|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
20.10.2009 22:37:32   
Cacko
Jas si kupiv pizami i trenerki od struzankauser posted image super se, a ne se skapi

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
21.10.2009 9:56:11   
mother 29
вчера си купив сив половер за под кошули,со новата ми шанел марама..и на мм му купив блуза лила/сива во линииuser posted image на Марко ништо,си има се од роденденотuser posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
21.10.2009 10:04:25   
Еца
пред две недели чизми и блузаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
21.10.2009 15:32:07   
zami
vo petokot, kratko kaputce vo zelena boja, sin mi ja odbra bojata

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
21.10.2009 15:56:36   
steci
Se sramam da kazam garderobara ja nemam podnoveno otkako se proodiv edinstevo si priustuvam kozmetika i kremovi ,masla za telo i slicno.Bidejki sum nevrabotena iskreno nemam mnogu zelba za podnovuvanje na garderobata bidejki ne izleguvame mnogu cesto a se sto kupuvam e za moeto prekrasno since koe ima eden kup ubavi alista.Edinestveno mi e zal sto nema prodavnica vo mojot grad od premaman.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
21.10.2009 21:04:20   
mami
Стеци ич да не се срамиш...и јас бев иста до пред некое време. не ми ни текнуваше за мојата гардероба, се гледав за Лука, дури и денес јас кога си купувам нешто за себе не се осеќам баш најрадосно, бидејќи си пресметувам што се би можела да му  купам нему со тие пари...

денес си купив дневна крема од гарниер, малку да си го оправам лиценцето мое user posted image

(Одговор на членот steci)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
21.10.2009 21:28:40   
srekna mama
денес си купив нова фризураuser posted image user posted image сега имам кратка коса

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
22.10.2009 7:39:17   
profesorica
Пред некој ден си нарачав крема за раце и четка за коса од АВОН и треба денес да ми стигнат работите, а инаку се канам со денови да одам да си купам чизми и каиш сиви ама никако да стигнам.user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
23.10.2009 13:09:53   
pericka
denes

(Одговор на членот barbi)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
7.11.2009 23:33:10   
ladyblue
vcera si kupiv marama.inaku sekoe moe izleguvanje po prodavnici zavrsuva so novo parce garderoba


(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
10.11.2009 15:03:19   
profesorica
Шопингот интересен само за слабите

Мислењето дека шопингот е најдобра терапија за секоја жена, делумно паѓа во вода бидејќи е откриено дека крупните жени воопшто не уживаат под светлото на гардеробите. Овие жени кога се враќаат од шопинг се целосно престрашени бидејќи стануваат свесни дека имаат вишок килограми, а освен тоа се гледаат себе си под мошне силно светло.
user posted image
Истражувањето опфатило 150 жени меѓу кои имало жени со нормална тежина,како и со поголема и помала тежина. Изјавата „Купувањето облека го доживувам како позитивно искуство" жените требале да ја оценат од еден до пет.

Според истражувањето, слабите жени веднаш одговориле дека шопингот им претставува позитивно искуство, додека кај оние жени кои имале вишок килограми тоа воопшто не причинило задоволство.
user posted image
Интересно е тоа што просечната оцена била три, што во глобално значи дека жените се неодлучни во мислењето за шопингот. Професорката Марика Тигеман од Австралија, објаснува дека шопингот е далеку од задоволство за полните жени, но и другите жени нешто посебно, не уживаат во него.

извор:ИДИВИДИ


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ladyblue)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
12.11.2009 8:34:21   
profesorica
аааа одамна не, срамота Анета...денес одам на шопинг user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
13.11.2009 14:19:47   
Mammy
Викендов од Загреб мм ми купи капут...преубав модел..да си се пофалам некому..

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
13.11.2009 14:28:47   
mis.
Јас во вторникот си купив каиш-ластик тука од населба 200 ден

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
13.11.2009 14:32:10   
mis.
еве нешто во склоп на купувањето.
Живот во плакар
Жените ќе добијат речиси една година живот повеќе ако престанат да губат толку време на бирање алишта. Доколку некако успеат да го изведат ова, тие сигурно ќе им го продолжат животниот век и на мажите, кои отприлика толку време минуваат чекајќи во кола.

Одбирањето облека за работа, излегување, вечери, одмори, вежбална и слични активности, во текот на животниот век на просечната жена и одзема 287 дена.

Најголем дел од ова време се троши на бирање облека за излегување во петок или сабота и за одбирање на вистински алишта за на одмор.

Во просек жените на бирање облека трошеле по 16 минути секое утро пред работа а притоа тие најчесто ќе пробаат две различни облеки пред да се решат.

Времето потрошено на истата активност, но пред излегување, изнесувало 20 минути (само на бирање облека, тука не вклучувајќи облекување и останати чекори од процедурата).


(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
18.11.2009 9:57:50   
mina_m
vcera si kupiv tri converse tasni edna bela i dve crni,ednata crna tasna i ja kupiv za sestra mi,potoa dve maici na debeli preramki isto taka od converse crna i bela i kozni kafeni/cokoladni cizmici ramni.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
18.11.2009 10:15:48   
arh_diz
Vikendov si kupuv sivo pleteno fustance i farmerki Preku nedela obicno nemam vreme za kupuvanje

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
20.11.2009 15:23:31   
penelopa
Денес си купив туника од Xanaka- vakva samo lila boja...baš vakva baravuser posted image
user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
22.11.2009 10:21:11   
bordan
pred nekoj den si ,,kupiv,, farmerki.Obicno ednas nedelno nova rabota za mene za mm i za Oleg obavezno.imam butik i ednas nedelno roba zemame i od sekoja roba sto ke stigne si zemam za site po nesto.Taka da shoping samo vo sk pravime oti ovde kaj nas ako vlezes vo drug butik za nesto sto go nemam a mi treba mislat deka cenite gi gledam.user posted image  

_____________________________

Oleg e zlato na mama i tato!!!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
23.11.2009 9:46:37   
profesorica
пенелопа баш ми се свиѓа туникава user posted image јас сакам валво нешто ама боја меѓу плава и зелена.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот bordan)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
23.11.2009 15:13:27   
mother 29
си купив многу работи викендов!user posted image срам ми е да ви кажам!? user posted image   user posted image   user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
23.11.2009 15:15:30   
profesorica
кажи кажи???

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
23.11.2009 15:17:56   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

пенелопа баш ми се свиѓа туникава user posted image јас сакам валво нешто ама боја меѓу плава и зелена.


Za žal ima samo ovaa sina( znači potemna), violetova, siva i crna...samo neznam dali Xanaka ima vo Skopjeuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
23.11.2009 15:22:30   
tereza
јас пред една недела си го обновував долниот веш,и можам да кажам дека потрошив малку повеќе ама важно бев многу задоволнаuser posted image user posted image user posted image а и мојот дечко исто такаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Кога последен пат си купивте нешто за себе?
23.11.2009 15:25:20   
Bogdancanka
Јас денес одсабајле малку се пуштив во шопинг си купив прекрасни фармерчиња едни сиви чизмички и уште еден пар црни хеланкиuser posted image

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?