|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: земјотрес
11.3.2011 17:26:02   
amelbebe
lele,kolku strasen zemjotres vo Japonija,8,9 magnituda,pa prosledeno pa i so cunami,braaanovi visoki 10 metri,strashno za greota se lugeto tamuuser posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: земјотрес
14.5.2011 10:51:18   
mami2
Се навикнавме ли веќе на земјотресиве?
Тоа тресе пред 2 минути а ние дома ладнокрвно си седиме, некој цртани, некој кафе, сега нешто ме фати страв од афтершокови

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: земјотрес
14.5.2011 10:54:28   
Olivia
A be zemjotres imase ????

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: земјотрес
14.5.2011 11:51:48   
sandrin
da, imalo, iako jas nisto ne osetiv, ne znam kolku bil silen?!

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: земјотрес
14.5.2011 13:57:39   
Martins mom
имаше имаше од Битола тресешеuser posted image user posted image user posted image од нашата спална собаuser posted image user posted image user posted image ептен силен бешеuser posted image

< Поракaта ја уредил Martins mom -- 14.5.2011 13:58:25 >


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: земјотрес
14.5.2011 15:24:54   
Viktori
po ulica ne tresese user posted image user posted image user posted image Nisto ne sme osetile...

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: земјотрес
24.9.2011 11:20:08   
Octavia
Во 10 и 39 имаше земјотрес во Скопје user posted image , бил со јачина 4. Дури и ќерка ми како си трчкаше дома застана кога здрма.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: земјотрес
24.9.2011 11:22:57   
mila28
Да и јас го осетив..бирот и мониторот  почна ада се тресатuser posted image обично секогаш после обилни дождови има земјотреси..с енадевам нема повекеuser posted image

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: земјотрес
24.9.2011 11:26:32   
Felly RR
Да, го сетивме и во Прилеп.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: земјотрес
24.9.2011 13:28:08   
Annet
strasno bese
vo Veles bese mnogu jak,jas samo ja zemav Iva vo race i trcanica vo dvor,site se potresoa,i na ulica lugeto vikaa .a ne nie na 3 stprat sme,i mnogu se potresov.uf neka nema veke,nikogas ne sum osetila do volku silno drmanje

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: земјотрес
24.9.2011 14:29:04   
Natuska85
Во Скопје малку се осети,јас на спална со Кристијан си седевмеи не бев сигурна дали е земјотрес и еве го мм се стрча од дневна да не сме се уплашиле user posted image .татко ми ми кажа слушнал на радио во Велес бил епицентарот


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: земјотрес
24.9.2011 14:38:46   
Annet
auu mnogu bese strasno,mnogu
uste mi treperi snagava
ama ne pomisliv na nisto drugo,osven na dedeto,samo ja grabnav i vikam neka se rusi se,samo da izlezam od tuka................ koga lugeto na ulica spiskaaa,a ne nie doma,se se lulase...
site ramki za sliki padnaa,neznam,do sega ne sum doziveala vakvo nesto...................
sega mi e strav pak da ne ne strese,uuuu skraja da euser posted image

< Поракaта ја уредил Annet -- 24.9.2011 14:39:15 >

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: земјотрес
24.9.2011 14:54:17   
anedespo
mene mi go digna stolot na koj sedev.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: земјотрес
24.9.2011 15:05:38   
*miki mami*
Jas pa nisto ne sum osetila toa vreme stanavme od spienje zasto izgleda pospani a i nikoj nisto ne spomna nadvoruser posted image user posted image


(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: земјотрес
25.9.2011 9:20:39   
Maca25
И ние го осетивме. Мм лежеше со Нина во спална, а јас бев во дневна и мислев дека имам вртоглавица user posted image ич не ми текна дека било земјотерс. Само мм ми викна : еј, имаше земјотерс!!! 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: земјотрес
26.9.2011 15:24:35   
Octavia
Ама зачестија нешто земјотресиве. Го осетивте пред малку? Не бил силен, ама мене ме исплаши user posted image . Прочитав сега дека бил на длабочина од само 1 км, може затоа ми се виде толку страшен user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: земјотрес
26.9.2011 15:30:11   
Џесика
Штом во куќава го осетив, добар бил... само што мислев јас дека ми се тресе од мајсторите што работат на бензискава (неколку дена уназад кога бушат, дома ми се тресе масата) user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: земјотрес
26.9.2011 15:35:36   
AnnaMolly RR
Леле, луѓе, јас со колешката зборувам за земјотресот што беше во саботата и таа вика: „Леле, тресе!“ Јас не и верував, мислев дека ме зеза зашто знае дека се плашам мноооогу! Викам кај најде баш додека зборувавме за земјотрес да стресе! Кога, по фејсбук почнаа да вадат статуси Земјотрес и слично! Ми е страаааааааав! А особено зашто сум на шести кат! Бррррр


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: земјотрес
26.9.2011 15:38:10   
mila28
Jas ovoj dens ne go osetiv..i fala bogu sto ne.. Vo sabotata toj me strese dovolnouser posted image cel den bev posle kako izdrogirana i glava me iskina..a i user posted image nesto poslabo klockase 

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: земјотрес
26.9.2011 15:38:22   
Marija_L
Bas fino nas ni se zatrese kancelarijava na prvi sprat, dosega nieden zemjotres nemam oseteno ama ovoj da. Mrazam vakvi raboti user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: земјотрес
26.9.2011 15:51:22   
JovanaJ
I kaj nas vo kacelarija se pocuvstvuva epten. Se isplasiv mnogu. A i vo Sabotata bev na rabota, i samo dvajca bevme , tresenjeto se oseti mnogu....(inaku sme 20 luge vo eden okean). Kako i da e, se plasam od zemjotres

(Одговор на членот Marija_L)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: земјотрес
26.9.2011 19:58:28   
lina 25
Jas za prv pat vo zivotot go osetiv stvarno strasno zdrma a i bucese(sto neznam dali site taka bucat? )lele neka ne se povtori

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: земјотрес
15.1.2012 10:23:33   
Snow Queen
Ги мразам user posted image како што живеам на 8ми спрат убаво се осеќа кога има
на овој линк нон стоп ги има најновите земјотреси од цел свет
http://www.emsc-csem.org/Earthquake/?view=1

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот lina 25)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: земјотрес
7.7.2012 15:03:13   
Maca25
Имаше земјотрес или мене сао така ми се причини?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: земјотрес
7.7.2012 15:08:03   
Pepelaska *
Кај мене имаше и тоа јаааак и страшен , user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?