|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: земјотрес
7.9.2009 23:42:29   
Natasha5
Албанија 13 км одалечено од Дебар.

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: земјотрес
7.9.2009 23:43:08   
Natasha5
и еве уште дрма да ви кажам не можеме да спиеме мирноuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: земјотрес
8.9.2009 12:16:32   
Весна
До сега никогаш се немам исплашено од земјотрес, ама овојпат бајаги упрпав. Веднаш на малото си помислив, рацете на мешето, ја гушнав и буљев со ококорени очи во свекрва ми. Ау, ми се плаче и сега колку се исплашив user posted image .
Никогаш више да не се повтори тоа замјотресиштето!!!

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: земјотрес
4.11.2009 19:28:51   
Еца
луѓе дали во моментот осетивте земјотрес? user posted image Не беше многу јак но се почувствуваuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: земјотрес
4.11.2009 19:29:55   
Cacko
Ja nisto ne osetiv

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: земјотрес
4.11.2009 19:33:12   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image сум го осетила јас, како да не. Количката на Мила до мене и оваа мрда со нозете и не сконтав одмаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image така да, дезинформацијаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: земјотрес
4.11.2009 19:34:59   
Cacko
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: земјотрес
4.11.2009 19:38:49   
elle
Јас некни во 4 сабајле кренав паника дома дека има земјотрес ама изгледа ми се присторило,после таа серијата од земјотреси овде во валандовско мислам дека цел живот ќе имам страв од земјотресиuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: земјотрес
4.11.2009 19:42:28   
srekna mama
lele Ecauser posted image user posted image user posted image user posted image ,jak zemjotres,a?

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: земјотрес
4.11.2009 20:25:20   
Весна
Леле бе Еца, е од твојата информација, без да прочитам до крај, тука свекрва ми ја шашардисав. Ја кренав на нозе. Само кажав: леле пак земјотрес имало, и женава само зборот штом го слушна се стрча кон вратата.
Ама потоа се изнасмеавме user posted image user posted image user posted image Блесаво!

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: земјотрес
4.11.2009 21:09:13   
Enika
lele Eca nemoj vaka molim te...ja iam panicen strav od zemjotres...sekoja vecer koga ke legnam se molam da ne mavne nekoj...mn mi e stravuser posted image posle toj pred nekoe vreme so beshe poso epten go osetiv use poveke mi se zgolemi stravot:(

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: земјотрес
3.3.2010 20:15:34   
April
Силни земјотреси му се закануваат на Балканот, а најризични зони се Јадранскиот брег, Косово, Бугарија и Романија.

Ова, како што пренсува „еРепорер“, го изјави денеска директорката на Сеизмолошкиот завод на Србија Славка Радовановиќ.

„Тоа се зони во кои долго време немало земјотреси, а низ историја се познати разорни земјотреси во тие подрачја“, наведе главниот српски сеизмолог.
„Секако дека не треба да се заборават и романските земјотреси со висока магнитуда, кои, исто така, ги нема од 1977 година, како и Бугарија, кој подолг временскиот период собира сеизмичка енергија“, изјави Радовановиќ.

Според Радованоиќ, прогнозите за земјотеси со голема магнитуда се однесуваат на следните неколку години, при што сеизмолошката активност се зголемува во пролетниот период.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: земјотрес
3.3.2010 21:03:55   
Enika
Го читав ова прееска на работаuser posted image Пак нема да нанам навечер...user posted image

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: земјотрес
3.3.2010 21:20:50   
Adrijana
Балканот нема да го тресат силни земјотреси

Силните и разорни земјотреси како последниот во Чиле ги растреси сеизмолозите и на Балканот на полуостровот во иднина ќе има силни земјотреси.

По проценките направени од српскиот сеизмолог Славка Радовановиќ, професорот Љупчо Јордановски од сеизмолошката опсерваторија во Скопје смирува – нема место за паника.

„Има расeди во балканскиот полуостров, но тие не се поврзани не пости можност за силен земјотрес“, вели професорот Љупчо Јордановски, научен советник Сеизмолошка опсерваторија на ПМФ.

Професорот апелира до експертите и до новинарите да се внимава какви информации ќе бидат пренесени. Актуелно е прашањето дали во Македонија, поконкретно во Охрид ќе има силни земјотреси по врнежите?

Земјотреси имало и ќе ги има, Земјата е жива, потенцира Јордановски. Тоа е природа и не зависи од луѓето, но она што луѓето може да го направат е добра како превентива е правење на анализи при изградба на објекти што ќе издржат земјотреси, а жртвите многу мали.



Eve sto najdov od Kanal 5

_____________________________



(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: земјотрес
3.3.2010 21:28:30   
Enika
Абре не дај боже луге..од природни катастрофи нема бегање

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: земјотрес
10.3.2010 14:40:07   
Еца
луѓе дали осетивте земјотрес? user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: земјотрес
10.3.2010 14:41:55   
Annabel
Леле Еца, јас ништо не осетив, на 8-ми кат живеам...Не ме плаши, паничар сум, а и треба да се пораѓамuser posted image .

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: земјотрес
10.3.2010 14:43:26   
jovanka
ne koga toa

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: земјотрес
10.3.2010 14:43:54   
profesorica
и јас не осетив ништо!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: земјотрес
10.3.2010 14:44:49   
riba79
лезам на кревет и ми се луласе креветот бесе во 14 38..се испласив многуuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: земјотрес
10.3.2010 14:45:42   
Весна
Ауууу, не, пу пу пу, и не ни сакам. И јас сум на 8-ми, брррр! Вака како што сум сама со Јана којзнае колку ќе се вознемирам.
Еца, да не ти се причинило? user posted image Дај боже! user posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: земјотрес
10.3.2010 14:46:04   
mami
Ецо, да не те тресе тебе Мартина? Ништо не се осети ни во центар

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: земјотрес
10.3.2010 14:49:00   
profesorica
имало мал земјотрес- потврдено е!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: земјотрес
10.3.2010 14:50:30   
jovanka
se znae posle vrnezi izlevanja sledi zemjotres daj boze samo na ova da ostane so mala amplituda

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: земјотрес
10.3.2010 14:54:52   
Annabel
Еве се слушнав со мм, и тој го осетил, во Центар работи.

< Поракaта ја уредил Annabel -- 10.3.2010 14:55:53 >

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?