|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како сте го добиле вашето име?
22.9.2012 15:40:04   
Maria
Името сум го добила по баба ми (на мајка ми мајка),само што не во оригинарна форма,(таа се вика Марица) и плус родена сум пред Мала Богородица и затоа сум Марија.user posted image

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Како сте го добиле вашето име?
19.1.2013 17:31:29   
Ring
По желба на татко ми ....во опција биле Алексндра, Камелија, Елена, Марија
Мајка ми многу сакала да се викам Камелија , да сум била силна и црста како камен user posted image user posted image

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Како сте го добиле вашето име?
17.8.2013 18:03:40   
Bethany
Од кумовите. Предложија неколку имиња и моите избрале.
А инаку сакале друго име да ми дадат, баба сакала по нејзе име да ми дадат (фала Богу не се) , па така кумот победил user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Како сте го добиле вашето име?
5.5.2014 0:16:30   
deluxe
По желба на татко ми.Инаку моето драгоцено име и припаѓало на баба ми,со која за неколку денови сме се разминале меѓу световите....user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Како сте го добиле вашето име?
5.5.2014 0:49:20   
Defne90 RR
Кумовите ми го избрале.Имало некое девојче со тоа име било ептен убаво и добро и тие ептен го сакале.И затоа и мене ми го одбрале баш тоа име.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Како сте го добиле вашето име?
9.7.2014 13:28:34   
Mila mamicka
Крстена сум по баба ми, и тоа по желба на кумот. Мајка ми и татко ми, ниту пак баба ми, не инсистирале да биде баш тоа име, ама нему му се допаѓало името, па така по баба ми Верка, јас сум крстена Верица.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Како сте го добиле вашето име?
26.11.2014 14:58:08   
caciana
Krstena sum na baba mi , po zelba na tatko mi. Moite mislele deka sum masko pa trebalo da se vikam Vladimir na dedo mi... No se slucilo da se rodi devojce i juser posted image Slavica na baba mi user posted image

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Како сте го добиле вашето име?
30.11.2014 0:28:22   
scared RR
Мајка ми сакала да се викам вака како што се викам user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 83
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?