|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како сте го добиле вашето име?
23.1.2011 12:32:49   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anestis

A Natushka85...kazi deka za da ne si Neda ami Natasha sigurno e zasluzna i kumata tvoja a????taa od mala bila moderna :)))hihihihi


Дааа огромна заслуга има кумата.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Anestis)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Како сте го добиле вашето име?
23.1.2011 22:18:49   
Snowhite RR
На денот на моето раѓање врнело снег...

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Како сте го добиле вашето име?
23.1.2011 22:38:35   
rina13
krstena sum po neostvarenata ljubov na mojot mi kum.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Како сте го добиле вашето име?
15.1.2012 10:55:02   
Snow Queen
по желба на мајка ми, кумот бил другар на татко и и им рекол ваше си е детето вие цел живот по име ќе си ја викате затоа вие изберете си. и така мајка ми ми го избрала името,кое мнооогу си го сакам

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Како сте го добиле вашето име?
15.1.2012 11:41:43   
Felly RR
Кумата ми го дала.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Како сте го добиле вашето име?
15.1.2012 11:52:12   
kikicka
по бабами

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Како сте го добиле вашето име?
15.1.2012 12:26:53   
Yummy Mammy
Jas sum trebala da se vikam Aleksandra po dedo mi, ama koga sum se rodila i koga site pocnale da me vikaat taka baba mi pocnala da mrci zasto po dedo mi, a ne po nea user posted image i togas majka mi presekla i rekla "e pa cim taka nema po nikoj da se vika, ke si ima svoe ime". I togas me krstile po devojceto na nivnite prijateli koe e 2-3 godini postaro od mene, a imeto ne e bas taka cesto kako Aleksandra.
user posted image za mama

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Како сте го добиле вашето име?
15.1.2012 14:34:12   
Pepelaska *
по желба на мама, гледала некоја серија и имало глумица со моето име па си рекла така ќе си ме крсти, бидејќи сум 85 серијата била српска така да и моето име и не си го сакам баш, после некое време видела дека на 30 септември е празник Софија, Вера, Нада и Љубов па се покајала што не ме крстила Софијаuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Како сте го добиле вашето име?
15.1.2012 15:12:36   
AnnaMolly RR
Името ми го дала братучетка ми којашто тогаш имала околу 3 години. Рекла дека вујна во стомачето има машко бебе и дека ќе се вика Иринче. И кога сум се родила мајка ми ме завикала Ирина и благодарна сум и за тоа зашто многу си го сакам името.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Како сте го добиле вашето име?
15.1.2012 15:31:56   
bombica
По некој си филм "Капетан Наташа "што го гледале татко ми и мајка ми кога била 7 ми месец бремена со мене. Многу им се свиѓал и филмот и глумицата и кога излегле од кино се договориле ако user posted image е женско да се вика Наташа.И би женскоuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Како сте го добиле вашето име?
15.1.2012 19:46:17   
temjana
Омилено име на мајка ми, сите кукли и се викале така. Кога се запознале со татко ми дознала и дека починатиот татко на татко ми се викал така (нормално машка верзија од името) и тоа било не размислувале. За
жал на сестра ми која е прва баба ми го избрала името и ја унаказила,па сестра ми на 7 години си го смени името. Незнам што им е проблем на старите ама за среќа денеска ние не молчиме и недозволуваме по секоја цена да ни се мешаат особено не за ваква работа кога е во прашање името на твоето дете.

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Како сте го добиле вашето име?
15.1.2012 20:43:43   
Annet
еее моето име татко ми ми го дал,имало Билјана,Даниела и уште некое,но решиле да влечат имиња напишани на ливче,и Испаднало моето-Анета,арно ама сите биле напишани со моето име,од после на мајка ми и кажал..тоа е хаха ама многу си го сакам именцето user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Како сте го добиле вашето име?
15.1.2012 20:49:55   
Melanija RR
По желба на братми, така се викало девојчето во градинка со кое најмногу се дружел user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Како сте го добиле вашето име?
15.1.2012 20:57:27   
Maca25
По желба на брат ми и на кумот. Да се прашувала мајка ми, ќе сум била сега Ана РР user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Како сте го добиле вашето име?
15.1.2012 20:58:57   
kapina
imeto sum go dobila po baba mi 

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Како сте го добиле вашето име?
15.1.2012 23:40:45   
*viva*
po zelba na kumovcite.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Како сте го добиле вашето име?
15.1.2012 23:41:17   
kuklicka26
И јас сум го добила по баба ми,но многу ми се допага моето име.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Како сте го добиле вашето име?
16.1.2012 9:47:04   
Mihaela 2010
Kumot dal nekolku predlozi,po zalba na moite..Dijana,Dobrila,Daniela,Maja..i na kraj daniela se resile

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Како сте го добиле вашето име?
16.1.2012 9:49:42   
Calypso
Po pesnata na Srebrna Krila, ANA... brat mi sakal taka da se vikam, a i majka mi sakala nekoe pokratko ime, za da ne mi vadat prekari (a denes nikoj ne me vika po ime, se nagalenouser posted image ). Isto sum imala i nekoja prababa Ana... ama ne mi kazuvale mnogu za nea.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Како сте го добиле вашето име?
16.1.2012 11:40:22   
Luci
Името го добив по баба ми ( на мајка ми - мајка)

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Како сте го добиле вашето име?
16.1.2012 12:00:48   
mama toci
Imeto sum go dobila po zelba na dvete tetki po tatko.Pred da se porodi majkami pratile telegrama so ime za masko i zensko.Majkami za ater i za mir vo kuka-prifatila.Sekogas koga ke gi prasav od kade im teknalo za imeto vikaa-onaka imale zelba,iako javna tajna bese deka go isprevrtele od imeto na majkaim(baba mi)koja umrela mlada.Mnogu si go mrazev imeto,no koga sozreav svativ deka imam edinstveno ime(barem jas ne poznavam drug so vakvo ime),prepoznatlivo,i sega mnogu si go sakam.A da-javno ne priznaa no zatoa imam mnogu privilegii i od dvete tetki-koga renovirav mi go podarija ureduvanjeto na spalnata soba i mnogu drugi pomali podaroci.....

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Како сте го добиле вашето име?
21.9.2012 23:01:08   
pucilda
imeto sum go dobila po baba mi(na tatko mi majka),kumot mi bese srbin od bosna i mnogu ja sakal peackata Silvana Armenulic i rekol taka da se vikam,am tetki te se pobunile i posle toj rekol Mirjana,ama pa tetka mi se vika taka i na kraj rekol e ke se vika po babai...

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Како сте го добиле вашето име?
21.9.2012 23:16:39   
elenak
По баба ми. А татко ми е од Делчево и таму таков адет нема и не знам зошто мајка ми се запнала да го тераuser posted image Многу и било убаво името. Баба ми уствари беше Јелена, да ми го ставеле во оригинал сто пати поубаво, вака не ми е по ќеф, ама мое си е и си го носам user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот pucilda)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Како сте го добиле вашето име?
22.9.2012 10:00:56   
sandriana RR
Од скромниот список на младиот кум, со три имиња, мама ми го одбрала едно од најчестите имиња за периодот на раните '80- Александра. Другите две биле Терезина и Габриела. Мислам направила добар избор (најуниверзалното име го одбрала)user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Како сте го добиле вашето име?
22.9.2012 11:22:20   
Barbicki2
mene na dedo mi na majka mi tatko,a i sum rodena 2 dena pred Ivanden,zatoa sum Ivana.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?