|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трагедија
5.9.2009 8:17:33   
niki
Mnogu mi e zal sto si izgubila nekogo tolku vazen i blizok. No zivotot e takov nepraveden i nemilosrden. Isplaci se istaguvaj isfrli od sebe se negativno, za da mozes da mu se vratis na zivotot, na semejstvoto i decinjata. Bolkata mozebi nikogas nema da pomine, prazninata nikogas nema da se popolni, no moras da bides silna jaka i da izdrziz zosto zivotot e pred tebe imas decinja koi ke ti donesat mnogu radosti.user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Трагедија
5.9.2009 9:35:58   
Adrijana
Mis primi socuvstvo i od meneuser posted image user posted image user posted image  navistina mi e zal za tvojata zaguba
user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Трагедија
6.9.2009 1:49:04   
Twins
Многу ми е жал, искрено сочувство и од мене.user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Трагедија
6.9.2009 18:33:55   
milijana
Позз и од мене..Примете го и моето најдлабоко сочуство.Немжам ни да замислам како се чуствувате..еве да ви кажам дека мојот татко кој ја изгуби сестрата на нејзини42 год..тој беше тогаш 57..Таа му беше најмала..и најмила сестра.Еве поминаа пет години..ама болката на татко ми..не стивнува.Кога пеат на ТВ песна со нејзино име..излегува од соба..носеше брада 1год..многу..многу болно поминуваат годините..со оглед на фактот Што мазот и почина кога имаше 35..а таа по него скоро после 10 год.Еве двајцата мои братучеди се сираци..татко ми постојано им се наога..ама тешко е.. Затоа душички мои..болката е неизмерна кога ке се загуби ближен..Сочуствувам со секој Ваш болно и во солзи поминат ден.Позз,..немам зборови повеке..само солзи..

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Трагедија
7.9.2009 21:21:15   
mis.
Драги мои фала на моралната подршка во овие најтешки моменти.Ова за мене е најголемиот шок кој сум го дошивеела.Се трудам да бидам она истата заради моите две ангелчиња бијќи сум јас исто за нив како што беше мојата мајка за мене.Таа ужасно ми недостига и ја барав во секое мое сеќавање.Парче од мене е откинато.осеќам празнина во дел од мене но животот мора да продолжиuser posted image user posted image user posted image На син ми му беше вчера роденден а тој очекува таа да се јави и да му честитаuser posted image user posted image user posted image Како ли само да му објаснам дека не е повеќе меѓу нас а да не го повредамuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Трагедија
7.9.2009 21:35:53   
Bogdancanka
Draga bez ogled na se zivotot mora da prodolzi primi moe najiskreno socuvstvo i jas pred edno cetiri meseci zagubiv draga licnost mojot vujko nemozam da se stavam na tvoe mesto ali bolka pak ima kako sto rece imas dve angelcijna pa potrudi se da bides sto povesela zaradi niv zasto go imas najgolemoto bogatstvo za koe jas sonuvam veke 6 godini pozuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Трагедија
20.2.2010 19:33:12   
kasapce
navistina zalno nesakam da mislam deka tie momenti ne cekaat site no eve jas kaj bev mnogu razocarana
braced mi pocina lani na 29 godini toa ni bese prv smrten slucaj bese lepotan imase tumur na glata nemase spas za nego,bese sreken koga zaminvese slovenija na operacija vikase>gotovo uste sega i posle se ke mi e super<no dzabe se parite doktorot mu rece deka spas nema glavnata arterija vo glata mu bese cela opfatena so rana mu rece deka najkasno do 1mesec ke zivejt to go unisti nesakase da se vratit tamu placel vikase deka saka da go operiraat no za dzabe.bev tri dena kaj nego pred da pocini placese nemozese da jat bese celiot stopen nemozam da zamislam kako se custvuval da znajs deka mesec imas zivot ahh kolku mi e tesko bez nego me pogodi smrta negova toj den koga mi kazaa nemozev pola godina da se priberam se razbolev bev sekoj den na infuzii ama nego nisto ne go vrati toj den nemozam da go zaboram desed dena pred mojot rodenden mlad user posted image user posted image mesto so svadbi od doma vo kovceg go vagavmeuser posted image user posted image sekogas koga ja slusam od vlado janeski pesnata>sto i da e ke pomine>me potseka na nego i placam mi se pojavi dva pati na son mi kaza deka e ok da ne se sekiram deka e tuka i me gleda i me saka user posted image user posted image mnogu mi falis igore potreben si mi se uste ne veruvam deka ne si tuka ,sekogas ke bidis vo sr cevo znajs i gledas deka ne te zaboravam sekogas koga odam kaj mojte ne te zaboravam ti palam sveka i mu se molam na gospod da te cuva znam deka tamu si sreken so majka ti kako placese koga umre taa se frlase po nea i te zede znam deka tamu ne si sam i nema da si zaboraen se duri si tuka vo nasite srca.


_____________________________

Postoi edna ljubov koja nikogas nema i ne moze da izneveri: toa e majcinska ljubov

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Трагедија
24.8.2011 12:28:13   
mila mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: majagorjanp

Ve molam nova sum vo ringeraja i neznam kako da napisam pa eve vaka uspeav kazete mi dali ste slusnale za vakva zaguba - moite baba i dedo pocinaa vo rok od dva meseci pa ve molam ako moze nekoj da mi pomogne za adeti vikaat ne cinelo dvajca od ista kuka trebalo nesto da se pravi vrska nemam fala vi mnogu se nadevam ke socustvuvate so mojata bolka i ke imam sansa da pronajdam odgovori sto e mozno pobrzo




_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот kasapce)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Трагедија
24.8.2011 12:35:19   
miana
Sum slusnala deka treba da se zakova sajka kaj krevetot na toj sto umrel vo parketot ( patosot ) ... 

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 34
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?