|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
9.9.2009 11:51:28   
mami
како нему така и тебе ти треба период на адаптација..мене ми беше малку полесно зошто го оставам кај мајка ми, ама кога ке ми текне дека еден ден ке мора секако да оди во градинка срце ми се кине...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
9.9.2009 12:29:45   
zami
mojot sin (5god) odi vo gradinka od edna godina
grupite se sekogas golemi nad 10 deca vo jasli i nad 20 deca vo drugite grupi.
No decata doma i vo gradinka ne se isti
Sin mi go uspivav na race, ama posle eden mesec vo gradinka pocna sam da si zaspiva vo krevetce.
Dodeka bese vo jasli sekogas go zimav najaden presoblecen i sl.
Jadewata im se kako doma (svekrvami e kuvarka vo gradinka), a ako deteto na nesto e alergicno slobodno kazete im na ucitelkite i tie ke vnimavaat na takvi raboti.
Pr. Kaj sin mi vo grupa edno devojce si nosi od doma kozjo mleko bidejki ne pie drugo i sl.
A deka ke pagaat, ke se tepaat i sl. bidete sigurni pa toa go pravat i doma i sekade.
A ako ne se tepaat nema da znaat da se branat.
I uste nesto ako deteto place i nesak da odi vo gradinka, otkrijte ja pricinata
( losi ucitelki, deca losi i sl) i za toa razgovarajte so ucitelkite pa ako treba i so direktorkite,
a ako nema pricina slobodno nosete go vo gradinka i NEMOJTE da im popustate od tipot ajde dobro denes sedi so babati pa utre vo gradinka, toa nema da vi uspee.
Iako zboram vaka mene i den denes srce me boli koga ke slusnam dete kako vreska pred gradinka.
Ama toa e sekogas prvite pet deset minuti.
Gradinka e zakon, ke se cudite sto se ke naucat za kratko vreme.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
10.9.2009 11:55:27   
big_mama817
se slozuvam so zami user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
10.9.2009 12:07:07   
mother 29
Marko go zele od gradinka...cimolel....ama kako i da e sega e kaj moite i nekako su pomirna

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
10.9.2009 12:22:37   
mami
мила ке му помине, ова му е само револт кон тоа дека го оставате сам...и внук ми плачеше првите денови па да видиш сега не сака ни да си оди, му е убаво со дечињатаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
10.9.2009 12:25:57   
mother 29
jas se znam kako odat rabotite vo teorija...ama vo praksa,koga go gledas kako se dere...odi potesko...no vo sekoj slucaj jas ke bidam uporna i mm od utre ke go nosi....eheh mami i tebe te ceka istoto..user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
10.9.2009 12:27:13   
mami
да знам...утеха ми е што е дружељубив и лесно оди со непознати, особено ако види играчки и многу деца...тогаш не ме ни рецка...може ке поплаче малку ама ке го заиграат..сепак да не зборам пред рака, ке видиме кога ке дојде тој момент

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
10.9.2009 12:28:13   
mother 29
da ne te razocaruvam, i mojot e takov ama....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
10.9.2009 12:29:35   
profesorica
Ние сега за сега не го даваме во градинка, испадна да го чува една комшивка од зградата(влезот) кај свекрва ми и + свекор ми е дома(пензионер).Ама незнам од кај и текна на свекрва ми да ја плаќаме женава (комсивкава) 6000 денари????
Мене искрено ми е ќејф да го дадам во градинка и покрај моите стравови дека нема да го чуваат како што треба и дека нема да го молат за јадење.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
16.9.2009 13:05:27   
mother 29
user posted image user posted image  user posted image  Marko vcera prv pat spiese vo gradinka, a eve sega mi javija i denes zaspaluser posted image user posted image
popoleka skoro se naucivme:)))))))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
16.9.2009 13:21:27   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image браво Марко..само така

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
24.9.2009 11:54:44   
mother 29
nie vcera gi dobivme prvite petki,po edna na sekoe race,zasto sme mnogu umni,ruckame ,spieme,ama koga si dojdeme doma...mama si znae.

user posted image  user posted image  user posted image  

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
24.9.2009 12:08:49   
mother 29
more,kade se aplauzite,vide nekoj za moeto dete,ejjjjjjjjj

petki dobivme!!!!!!!hehheeh

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
24.9.2009 12:11:32   
big_mama817
bas mi e milo mother29 pa da vi se mnozat milo mi e sto poleka se prilagoduvate user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
24.9.2009 12:13:47   
vezilka RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
24.9.2009 12:25:52   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image абе видов ама слики ви барам па неможам да постигнам...Браво Маркоuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
4.1.2010 8:23:17   
Еца
Еве да пријавам тука, моментално Мартина е во градинка. Ова е прв нејзин ден во нашата градинка што ни е близу, утрово ја однесов и околу 9.30 треба да одам да ја земам. Подоцна ќе ви ги напишам нејзините импресииuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
4.1.2010 8:25:33   
mami
а како остана? не плачеше? 

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
4.1.2010 8:30:35   
Еца
Не плачеше, дури и сама ранчето си го носеше. Мислам не беше нешто воодушевена, како прв пат кога требаше да тргне во градинка, малку протестираше, ама овие денови уста ми отече зборувајќи и зошто, како треба да оди во градинка и колку таму ќе и биде многу поинтересно и позабвано отколку цел ден да седи дома и да гледа тв.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
4.1.2010 8:31:02   
Iva
user posted image user posted image user posted image за Мартина, сега и во градинка ќе бидат заедно со Михајло. Леле леле мојов колку ќе биде среќен кога ќе ја види.user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
4.1.2010 8:32:09   
Еца
Па добро што ја ставија во група со Михајло и Лука, бидејќи од вчера само тоа се фалеше на баба и дедо, демек во градинка ке одела со нејзините другари.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
4.1.2010 8:35:34   
mami
ауууу трио фантастико..а ги предупредивте воспитачките?user posted image user posted image user posted image user posted image Ива, може Михајло покрај Тина и ке касне нешто повеќе од леб а?user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
4.1.2010 13:29:59   
ananikol
Praznicite ovde zavrsija zavrsi i raspustot...user posted image

Denes e prviot skolski den !

Ama za bozik nema da go pustam kako i sekoja godina user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
8.4.2010 9:21:27   
mother 29
колку се нервирам.Марко ке го местат(сакаат),ама јас не давам во поголема група.тоа ги значело на сред година нови воспитувачки,нови другарчиња и нова стаја.........
сега сме во процес на факања врски да си остане во групата,ама пак  .......таму ке му оди и најдобриот другар Ивица,без кого не поминува ни една игра во градинка и  ниту еден ден,а  да не го спомнеuser posted image
и сега сум на два ума????????

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Првиот ден во градинка /училиште
8.4.2010 9:24:59   
mami
А зошто да го сменат од групата?


(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Како да се вика братчето на Филип???
snegulce

Мала помош?

Марко (38%)

Бојан (18%)

Петар (44%)


Број на сите гласови: 220

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!