|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ТЕ САКАМ
7.1.2013 18:27:41   
srculko
porano mnogu cesto si kazuvavme te sakam eden na drug mnogu mi znacese koga ke mi recese kaj si ubavino moja te sakam a sega ne se sekavam od koga ne sum slusnala nesto ubavo od mm no se nadevam deka nema da cekam dolgo

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: ТЕ САКАМ
8.1.2013 12:48:26   
Нивеа
Многу често знаеме да си кажеме дека си се сакаме user posted image ,дневно, еднаш до два пати сигурно ќе си кажеме,си се сакаме многу хихихихихи
а покрај зборовите и делата ни се тука целоооо време.

П.С. не се сложувам со тие што велат дека зборовите не се битни...битни се !


_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот srculko)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: ТЕ САКАМ
13.6.2014 9:23:41   
Mila mamicka
Зборот ТЕ САКАМ сега најмногу го употребувам за син ми. По милион пати на ден му кажувам колку многу го сакам. А со мм, додека бевме во врска, секојдневно по неколку пати ги кажувавме овие два збора, секогаш кога ќе се видевме, секогаш кога ќе се разделевме, на крајот од секој телефонски разговор. Откако сме во брак, тоа се смени, не знам зошто, ама овие зборови ги слушаме еден од друг неколку пати во текот на месецот, а не секојдневно. Сепак, не ми смета тоа, знаеме дека се сакаме, не мора цело време да го повторуваме тоа. 

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: ТЕ САКАМ
14.6.2014 0:49:29   
Defne90 RR
Јас му кажувам на маж ми сигурно еднаш на ден дека го сакам,ама тој смета дека тоа се детски работи секој ден да ми кажува дека ме сака и да се прави ко тинејџер.Тој ми вика дека кажувал додека сме биле дечко и девојка и дека сега нема потреба затоа што си знам јас дека е така.Ама добро сепак знае да реча понекогаш и те сакам,тоа посебно во моментите кога сме сами и си разменуваме нежности.Ама да до некаде си е и во право дека ние двајцата знаеме дека се сакаме меѓусебно па нема потреба да повторуваме постојано.Ама дефинитивно понекогаш тие два збора знаат и те како да ти го поправат расположението и да направат да се чувствуваш посебно.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: ТЕ САКАМ
14.6.2014 1:13:27   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

 taka pa sekojdnevno ko pesna, se gubi znacenjeto...kako dobar den .....si kazuvame te sakam poretko no sekoj pat e specijalno...kozata da mi se naezi

i jas spagjam vo taa grupa user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: ТЕ САКАМ
26.11.2014 15:11:52   
caciana
Always user posted image . Toa so decko mi kako nekoj ritual ni e user posted image

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: ТЕ САКАМ
30.11.2014 18:02:34   
scared RR
Јас по 10000 пати дневно му кажувам дека го сакам, пропратено со многу бакнежи, гушкање и гнавење user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 57
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?