|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ТЕ САКАМ
24.3.2010 13:03:30   
Adrijana
I nie sekojdnevno si kazuvame, i toa ne biram sami sme ili ne, bas mi e gajle so mislat drugite, ja go sakam, a i toj mene i na samo i pred drugi.

_____________________________



(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: ТЕ САКАМ
24.3.2010 13:03:51   
dragana_vane
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за НАС!!!

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: ТЕ САКАМ
24.3.2010 13:27:41   
elle
Кажувам ТЕ САКАМ и го слушам тоа и мислам дека е многу убаво да имаш некого кого го сакашuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: ТЕ САКАМ
24.3.2010 18:22:35   
denicka
sekoj den nautro si kazuvame TE SAKAM ama denes me iznenadi. od site gluposti sto ni se slucija vo ovoj mesec, jas mu vikam : mene mi se bega nekadeuser posted image user posted image user posted image ama so tebeuser posted image i toj mi vika: mene ne mi se odi nikade. kaj sto si mi ti tamu mi e najubavko. sonce moe najmilooooooooo.
e denes sum prava ligla user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: ТЕ САКАМ
27.3.2010 23:36:27   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: viksa

April
тоа се само зборови...може и постојано да ги кажуваш, а да не го мислиш тоа...сепак мислам дека делата се побитни од зборовите


April, vo celost se soglasuvam so tebe. Ona sto si go napisala pogore mnogu cesto go kazuvam i na mm a voedno i se pridrzuvam to toauser posted image


Потполно се согласувам со двете. Познавам парови, од кои едниот партнер постојано реагира, покажува дека е вљубен, велејќи пред друштвото, а другиот со некои негови постапки покажувал дека освен што од негова страна не е исто, ниту најмало почитување. Има место и време за изјавување емоции и љубов.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: ТЕ САКАМ
27.3.2010 23:40:19   
Боцко
кажувам и го мислам тоа што го кажувам. и покрај тоа што понекогаш има несогласувања, моите чувства за неа се подлабоки од секојдневната површност на несогласувањата.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: ТЕ САКАМ
27.3.2010 23:48:29   
Bitolcanka
Кажувам често, но не постојано, исто и дечко ми. Многу поискрено и поубаво е да се каже кога од срце ќе ти дојде, отколку само онака да се изговори. Се чувствува тоа. Зборовите ништо не значат, ако не се поткрепени со дела.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: ТЕ САКАМ
27.3.2010 23:55:12   
Maca25
обично пред да запиеме си велиме ТЕ САКАМ

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: ТЕ САКАМ
28.3.2010 0:47:32   
nadica
секогаш кога ќе ми го разнежни срцето му кажувам ТЕ САКАМ а исто и тој, би рекла често неколку пати дневно ама мислам дека се чувствува кога е вистински кога е само колку да се каже како добар ден

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: ТЕ САКАМ
2.12.2010 15:31:46   
AnnaMolly RR
Екстремно ретко си кажуваме дека се сакаме. Ама ЗНАЕМЕ дека се сакаме.
Мислам дека е излишно и станува една монотона навика доколку 24/7 се вели: Те сакам.

Едни наши многу добри пријатели си ги кажуваат тие три збора ПРЕТЕРАНО!!!

Пример, отиде мажот во продавница, па се јави да праша дали има дома кафе или да купи. Жената му вика: Купи, уште малку имаме. Те сакам, чао.

WTF? Мислам дека со тоооолку честа употреба на тие зборови им се губи значењето.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: ТЕ САКАМ
2.12.2010 15:50:35   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Пример, отиде мажот во продавница, па се јави да праша дали има дома кафе или да купи. Жената му вика: Купи, уште малку имаме. Те сакам, чао.



Se iznasmeav user posted image user posted image user posted image  Ama ne e za smeenje, pateticno e.... Sekoj zbor treba da si go nosi vistinskoto znacenje koga ke se kaze inaku koja e poentata na kazuvanjeto???

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: ТЕ САКАМ
3.12.2010 10:26:35   
agnes77
често кажам и често слушам (на сло јазик се разбираuser posted image  ), но се соглашувам со Април

ИЗВОРНА ПОРАКА: April

тоа се само зборови...може и постојано да ги кажуваш, а да не го мислиш тоа...сепак мислам дека делата се побитни од зборовите...знам парови кои нон-стоп се лигават и си викаат те сакам, а всушност...

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: ТЕ САКАМ
3.12.2010 15:48:57   
AnnaMolly RR
Ајде, Агнес, научи не како се вика Те сакам на словенски! 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: ТЕ САКАМ
3.12.2010 16:12:26   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Ајде, Агнес, научи не како се вика Те сакам на словенски! 


Ljubim te (za partner)
Rad/a te imam (za deca, roditelje, prijatele ...)

user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: ТЕ САКАМ
3.12.2010 17:40:17   
mama26
uf sega sekoj den si vikame tesakam,,ne si kazuvame koga sme luti samouser posted image ama toa trae samo 5 min za pak da si kazeme te sakam..ah ljubov user posted image toa sto go mislam toa go kazuvam,ako ne go mislam nema ni da kazam user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: ТЕ САКАМ
18.4.2012 22:07:56   
Snow Queen
Јас знам два-три пати неделно да го употребам, кога навистина посакувам тоа да му го речам.
За разлика пак од дечко ми, тој еднаш у месец/два ќе ми рече ТЕ САКАМ, но тогаш кога ќе го рече тоа,тоа е толку слатко кажано, толку топло што знам дека навистина тоа го мисли.
На почетокот се лутев, се дур еден ден не седнав и да го прашам зошто толку ретко го кажува тој збор,а неговиот одговор беше: Ако секој ден ти кажувам ќе бидам досаден, ако секоја недела ти кажувам нема да ми веруваш-тие зборови би изгубиле тежина. Сметам дека е подобро и поважно тоа што на други начини ти докажувам дека те сакам.
Кога се подразмислив, навистина сватив дека е во право. И сега воопшто не ми пречи тоа.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: ТЕ САКАМ
18.4.2012 22:54:46   
kikicka
На мм не му викам ,незнам некогаш може ке ми се испушти а на Л нон стопп 15 пати у ден

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: ТЕ САКАМ
18.4.2012 23:00:51   
Ikana
На тие што ги сакам по сто пати им кажувам, лигла ме викаат, ама многу си ги сакам!!!! user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: ТЕ САКАМ
18.4.2012 23:40:41   
Maca25
Тие што стварно ги сакам често им кажувам! Посебно на мм и ќерка ми.user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: ТЕ САКАМ
19.4.2012 9:40:04   
temjana
Кај мене веднаш се познава кого сакам а кого не, ама ептен апла како што вели ммuser posted image За тие што ги сакам ќе направам се без разлика дали заслужуваат или не а доколку некој не ми се допаѓа знам да бидам толку безобразна и дрска и воопшто да не ме интересира дали сум повредила некој со мојата постапка. Ужасна сум од една крајност во друга. Те сакам му кажувам на мм па што знам ваљда често и на мајка ми понекогаш, на друг сега за сега немам потреба

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: ТЕ САКАМ
1.10.2012 23:45:43   
Maria
Со мм ретко си кажуваме ТЕ САКАМ,ама кога ќе се ги кажеме тие два збора,пеперутки ми летаат во стомакот,како времето да запрело и сме на почеток од врскаuser posted image user posted image user posted image Ептен убаво се чувствувам и мислам дека иако ретко си кажуваме, љубовта се искажува и на друг начин,како што вели мм :Со дела,а не со зборови.user posted image A на децата нон-стоп им кажувам,дури и Андреј го заразив и пред спиење обавезно ми кажува по незнам колку пати: те сакам мамичке user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: ТЕ САКАМ
3.10.2012 0:47:05   
majka na eva

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

обично пред да запиеме си велиме ТЕ САКАМ

исто и ниеuser posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: ТЕ САКАМ
3.10.2012 1:29:33   
lilicka
Многу ретко му кажувам Те сакам на мм ама ептен ретко....а тој мене нон стопuser posted image

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: ТЕ САКАМ
3.10.2012 8:39:24   
AnnaMolly RR
Јас не сум баш по тоа, на мм дали 2-3 пати во овие 9 години додека сме заедно му имам кажано „те сакам“, а исто и тој мене. Мислам дека нема потреба и дека се знае тоа и се гледа по покажаните дела, не по зборови.
Единствено на син ми по 39045894573495 пати дневно му викам „многу те сакам“, а исто и тој мене. Во игра ќе застане, ќе ме гушне и ќе ми рече „Мамо, многу те сакам“ и јас се топам. Ама не знам колку го разбира значењето на тие зборови, најверојатно дека јас му викам така и сфатил дека е нешто убаво и тој мене ми кажува user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: ТЕ САКАМ
3.10.2012 8:39:43   
Ring
isto... mnogu sum tvrda na iskazuvanje cuvstva user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Многу ретко му кажувам Те сакам на мм ама ептен ретко....а тој мене нон стопuser posted image


(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?