|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
13.3.2013 1:08:16   
Snowhite RR
Вујко му на Михаил му купил од Скопје костум Дракула, само тоа било за негова возраст, другите биле за поголеми деца. А за Јана другарка ми ќе ми даде многу убаво костумче-зајаче.
А вујко му на Михаил купи и за мама, да не остане покусоuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
1.3.2014 21:57:46   
Палешка РР
Мм на Миа и купил костим за волшебничка, ама таа кога го виде рече дека вештерка ќе бидела user posted image

Дали утре ќе ги маскирате децата?

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
2.3.2014 12:21:56   
Felly RR
Ние не можевме да се одлучиме па две маски си имаме, кај старите ќе одела маскирана како докторка, а кај младите како принцезаа, додуша кога се виде облечена како принцеза, ептен се бендиса, иако прво во план ни беше докторка. user posted image А костим не купивме, искрено и не ми се земаше, сите се од материјал некој тенок и 600-900 денари, а ќе го облече само еднаш. И купивме само сет за докторка, а за принцеза се снајдовме со облека што веќе ја имавме, што нејзина, што моја. Мене и поинтересно ми е дома сами да си правиме маска, отколку да купиме нешто готово и само да го облече.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
2.3.2014 20:06:46   
niki
Samo sto se pribravme od karnevalozabava
Ovaa godina rekordni pet zabavi od ovoj vid imavme da posetime , znaci od maskiranje mi e preku glava veke
So skolski deca ti bilo samo da skitas negde i da trcas od nastan do nastan, nit na praznik da ne mozes da se priberes doma i sto e najtragicno ne mozes veke da gi izlazes da preskoknes nesto tie informirani dogovoreni so drugarcinjata i non stop vo iscekuvanje kade ke se najdat koj ke dojde
Utre imame zakazano letanje letala na plaza, pa malku da se smirime do veligden...

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
2.3.2014 22:53:10   
Snowhite RR
М пρво саκаше да биде Бен Тен, а после цело вρеме саκаше да биде тигаρ, ама не можев да најдам κостум од тигаρ, најдов само бен тен, ама κупив масκа тигаρ за сеκој случај да не плачи, па таκа бевме две во едно бен тен со масκа од тигаρ

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
27.3.2014 13:42:51   
Mihaela 2010
Nie ke bideme maskirani kako dalmatinec, koleskava moja mi dade idea,od nejzinata kerka mi donese kompelt kako taa i pravela,ama od seto toa ke go iskoristam samo kapceto i opavceto,beli helanki imame i i kupiv belo bodi,i denes ke gi stavame crnite tocki,dali so flomaster ili so temperna ke vidime,ama preslatko i stoi pogotovo toa kapceto so usinjata...denes barale vo gradinka i 50 den za da slika

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
27.3.2014 13:50:14   
Bethany
Јас такви традиции ниту знам, ниту се обидувам да ги научам, ниту сакам да ги практикувам.
Претпоставувам тоа е нешто за Велигден сега, бидејќи вчера во Џамбо видов куп облека за маскирање покрај јајца и зајчиња и слични велигденски украси.
Искрено, мене ми е катастрофа за христијански празник, кој означува Христовото воскреснување, да видам детето маскирано во ѓавол ( нема смајли што се крсти user posted image )
Ако е воопшто маскирањето тогаш, можеби сум грешка.

А да не зборам пред време, детето ми е мало, и можеби понатаму и тоа ќе сака да биде дел од такви церемонии, и ако би го маскирала ете далматинец, куче или маче user posted image ми е сосема пристојна маска, а не рогови, хорор-маски (тие од Мрак филмот) итн...

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
27.3.2014 13:56:26   
Mihaela 2010
Abe Bethany,za prvi april ja maskiram,kakov Veligden...neli za aprililili se maskiravme,jas i prv pat slusam deka nekoj se maskira za Veligdenuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
27.3.2014 13:59:58   
Bethany
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Abe Bethany,za prvi april ja maskiram,kakov Veligden...neli za aprililili se maskiravme,jas i prv pat slusam deka nekoj se maskira za Veligdenuser posted image

user posted image
Е па ете, тоа јас толку знам па таков заклучок донесов. Затоа кажав дека не знам за кога се маскираат децата, ама поврзав погрешно.
Е добро, јас па ни за први април не знам за таква традиција, јас не одрастав со такви обичаи, не се практикуваше тоа кај нас.
Можеби сега, за халоувин сигурно да е започната таква церемонија.

Да се дополнам, барем убава ви е маската, тие вампири и духови некако ми се страшни, можеби јас сум страшлива user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 27.3.2014 14:01:31 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
27.3.2014 14:06:03   
Mihaela 2010

Да се дополнам, барем убава ви е маската, тие вампири и духови некако ми се страшни, можеби јас сум страшлива


Edna komsika rece deka nejzinata kerkicka ke ja maskirala vo vesterka...e stvarno ne mi ide...4 god devojce,koe e vo svetot na princezite,na neznite i ubavi raboti da ja grubam?? mene bas i ne mi e jasno

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
29.3.2014 14:57:31   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Nie ke bideme maskirani kako dalmatinec, koleskava moja mi dade idea,od nejzinata kerka mi donese kompelt kako taa i pravela,ama od seto toa ke go iskoristam samo kapceto i opavceto,beli helanki imame i i kupiv belo bodi,i denes ke gi stavame crnite tocki,dali so flomaster ili so temperna ke vidime,ama preslatko i stoi pogotovo toa kapceto so usinjata...denes barale vo gradinka i 50 den za da slika


Ете јас пак само за Михаил сум пишала, ние нели за прочка се маскираме и Јана ми беше во далматинец маскирана, имав како наметка со капче со точки, и' облеков црни хеланки и бела ролка под тоа и ете ти маска

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
31.3.2014 8:50:15   
stellica
се надевам дека овој 1 април ке биде убаво времето од сабајле и се надевам дека конечно ке отидеме до плоштад мислам има нешто за деца ако не се лажам..минатите години врнеше и јас се погодував на работа и никако да отидеме ама и малечка беше..сега ми е таман 3 годинки и цела е во принцеза филм и сака стаклени чевли и долг фустан и кој и да ни дојде на гости му кажува па негде ке упали ..user posted image последно кога беше свеки и неа и кажа па ние додека излеговме она отишла и и купила од оние комплети со фустанче и некои штиклички и балетанки и круна и кога виде се супер само што сакала долг фустан па сега го преправавме во долг..и така процедури па да видиме дали ке отидеме и дали ке и се исполни желбатаuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
31.3.2014 15:08:44   
vezilka RR
Ние спремивме маскаод Супермен уште пред десетина дена. Многу е среќен, и секој ден домаја вежбаме user posted image . Е сега нештому истекна дека пред да станесупермен треба да биде Кларк Кент, и му требала јакна за татковци (одело, хехех да преведам) за да ја стави над маската. Хихихи се чудам како ова ќе го изведам. Осве на плошта, ќе има некоја манифестација и во Капитол, амане знам точно кое време и во која форма, така да ако некој знае нека пише. Мене планот ми е да го земам порано од работа и да го прошетам некаде со маската, само да знам до колку саат ќе траат.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот stellica)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
1.4.2014 9:15:37   
AnnaMolly RR
Еве како се маскиравме ние денес :)

user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
1.4.2014 9:20:43   
vezilka RR
Хи хи, лепотан. Супер е Сунѓер Боб. Ние сабајле касневме и не успеавме да се сликаме. Ај после секако планирам да го земам малку порано и да го прошетам на плоштад, па ќе го сликам.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
1.4.2014 9:25:05   
sandriana RR
Многу е убав Боб user posted image
Ние импровизиравме маска - капа прасе, розово-сива облека и малку шминка на лицето, ама сирота Т се исплаши дека тетките во градинка ќе ја караат оти влегува со капа, па си ја зеде во раце и така влезе во занимална. Сликиче соодветно немам ни јас.user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Дали го маскиравте Вашето дете?
14.4.2014 14:09:52   
vanessa30
Nie bevme Agent 007
[link]user posted image ttp://[url=http://www.Slikomat.com/slika/5664144.htm][/link]

< Поракaта ја уредил vanessa30 -- 14.4.2014 14:16:27 >

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 42
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

koe ime e poubavo
Oli17

****

Lana (78%)

Nika (22%)


Број на сите гласови: 138

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!