|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Фрлање на букетот
24.10.2010 15:52:16   
AnnaMolly RR
Инаку, да, го фрлив бидермаерот и го фати една моја другарка.
Таа па абер нема дечко да фати, не па да се мажи user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Фрлање на букетот
25.10.2010 10:46:19   
Martins mom
Мојот бидермаер беше со еден куп бели рози и на средина еден крин.
Го фати колешка на мм и за пола година се омажи (а очајна беше да се мажи со нејзините 30 и некојаuser posted image ) и ептен ми е милоuser posted image

user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Фрлање на букетот
7.8.2011 16:29:38   
Maca25
Еве го мојот бидермаер! Ич не сакав да го фрлам, многу ми се свиѓаше. За среќа го фати моја многу блиска другарка и ми е мило што се уште го чува дома (исушен).

user posted image


< Поракaта ја уредил Maca RR -- 12.4.2012 23:48:29 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Фрлање на букетот
8.8.2011 14:24:59   
Felly RR
Навистина бил преубав Маца. И мојот беше со тие зелените топчести цвеќиња (не знам како се викаат user posted image ) и со ружи и кали.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 14.5.2014 19:45:11 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Фрлање на букетот
30.10.2011 23:25:01   
Snow Queen
Во врска со местењето на бидермаер, никогаш не би местела, нека биде среќата дента на кого му е пишана. Истата радост и среќа ќе го има и таа на која би и го местела или таа што навистина со среќа го фатила ( дури мислам дека никогаш лично јас не би можела да бидам среќна доколку некој би ми го фрлил намерно - а тоа да го знам )
Стоењето на машки ама воопшто не ми се допаѓа, и знам дека кога ќе правам свадба на музиката има да и кажам да најави дека е само за женски, а ако има и машки нема да го фрлам се додека не се тргнат,ќе чекам, дури и не би го фрлила, би направила финта некоја после во играње или нешто слично само машко да не го фати.
ПОДВЕЗИЦА- се почест адет во Македонија. Можеби е ова лекот машките повеќе да не стојат за бидермаер Интересен адет, само што лично јас ако би го правела-тоа би било со согласност од сопругот (бидејќи прво треба и негова желба за тоа, а и негова е свадбата не само моја), а и кога би имала согласност од сопругот, подвезицата би ја закачила доле на зглобот од ногата, и со рака да ја извади сопругот, како кога девер обува чевла.
За фаќање бидермаер мојот омилен дел од свадбата другарките почнаа "експерт" да ме викаат зошто до сега од 8 свадби во последниве 2 години имам фатено 4 бидермаери + еден подарено на братучетка ( бидејќи никогаш нема фатено, а и пред чинот искоментира: јас воопшто не застанувам, штом ти стоиш теорија нема да фати некој друг ) Така да не верувам во тоа кој ќе го фати нареден е за мажење, прост пример сум јас која имам врска скоро 6 год., инаку навистина уживам во тој чин, не верувам дека постои девојка која не би посакала да го фати. Не сакам тепачки околу бидермаери во еден случај каде што јас и кумата (ќерка на кумот) го фативме го пуштив бидејќи е кума, но во друг случај каде јас и машко фативме е 2-3 минути стоев ама на машко не пуштам - зошто не му е местото да стои за бидермаер.
Хехех и сега во сабота сум на свадба ќе видиме што ќе биде смеење user posted image

< Поракaта ја уредил Snow Queen -- 30.10.2011 23:26:50 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Фрлање на букетот
31.10.2011 12:46:06   
Annet
jas sakav da si go frlam mojot bidermaer sto e peen vo crkva za taa sto ke go fane da ja prefati....oti vo posledno vreme pravat po dva..ne mi e jasno zosto.za da si go cuvam doma.........bidna i pomina ete sega taa sto go fati uste ne e mazena,ama potoa fati uste nekolku i taka si gi cuva suvi..a mnogu mi bese zelba da ja prefane devojkata sto go fati,ama ete toa e k`smet...

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Фрлање на букетот
31.10.2011 13:02:10   
kikicka
ААА АННЕТ јас си направив два едниот сув за фрлање а другиот свеж за дома да ми стои. и знаис како убаво си се усуши таков беше од бели рози а сега е крем и како украс ми е.инаку кај мене другар на брат ми го фати и уšте не е оженет.еве слика
user posted image
user posted image
Сувиот за фрлање


user posted image

Свежиот букет

< Поракaта ја уредил kikicka -- 31.10.2011 13:12:10 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Фрлање на букетот
31.10.2011 13:31:01   
vida
user posted image eve go mojot bidermaer...pred da go frlam mi bese krivo i si pomisliv zosto ne zemav uste eden kako kikicka toj da go frlam ovoj da si go cuvam.E otkako go frliv veke ni mi bese krivo posto go fati snaa mi i vnuka mi bese presrekna.Interesno bese sto posle toa mm koga ja frlase podvezicata,drugata vnuka od drugiot brat deteto stoese pred site maski sto cekaa da ja fatat.I podvezicata kako sto udri gore padna pravo pred nejze i ona ja fati.Mnogu mi e merak sto ednata ja ima podvezicata,a drugata si g cuva bidermaerot vo detskata soba taka suv.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Фрлање на букетот
31.10.2011 13:41:33   
penelopa
леле колку носталгија за еден бидермаер па таков е обичајот да се фрли за да има кој следен за се мажи/ жени ( доколку верувате во тоа) јас имав исто од бели рози и иште едни розеви цвеќенца баш каков што посакував- го фати мојата деверуша па уште не е мажена user posted image

< Поракaта ја уредил penelopa -- 31.10.2011 13:42:20 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Фрлање на букетот
31.10.2011 14:16:42   
Annet
user posted image

user posted image

Najdov kako user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Annet -- 31.10.2011 14:29:25 >

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Фрлање на букетот
31.10.2011 14:23:18   
miana
Mojot buket bese PREUBAV ( neznam da stavam slika) Bese napraven od  mali beli ruzi MNOGU ( ne se sekavam na brojot ) i bese so sitni kamcinja i bisercinja..Inaku go fati mojot togasen ZENET direktor ( neznam samo sto barase vo redot za fakanje) i i go pokloni na nasa koleska sto i den denes ne e mazena a toj pak se razvede user posted image Posle nekolku meseci od svadbata ja prasuvam koleskata : kako ti e buketot? Mi vika : a,pa go frliv,se izsusi i go frliv...Tuuu si vikam kako ne mi go vrati jas i suv ke si go cuvav..Aj ako naucam da stavam slika ke vi stavam da vidite...Inaku i mene mi vika dek ami se golemi slikite user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Фрлање на букетот
31.10.2011 15:15:06   
kikicka
ни ти пак јас имам фатено некој букет на свадба а многу сакав да фатам ,па гледам не се омажив user posted image прва од сите братучеди сум сите после спотераа на мажење

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Фрлање на букетот
31.10.2011 15:36:15   
Maca25
женски, да ви помогнам, еве на 5 страни објаснување и проби како да се постави слика на РР user posted image
чекаме да видиме нови фотки од прекрасни невести со бидермаери.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Фрлање на букетот
31.10.2011 15:44:36   
lilicka
user posted image

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 12.4.2012 23:50:37 >

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Фрлање на букетот
31.10.2011 16:06:08   
vickyy
Ја не го фрлив бидермаерот уште си го чувам user posted image не сум многу сентиментална за такви работи ама ете...фрлив еден букет од цвекињата сто ми ги донесоа,го фати братуцед на мм и уште не е женет

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Фрлање на букетот
31.10.2011 16:07:00   
Maca25
женски, вежбајте поставување на слика на страната која ви ја посочив горе.
Иако бебенцево е прекрасно и е поубаво од било кој букет, ќе мора да го избришам. сориuser posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Фрлање на букетот
1.11.2011 20:30:16   
Snow Queen
Annet heheh kolku samo mi se svigase tvojot bidermaer, i da znaes kako samo mu se tokmev, ama devojkata do mene go fati (taa se gledase kolku bese srekna i nasmeana)

lilicka bidermaerot e preubav user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Фрлање на букетот
1.11.2011 21:21:24   
Melanija RR
Lilicka 10ka za bidermaerot

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Фрлање на букетот
1.11.2011 22:12:50   
Annet
aaaaaaa koja si ti sto si bila na moja svadba,ako ne e tajna;-))))))))))))))))))))) sto ne kaza ke ti go frlef hahahahahahahhaa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Annet heheh kolku samo mi se svigase tvojot bidermaer, i da znaes kako samo mu se tokmev, ama devojkata do mene go fati (taa se gledase kolku bese srekna i nasmeana)

lilicka bidermaerot e preubav user posted image


(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Фрлање на букетот
2.11.2011 11:25:15   
Luci
Еве ме мене бидермаерот и старосватицата што го фати user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Фрлање на букетот
31.8.2012 22:28:11   
babyblue
e za bidermaerot se iznervirav. trebase da go pravi na sestra mi drugarka, ima cvekara devojceto i mi rece deka ke go napravi najubav. otidov jas kaj nea 3 dena pred svadbata i i kazav deka sakam beli ruzi pozbieni i od okolu da ima zelenilo. mi rece dobro. utredenta na sestra mi i rekla kakov bidermaer i napraviv preubav e. koga mi go donese kumata vo soba se mrdnav i ja prasav da ne ja utnale cvekarata rece ne. bese cel zelen i nikade ne se gledaa belite ruzi, edvaj cekav da go frlam. go fati bratucedka na mm ama uste ne e mazena, ima vreme pomina samo edna godina od svadbata. iako drugarka mi mi rece da i go namestam ne sakav, sakav da vidam koj ke go fati vistinski, t.e na kogo mu e srekata.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Фрлање на букетот
14.5.2014 14:49:53   
Mila mamicka
Мојот бидермаер беше преубав, со бели ружички во разни големини, и со многу зеленило. Искрено, мене ми е глупо тоа имање два бидермаери, затоа што фрлањето и фаќањето на истиот за мене има симболика да и донесе среќа на таа што го фатила, и да се омажи. Кај мене го фати моја блиска другарка, и ми беше ептен мило, па еве сега се спремаме за нејзината свадба.  

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот babyblue)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Фрлање на букетот
14.5.2014 16:20:57   
Defne90 RR
Јас имав два бидермаери.Првиот оној што го носев цело време беше многу убав и ми беше жал да го фрлам.И ете до ден денес си го чувам.А вториот кога го фрлив го фати еден пријател на маж ми.И тогаш ете да кажам беше човекот сингл и немаше девојка а после еден месец си фати девоја и ете сега се во озбилна врска пред мажење.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Фрлање на букетот
14.5.2014 16:58:31   
deluxe
И јас имав два бидермаери.Првиот или оној што си го носев со мене,ми го купи свекрвата(кај нас таков е адетот)тој ми стои до ден денес,додека другиот што го фрлав беше гратис со фустанот,го фати една моја внукаuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Фрлање на букетот
14.5.2014 19:53:09   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila mamicka

Искрено, мене ми е глупо тоа имање два бидермаери, затоа што фрлањето и фаќањето на истиот за мене има симболика да и донесе среќа на таа што го фатила, и да се омажи. Кај мене го фати моја блиска другарка, и ми беше ептен мило, па еве сега се спремаме за нејзината свадба.  


И јас не можам да го разберам тоа имање на два бидермаера. Ако е од природно цвеќе и онака некогаш ќе мора да се фрли.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?