|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колешки од работа
1.12.2013 23:14:22   
mommy_angels RR
Новите колешки,хм user posted image интересни
Си имаат обичај да се бакнуваат на идење и доаѓање,знаете како во тинејџерски денови што правевме,ама јас тоа не правам . Некако ми е премногу лицемерно. Демек сите се сакаме, а всушност тапкајќи се порамо,бараат погодно место за заривање нож во грб. Затоа со колеги само службено и по некоја шега од време на време. Премногу убавина не е на арно

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Колешки од работа
24.2.2014 8:32:56   
mommy_angels RR
Еве ме мене повторно овде,ама морав да си кажам.Во целина веќе се навикнав на колешките ,а и тие на мене(и да ,уште не ги љубам на доаѓање и одење user posted image ).Туку сакав да си се пожалам,леле луѓе едната(таа со која сум по цела смена) е комплетен БУКВАЛИСТ.Значи ме вади од такт барем три пати дневно.Незнам со неа дали да се смеам или да си молчам цело време.Значи на секој мој збор после тоа следи цела дискусија со објаснување и дообјаснување што сум мислела.Се сметам дека сум човек што се шали и поднесува шала на своја сметка,ама оваа ништо од тоа не разбира.Понекогаш ми иде да си ја user posted image оти ужасно многу ме изморува.Еве последен разговор пример,ми вика гледај кажи ме за ова(а само да ви кажам се работеше за толку банална работа што и самиот директор нема да го зачеша уво).И сега затоа што од овие муабети ми е веќе преку к** и реков,ако јас кажував се ,до сега ќе бев кај директорите.И подобро да си молчев user posted image .Е сега следеше натегање,објаснување дека само карикирам,дека само сакав да кажам дека досега во мој живот ако бев тој тип на човек ќе бев до некој директор,а не овде кај што сум итн итн . Значи ме фаќа лудило user posted image Се контролирав многу време ама ми пукна филм и и кажав дека веќе само сериозно и службено со неа зашто поинаку со буквалист не знам да функционирам .Женава изгледа си има мака со мажот ,па си има хронична потреба да се објаснува кој е во право,ама и карактер си е тоа.Ме изморува повеќе од 200 други луѓе кои ќе поминат на работа.
Ете така си ја кажав маката user posted image user posted image user posted image
А да и постојано го споменува директорот за која било работа,од типот "леле учителката ќе не кара"
Не знам дали да се смеам или да плачам

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Колешки од работа
8.7.2014 12:02:37   
Mila mamicka
Колешките од работа ми се супер. Па богами и колегите. Имаме некое друштво од 15 тина луѓе, и односот помеѓу нас е супер. Се дружиме и надвор од работа, на разни седенки, ручеци и сл. Имам 2-3 колешки, со кои најмногу се дружам, со мали дечиња како и јас, и имаме теми за муабет. Во фирмата владее некоја опуштена атмосфера, каде што секој си ја гледа својата работа, и никој не мисли да му забие нож во грб на колега. Така да, од тој аспект не треба да внимавам цело време што да кажам пред колегите, а тоа подоцна да биде искористено против мене.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Колешки од работа
25.9.2014 15:26:11   
Mihaela 2010
Denovive nemozam da gi podnesam....se samo nesto se suskaat, kako da umrel nekoj...ih kaj me kazni gospod so takvi kako nivuser posted image user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Колешки од работа
28.9.2014 12:43:53   
Snowhite RR
Ех моментално ми е болна тема и колегата и колешката откажаа од работа, колешакта уште во август, а по еден месец и колегата и така јас сега сум сама в канцеларија и стварно ми е мноогу досадно, немам кафе со кој да пијам, муабет малку да направам, а башка и пред да откажат почесто бев пак сама во смена, зашто се тие некако беа втора смена или слободни или одмор така од Јули некаде па еве до сега сум сама во смена и уште малку ако не вработи некого не можам да издржам повеќе.

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Колешки од работа
28.9.2014 13:23:12   
Felly RR
Ние сме многу колеги на работа, и главно со сите се согласувам добро. Ама оваа година, за прв пат имав таква ситуација со една колешка - на секое да се договараме за едно исто, јас и објаснувам како може, и таа се согласува, за наредниот пат пак да ме праша „сега ова како вака, не може“ па пак да и објаснувам зошто мора така, и на крај кога ми се смачи од објаснување, и попуштив да биде по нејзино, па сама нека види дека така не одговара. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Колешки од работа
28.9.2014 15:15:52   
kapina
So site se imam taka vo lanecot sto sme 20 dusi samo so edna ne taa so site se ispokara I nikoj ne se ima so nea

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Колешки од работа
29.9.2014 0:18:58   
Dilina
Многу сме на работа, и стално врие и врие, тензија има насекаде, никој со никој не се поднесува, едни си доаѓаат други си одат, а јас си седам и си посматрам.... и си велам дали јас сум будала што седам во фирмава или сите што доаѓаат и си одат... така да немам некои посебни односи со колеги колешки, гледам да се дистанцирам најмногу што можам, зошто сум човек кој сака да научи и да даде се што знае за корист на фирмата, а од страна на колегите бев само изманипулирана и искористена, така да реков НЕ на пријателство со колеги и така....

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Колешки од работа
30.11.2014 18:06:46   
scared RR
Работев со две колешки, и со двете стоевме добро, сеуште одржуваме контакт ама не сме ниту сме биле претерано блиски user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Колешки од работа
30.11.2014 18:22:19   
blond
Na ista rabotna pozicija kako mene imam dve koleski, ama po dolgi peripetija i so dvete ne komuniciram NIKAKO.
Ednata od prosta poprosta, zad grb ja slusnav kako zboruva sve i svasta za mojot privaten zivot, kako ona ne mozela da me podnese, a pola chas pred toa mi se doveruvase mene. So drugata ne zboruvam bidejki lani septemvri, oktomvri i noemvri mali mnogu se razboluvase, i cesto ostanuvav na boleduvanje. E pa ona se drznala (iako ne mi e pretpostavena) da proveruva dali sum navistina vo bolnica so maliot (patem rabotata mi e vo drug grad, pa ona specijalno dosla vo gradotg kaj sto ziveam za da proveri). Barem da dosla i na poseta, koga veke proveruvala.
Taka da sega sum raat, oni dve se druzat, jas na strana epten mi e ubavo. Ne se zamaram so prosti zeni.

A inaku prvata koleska, koga go imav spontaniot pred 8 meseci zborela deka taka sum jas zasluzuvala, ako mi bilo sto sum imala spontan user posted image . Toa go zbori zena sto ima rodeno dete!
Imam roman da napisam user posted image

Ama spored niv dvete, jas sum negativecot na rabota, jas sum lepoticata od selo (kako sto oni obicaat da me narekuvaat) i jas sum sakala niv dve da gi skaram.
Nitu se zamaram sto pravat oni dve, ni me interesira. Dve otrovni zmii, ke se vijat, vijat, vijat pa koga ke se zavijat dvete, interesno ke bide user posted image user posted image user posted image



A poveketo kolegi mi se super, odlicno stojam so site. Imam nekolku sto se druzam i nadvor od rabota.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 35
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?