|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  18 19 20 [21] 22   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Страшно
10.9.2015 13:47:27   
Melanija RR
Забранети се директни линкови на форумот ,затоа е избришам,Додатно што содржината на видеото е вознемирувачка.
Може да се пребара на Google со наслов Невиден ужас:Нова снимка од дадилката која безмилосно тепа бебе

user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 501
   RE: Страшно
26.10.2015 14:35:05   
miana
Незнам од кај да почнам.... Прегазено 11 годишно дете на пешачки, починати мајка и новороденче на пораѓај во гевгелиската болница и почина уште една трудница во Скопје...Луѓе што е ова бре??? Каде со вакво здравство? Аууу трагедија до трагедија user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Пијани анестезиолози , хелооооу....Аууу страшно!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 502
   RE: Страшно
26.10.2015 14:49:02   
MamaKiki
potpisuvam na postot od miana
user posted image user posted image user posted image
site zdravi pravi a sega gi nema... nikade bolest , a lugeto mrtvi ...user posted image
a najstrasno od se vozacot na kamionot procitav bil na "domashen pritvor" user posted image
uste postrasno anesteziologot se planiralo da mu ja odzemat licencata oti bil pijan user posted image
mene iskreno mi lici na ubistvo vo dvata slucai samo bez kazna... stetauser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 503
   RE: Страшно
26.10.2015 14:58:26   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Незнам од кај да почнам.... Прегазено 11 годишно дете на пешачки, починати мајка и новороденче на пораѓај во гевгелиската болница и почина уште една трудница во Скопје...Луѓе што е ова бре??? Каде со вакво здравство? Аууу трагедија до трагедија user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Пијани анестезиолози , хелооооу....Аууу страшно!!!user posted image user posted image user posted image


Да додадеме на билансот од денес, уште едно настрадано дете во сообраќајка во Скопје. Не страшно, туку ХОРОР!!! Како во проколната црна дупка сме. Ми е страв да отворам нет и да читам. Буквално ми е страв. Треба радикални чекори оти луже ни гинат ко во војна, а нема војна. Толку ни е билансот!!

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 504
   RE: Страшно
26.10.2015 15:06:31   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: MamaKiki

potpisuvam na postot od miana
user posted image user posted image user posted image
site zdravi pravi a sega gi nema... nikade bolest , a lugeto mrtvi ...user posted image
a najstrasno od se vozacot na kamionot procitav bil na "domashen pritvor" user posted image
uste postrasno anesteziologot se planiralo da mu ja odzemat licencata oti bil pijan user posted image
mene iskreno mi lici na ubistvo vo dvata slucai samo bez kazna... stetauser posted image


И ако се земе во предвид дека возачот поминал на црвено и немало траги од кочење user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
А оваа родилкава од Скопје сега прочитав била 6-то родка, дошла со течка клиничка слика...Јас бев сведок кога отидов да раѓам, една ромка одвај ја спасија со 5 то дете, дојде во последен момент бидејки немаше ни документи ни ништо..И тие чекаат до последен момент зошто немаат осигурање и ете сега починала..Жално ама не се па секогаш и докториве криви user posted image Можам да замислам во каква состојба ја донеле user posted image Бог да ги прости!
И дефинитивно и анестезиолозите и возачот треба да лежат во затвор..Кој знае кај зјапал тој возачон, а за анестезиолозите џабе е се што ке се каже..Сега го слушав сопругот на родилката, се јавил сабајле на канал 5.. Вика едвај стоеа на нозе..Мореее затвор !!!

< Поракaта ја уредил miana -- 26.10.2015 15:10:35 >


_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 505
   RE: Страшно
26.10.2015 15:11:50   
marchi
Кај и без тоа се дешават компликации за време на пораѓај уште и тимот во сала неспремен, па чекајте бе луѓе не почнувајте операција со такви луѓе, кој им дозволи да учествуваат во операцијата? Од севкупните случувања страв ми е за второ дете.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 506
   RE: страшно
16.11.2015 12:37:08   
miana
Жена од скопската населба Хиподром изутрината го фрлила својот шестгодишен син од четвртиот кат од зградата во која живеат во скопски Хиподром, по што и самата скокнала.
И двајцата се во животна опасност и се хоспитализирани во Ургентниот центар во Скопје.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Божеееее каква жена... Се заканувал дека ке и го земе детето и оваа го фрлила од тераса user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Па и да го земе бре, таткому е, нема да го убие (како што оваа му направила ) цт цт цт ...Дај боже кутро дете да преживее user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 507
   RE: страшно
16.11.2015 13:23:06   
Goddess*
Moze bi si imala rabota so psihotichen chovek?? Stravot ako ja nadvladeal i nepromisleno go napravila toa shto go napravila(na zal)...koj znae???Samo taka glasno si razmisluvam..

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 508
   RE: страшно
16.11.2015 14:07:41   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Goddess*

Moze bi si imala rabota so psihotichen chovek?? Stravot ako ja nadvladeal i nepromisleno go napravila toa shto go napravila(na zal)...koj znae???Samo taka glasno si razmisluvam..

Има ли нешто пострашно од тоа да посегне по животот на своето ( не така мало ) детенце? Што е тиа криво? Каков сака нека е таткото, ао какво срце го бутна тоа дете? Незнам, неможам ни да замислам што ли и се слуќувало во главата, но во секој случај ГРЕОТА е целава ситуација...Бог нека им помогне user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 509
   RE: страшно
16.11.2015 19:32:33   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Goddess*

Moze bi si imala rabota so psihotichen chovek?? Stravot ako ja nadvladeal i nepromisleno go napravila toa shto go napravila(na zal)...koj znae???Samo taka glasno si razmisluvam..

Има ли нешто пострашно од тоа да посегне по животот на своето ( не така мало ) детенце? Што е тиа криво? Каков сака нека е таткото, ао какво срце го бутна тоа дете? Незнам, неможам ни да замислам што ли и се слуќувало во главата, но во секој случај ГРЕОТА е целава ситуација...Бог нека им помогне user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

prvo jas bi rekla deka taa e psihoticen covek a ne maz i.ako nejze i se zakanuval taa mozela telefonski da se javi da prijavi vo policija vo nadlezni sluzbi a ne da go frli deteto.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 510
   RE: страшно
16.11.2015 19:56:07   
AneLav RR
Сега читам детето е во стабилна состојба , а мајката е во многу критична. Дај боже и дбајцата да преживеам , само не знам како ќе се носат со траумата. Страшно

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 511
   RE: страшно
19.1.2016 22:11:44   
mommy_angels RR
Јас овде ќе напишам,зашто не знам каде на друго место,ама за мене ове е многу страшно и ептен се изнервирав. Денес мм и ќерка ми се шетале и се сретнале се нчегов колега кој бил со куче -германски овчар. Ја држел ќерка ми во едната рака,а со другата се поздравувал со колегата. Во тој момент од позади скокнало кучето и дирекно за ножето на детето. Среќа што носела пошироки тренерки па фатило за нив. Тренерките и хеланчињата под нив беа со дупка околу десетина сантиметри и парчето го нема. Живо чудо е што на ножето нема ништо,а среќа и што е мала па се се случило толку брзо што едвај се освестила за ситуацијата( душичка беше загрижена што кучето и ги искинало новите тренерки што чиче и ги купил минатата недела). Е да ви кажам денес многу ми е криво што мм не е импулсивен и намќор,па во тој момент не ги задавил и кучето и газдата со голи раце. А тој па будала се извинил и си отишол,па не се ни јави да праша како е детето.
И сега во целата ситуација кучето е виновно 50%,а сопственикот 150%. Ни едно животно не се однесува вака ако не е вака тренирано. Јас не разбирам зашто креираат ѕверови,па и толку голем морон да биде па да не се ни јави,а не дај боже па да дојде да праша за детето. Ми иде да го пријавам,ама после ќе треба со мм на голема да ја тераме

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 512
   RE: страшно
19.1.2016 23:35:39   
Neurotoxin RR
Нели според закон, големо куче не смееш да шеташ без маска??? каде е законот да собираат фекалии по нив? нели во парк направија посебен дел за кучиња, на пролет, кучињата играат заедно со децата на тревниците!!!

Во право си за газдите на тие миленици. И муабетов ти е баш за тука. Страшно!!!!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 513
   RE: страшно
20.1.2016 1:01:20   
lukajana RR
Мами стварно страшно ,добро е што е мала и имала контакт со куче претходно иначе којзнае каква траума би имала.
А дека не се јавил да праша нека не те чуди ,такви се луѓето безосетни додека не осетат на своја кожа


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 514
   RE: страшно
20.1.2016 15:06:16   
Snowhite RR
Леле мами навистина страшно, не сакам да замислам што можело пострашно да се случи. Навистина како тоа толкаво куче кое напаѓа без маска да го шетаат не ми е јасно. Се згрозивuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 515
   RE: страшно
20.1.2016 22:36:50   
Hopeful RR
Леле јас тек сега го читам ова, стварно страшно!!! А бе не се ни поздравуваш кога шеташ толкаво куче во рака, не се ни доближуваш до дете... идиот, што да кажам друго. Сопругот бааги приземен, јас не знам како би реагирала, сигурно не толку мирољубиво!

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 516
   RE: страшно
21.1.2016 13:43:15   
Defne90 RR
Значи страшно.Не можам да разберам како можат да постојат толку несовесни луѓе што така само си ги шетаа своите агресивни кучиња без маска и без никаква заштита.И да точно е не е до кучињата туку до нивните сопственици.Ако чуваш куче потруди се да го дресираш ко што треба и да не претставува опасност за другите граѓани.Мами не кожам да замислам низ што сте поминале и вие како родители и таа како жртва на еден таков напад.Среќа голема што се се завршило без угриз.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 517
   RE: страшно
22.1.2016 15:33:29   
nena lonley
Za pogolem del od muabetov se soglasuvam- da treba da se nosi kuce na povodnik,so maska i se toa sto go nalozuva zakonot. Megutoa treba da bideme svesni deka naseto dete ne e centarot na svetot,za nas da megutoa za drugi moze kuceto da im e momentalno najgolemata svetla tocka vo zivotot....

p.s Ger.Ovcar ima najgolema vilica od site kucinja,da sakalo kuceto da go grizne deteto nemalo da ostane nisto ni od nogeto ni od deteto.Skinatata obleka e sigurno od sepite na kuceto.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 518
   RE: страшно
22.1.2016 15:58:23   
LoveableMe RR
Кучето и да сакало да игра и да немало лоша намера, сепак и ги скинало тренерчињата на девојчето, што сепак покажува дека не е соодветно дресирано како да пристапува на луѓе, да не направи проблем.

А она што уште повеќе нервира е што сопственикот не се понудил со пари кога видел дека неговото куче оштетило детски тренерчиња....барем тоолку можел да стори, а ако девојчето сеуште има шок...ее тоа до старост ќе си го носи........

Може треба човеков некаде да се пријави и казни..?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 519
   RE: страшно
22.1.2016 16:09:06   
nena lonley
Se toa ok, megutoa nitu tatkoto izreagiral burno nitu deteto se isplasilo- ima pricina valjda zosto e toa taka, mozebi treba vo stakleni zvona da gi cuvame decata pa nikoj da ne im se priblizuva.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 520
   RE: страшно
22.1.2016 16:23:53   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: nena lonley

Se toa ok, megutoa nitu tatkoto izreagiral burno nitu deteto se isplasilo- ima pricina valjda zosto e toa taka, mozebi treba vo stakleni zvona da gi cuvame decata pa nikoj da ne im se priblizuva.


Nena lonely, точно не треба стаклено ѕвоно за децата, ама ако куче скокне врз дете и му оштети облека, не знам дали тоа треба да се прифати како ај бе, нема везе. Еве и да се прифати, кај бил сопственикот да се понуди за оштета?


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 521
   RE: страшно
22.1.2016 16:24:53   
Neurotoxin RR
Не треба повеќе да се дискутира, никој не рече дека нашите деца се центарот на светот, „само“ затоа што германски овчар скока на него и му откинува гардероба. Глупости, зашто би било. И не не треба повеќе да се дискутира, од самата прва реченица da treba da se nosi kuce na povodnik,so maska i se toa sto go nalozuva zakonot.

И прашање, зошто законот не се почитува????? зошто никој не го собира изметот од нивните кучиња???? па што ако на некои им се кучињата се во животот, нека им бидат, ама нека бидат и одговорн спрема нив...

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 522
   RE: страшно
22.1.2016 16:26:24   
nena lonley
Zboram konkretno za slucajov,majkata se zali tuka za napad od kuce vrz deteto,ne za oblekata da pobarale pari za oblekata mozebi covekot ke im platel....

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 523
   RE: страшно
22.1.2016 16:28:14   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: nena lonley

..... da pobarale pari za oblekata mozebi covekot ke im platel....


Како бре да побарале пари? Па сам требал да се понуди, неосетен еден.....


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 524
   RE: страшно
22.1.2016 16:32:04   
lukajana RR
Се работи за дете од три години нормално и човечки е да праша како е тоа дете ,дали под тренерките има гребнатинка,да понуди документ дека е вакцинирано.
Или ако му е се во животот може да напаѓа кого сака ,јас би го пријавила одма ич не размислувам

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 22.1.2016 16:33:15 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 525
Страница:   <<   < Претходна страница  18 19 20 [21] 22   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  18 19 20 [21] 22   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Brza Hrana
AnMari

Dali e opasno pregolemoto vnesuvanje Brza Hrana?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!