|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 8:58:47   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

ne e fer ne te slusnav martins mom lukas bas togas stana mozi te slusnav ama neznaev deka si ti!!!sakam snimka!!!user posted image



Ја познав по минималниот штипско-битолски нагласок user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 8:59:18   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

имаме снимка или немае, многу сакам да видим снимкаuser posted image

Bravo za Mario

Марио снимаше user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Марио БРАВОuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:01:17   
jovanka
Licno jas po glasot gi pocustvuvav nalivot na emocii koi dopiraa do mene koga zboruvav za rr bev presrekna sto se vkluciv vo emisijata.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:02:25   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

ne e fer ne te slusnav martins mom lukas bas togas stana mozi te slusnav ama neznaev deka si ti!!!sakam snimka!!!user posted image



Ја познав по минималниот штипско-битолски нагласок user posted image



А толку се трудам да зборам ко што требаuser posted image мислам без дијалектиuser posted image
Ма какво ливче...со Мартин во рацеuser posted image Јас така се’ на брзина сакам да кажам, се’ што ми лежи на умuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:02:43   
agnes77
честитки за сите које се јавиле во емисија и нормално за Јуле која бев тамо, сега само да добијем снимка и то ми је најдобар подарок за роден денuser posted image

< Поракaта ја уредил agnes77 -- 16.12.2010 9:03:52 >

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:12:51   
Maca25
Браво Јуле!!! Супер беше! Добро што си успеала да стигнеш на невремево. user posted image user posted image user posted image
Супер беа и сите кои успеаа да се јават! Мислам дека ја претсавивме РР во вистинското светло - семејна и пријатна социјална мрежа. Мислам дека со јавувањето се покажа колку е силна нашата заедница и дека ние навистина сме едно големо семејство.  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 16.12.2010 9:13:17 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:15:31   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика

Палешка, Јованка, Надица, Мартинс мам (??), Арх_диз... се наежив кога им ги слушнав гласовите...user posted image user posted image user posted image

РР, најискрено ве сакам. Ми измамивте солзи радосници кога ве слушав...user posted image


истото ми се случи и мене!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:16:17   
Viktori
А толку се трудам да зборам ко што требаuser posted image


Мартинс мам, ќе ти ја мавнам една! user posted image user posted image user posted image user posted image
Дијалектите се богатство. Баба ми по татко е галичанка, а јас висам на онаа страна на фејсбук за Галичник, оти пишуваат на дијалекти и вежбам. user posted image user posted image user posted image user posted image
Баба ми е дојдена во Скопје уште пред 2ра светска војна, заради дедо ми и никогаш не зборела Галичански, а ја би и пасош да земам ако има Галички, ко Вевчански user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:25:36   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

Denes dokazavme kolku sme vistinsko,mokno sploteno semejstvouser posted image Bravo za Julie sto dostojno ja predstavi nasata rr a za Paleska, Nadica, Martins mam,arh_diz user posted image koi so svoite javuvanja uste ednas potvrdija za moknata viruelna semejna zaednica koja ja ima rr.


user posted image user posted image user posted image  Bravo za Julie, Jovanka, Paleska, Nadica, Martins mam,arh_diz, nikogas vo utrinskiov kafe muabet nemalo tolku javuvanja, sekoj den gledam pred da odam na rabota. Uste ednas se potvrduva kolku e golema nasta rr user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:25:59   
Martins mom
Ако дијалектите се богатство, јас сум милионерuser posted image 10 години живеев во Кочани, па се преселив во Штип, за да сега бидам во Битола...и кој знае уште на кој крај ќе појдамuser posted image user posted image user posted image Пасоши полна торбаuser posted image
Инаку дури траеше емисијата со сите можни играчки го залажував Мартин да ќути, тој не-пак урлаше и на крај дури зборев го шетав низ соби во едната рака, а со другата телефонот го држев...Абе луднициuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Martins mom -- 16.12.2010 9:26:50 >


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:29:54   
Палешка РР
Марио ќе ја среди снимката кога ќе се врати од училиште и до вечер ќе ја гледаме user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:31:48   
Maca25
мартинс мам супер беше...сите бевте. колку ми беше мило што ви ги слушнав гласовите!!!

мартинс мам мислам дека ти и рече на водителката: ај да продолжиме со муабетот?!?! user posted image се изнасмеавuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:32:42   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Марио ќе ја среди снимката кога ќе се врати од училиште и до вечер ќе ја гледаме user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  за Марио

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:33:53   
arh_diz
Jas neznaev sto da kazam , nemozev da gledamuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:36:28   
Maca25
нема врска арх_диз, ти битно од далеку далеку се јави и си го кажа своето искуство. А на водителкава ко да и се правеа општи муабети повеќе..user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:36:36   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

мартинс мам супер беше...сите бевте. колку ми беше мило што ви ги слушнав гласовите!!!

мартинс мам мислам дека ти и рече на водителката: ај да продолжиме со муабетот?!?! user posted image се изнасмеавuser posted image user posted image user posted image


Па да бе, се запна кој бил најладен град у МК, не, Берово, не Битола... ја оптегна... и ја се изнасмеав


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:39:13   
Viktori
мартинс мам мислам дека ти и рече на водителката: ај да продолжиме со муабетот?!?! user posted image се изнасмеавuser posted image user posted image user posted image


Требаше да и кажеш: Офтопик сте! Ај назад на тема user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Да се знае кој е модератор и на РР и во емисија за РР user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:40:38   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

мартинс мам мислам дека ти и рече на водителката: ај да продолжиме со муабетот?!?! user posted image се изнасмеавuser posted image user posted image user posted image


Требаше да и кажеш: Офтопик сте! Ај назад на тема user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Да се знае кој е модератор и на РР и во емисија за РР user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image  Најбоља беше водителкава кога рече "A вие сте ги информирале вашите членови за гостувањево" Не и е јасно засшто им се прегреаа линиите, никогаш никој не се јавува во таа рубрика user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:44:22   
arh_diz
Normalna rabota e sme informirani , sto trebalo Julie da se sokrie da nekaze nisto.Togas ke i rekla voditelkata ne ste gi informirale

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:44:31   
nadica
и мм сакаше да и се јави за да и каже што всушност е тема на емисијата user posted image  дека не е временска прогнозаuser posted image user posted image   ама неможеше да фати врска

< Поракaта ја уредил nadica -- 16.12.2010 9:45:37 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:45:14   
Viktori
А Јуле кај е уствари?user posted image ЈУЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!! Јави сеееее!!!

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:47:10   
Beatris
Како ми личеше, сакаа да изведат да не се збори стриктно за рр, туку општо за социјални мрежи за да не испадне реклама, затоа вртеше она околу на околу. Ама џабе user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:47:24   
Maca25
Јуле може уште не е стигната на работа од ова снежново невреме. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:49:24   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

А Јуле кај е уствари?user posted image ЈУЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!! Јави сеееее!!!


Јуле додека стигне сега по снегов..... се е блокирано, коливе се движат со 5 на саат по улициве

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Рингераја мост на пријателство
16.12.2010 9:49:32   
mami2
Девојки прекрасни бевте сите, со нагласок, трема се беше супер, па не сте професионални водителки, па и пола од таквите ги бива помалку од вас

Ако она со бабите е вистина мислам дека ќе се отпишам од вас, па мене рр ми е бегство од се...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?