|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 11:54:18   
iki82
kik@ cestitki...definitivno si bremena user posted image bravo, bravo za uspehot. ne znam dali si od Skopje, znam deka labaratorijata vo Sistina raboti 24 h delnik, praznik vo slucaj da sakas i denes sa proveruvas. 

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 11:57:57   
veckasr
kik@ cestitki bremenauser posted image si 

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 12:39:02   
betti
cestitki kika veruvaj na tvoite oci i tastot so mokraca e siguren user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nogu me izraduva ni davas nades i nas

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 12:57:20   
arh_diz
Imaj ubava bremenost kika

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 13:20:27   
diti
Cestitki KiK@ user posted image  user posted image  user posted image mnogu me izraduva mi go razubavi denot, mila imaj lesna bremenost user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 14:25:15   
siki1
zdravo rr eve veke dolgo vreme skoro mesec dena nemaf internet i eveme no edeno vleguvanje mogu me rastazija olivija i bogdancanka.znam deka nema zborovi za uteha no mora da se ziveeuser posted image user posted image user posted image jas eve uste cekam od fondot odgovor eve veke skoro 1 mesec odkako gi pratif dopolnitelnite dokumenti no seuste nemam odgovor sto ke bide neznam.a soglasnosta od min za zdrastvo ke dobijam vo cetvrtok.pa se nadevam na dobro poz do site novi rr dobrodojdofteuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lilita)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 15:12:42   
Bogdancanka
Кика мила ова беше најубавата вест денес што ја слушнав пресреќна сум што конечно ги добиuser posted image од срце ти посакувам лесна бременост уживај милаuser posted image user posted image user posted image нема што да се секираш штом тестот покажал user posted image тогаш ти си нашата новаuser posted image на рр поз мила

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 15:14:54   
Bogdancanka
Сики1 тебе ти посакувам што побрзо да добиеш одговор од фондот и да започнеш со подготовките па наскоро и за тебе да се радуваме и да прославимеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот siki1)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 15:20:48   
Olivia
Kiki cestitki ..posle dozdot dobivme sonce denes..sekoj den  za sekogo da se raduvame vaka...
Siki1 i kaj tebe neka tecat rabotite so red da ti se raduvame i na tebe pobrzo...

pozz


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 15:22:57   
siki1
miskam deka cece barase cena za donor.vaka znaci za donorot fondot voopsto neplaka a inaku kosta 1200 e i i eve ima golema procedura jas neznam ti do kaj si no treba i na psiholog da odis pa na pravnik pa i site drugi dok sto ti gi bara fondot pa potoa bolnicata ili dok kaj sto ke odis gi praka dok od psihologot do min za zdastvo pa posle ja cekas soglasnosta eve mene mi kazaa deka vo cetvortok ke ima odgovor od mn za zdr.pa ke vidime a od fzo ustenisto nemam odgovor pratif uste kako dopolnitelno za don dokumentite i sega cekam pa ke vidime.sto te interesira samo pisuvaj dokolku znaeme ke se pomagame

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 15:46:18   
sesilija
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bravo za user posted image cestitki mnogu mi e milo i uzivaj vo radosta veruvaj i ke ti se ispolni

(Одговор на членот siki1)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 16:48:58   
wannna baby
kik@ cestitki za user posted image Denes e prekrasen den za vakva prekrasna vest. Ti posakuvam lesna user posted image I od se srce ti cestitamuser posted image

_____________________________

Don''''''''t look back in anger.

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 17:01:35   
cleo
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Kik@ mila sekoja cest. Konecno gi vide tvoite user posted image . So sreka mila i imaj si lesna bremenost. E sega pustaj ni ja srekata navaka da ne fati i nam koi seuste se borime za najubavoto nesto na svetot. Uzivaaaajjjj user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот wannna baby)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 17:49:28   
taci14
kika cestitki i od mene mnogu mi e milo sto gi doceka tvoiteuser posted image bas se raduvam.Kika mislam deka pravese kaj popovic ako ne se lazam ako e taka mi dade uste pogolema nadez.Mila sega odmaraj i so radost cekaj go tvoeto dolgo posakuvanouser posted image .

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 18:46:08   
stanka
cestitam Kiki user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 21:12:30   
biljana16
user posted image user posted image user posted image Deneska mi go razubavi denov so prekrasnata vest. Ti posakuvam lesna bremenost.

(Одговор на членот stanka)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 21:42:49   
Summer
OOO kakva prekrasna vest. Kik@ cestitki i so lesno!!!!

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 21:44:35   
cika
cestitki i od mene kika imaj lesna bremenost  daj boze site da si docekame  pozz  do site rr.

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 21:46:31   
cika
siki 1 mila ti posakuvam sto pobrzo odgovor od fond i da si vidis user posted image ,a dali gi pies uste dhea mila i kako se sega hormonite pozz se najubavo

(Одговор на членот siki1)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 22:03:56   
taci14
devojki imam eden problem vo oktomvri pravev laparaskopija na klinika i ne pominav bas najdobro,imav mnogu bolki,celi 2 nedeli odvaj stanuvav od krevet.posle laparaskopijata dobiv i imav 4 dena ,posledniov pat dobiv na 26 mi traese 3 dena i od togas celo vreme mi tece po malkui me naboluva stomakot kako za dobieno se plasam i neznam od sto mi e .Ako ima nekoj vakvo iskustvo ili pretpstavuva od sto e ova vaka neka mi pise

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 22:13:29   
Summer
taci14, i jas pravev laparoskopija pred nekolku meseci na klinika, ama nemav vakvi problemi kako ti. stomakot me bolese nekolku dena ama ne nesto strasno, a za eden mesec veke nisto ne osakav. a za ciklsot ne znam zosto taka krvaris. dali ti dadoa da pies nekoi apcinja za kontracepcija. jas piev jasmin i nema problemi so ciklusot. mislam deka ako mnogu te boli stomakot deka treba da pojdes na lekar. toa e najsigurno. 

(Одговор на членот taci14)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 23:07:13   
taci1
taci14 jas pravev laparoskopija na endometrioza vo sv.lazar.posle operacija jas bukvalno nemav nikakvi bolki, moze zavisi od sto si pravena, a dobiv naj normalno koga trebase se si bese naj normalno, naj ubavo ke bide pak da si se proveris pozdrav mnogu i se najubavo na site rr.

(Одговор на членот taci14)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 23:23:14   
veckasr
jas krvarev posle laparo i histeroskopija edno 15 dena pomalku po nekolku kapki krv dnevno i potoa samo od sebe si sopre  go prasav lekarot i on mi rece oti  toa si e najnormalno

(Одговор на членот taci1)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2010 23:41:47   
puze
kika mila so adravja da si go nosis novoto ne izraduva site imaj lesna bremenost

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Вештачко оплодување - II дел
9.12.2010 0:12:49   
veckasr
taci 14koj dr te pravese laparoskopija i histeroskopija 

(Одговор на членот puze)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Pomos okolu izbor na ime
miana

Ajde RR mamicki glasajte i pomognete.Prvata kerka mi se vika Mia a sega vtorata ?

Mila (34%)

Daria (41%)

Matea (25%)


Број на сите гласови: 178

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!