|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
30.11.2010 16:09:41   
Natuska85
http://www.facebook.com/NapraviSliku?v=app_4949752878

Еве Бринета имаш мислам тука да направиш и календар со ваша слика и честитка.не пробав јас ама видов кај една пријателка имаше направено со user posted image нејзино.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
30.11.2010 18:46:28   
AnnaMolly RR
Кај сте, жени?
На работа зеле куче user posted image

Вчера едно време не можев да земам воздух, ќе пукнам од алергија.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
1.12.2010 15:41:50   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Кај сте, жени?
На работа зеле куче user posted image

Вчера едно време не можев да земам воздух, ќе пукнам од алергија.



Kуче? Леле какво куче на работа? Дозволено ли е тоа? user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
1.12.2010 15:44:13   
Beatris
Женски да ве прашам нешто тука бидејќи не можам да најдам таква тема на форумиве. Дали некој знае дали штети ултразвучен преглед на гради во бременост. Јас одам секоја година и сега негде овој период ми е време за преглед па да си прашам. Мислам дека не би требало да пречи, сепак е тоа ултразвук, ама сепак некој да не има повеќе информации за ова.....

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
1.12.2010 16:14:58   
Natuska85
Анамоли како бе куче,лелелuser posted image

Ај женски јас частам овошна салата вака пред одење од работа,си јадам овошје во канцеларија па да споделам со вас.Повелете...

user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
1.12.2010 16:20:54   
Anushka
јас имав таква дилема како тебе. Но, мојот гин., ме советуваше да не одам додека сум бремена. Од кога се породив, некаде околу 3 месеци по престанок на доење појдов кај д-р Крцковкси на редовен преглед во Дијагностички. И тој ме врати - наводно (по допир заклучи) сумимала уште млеко во жлездите. Ми кажа по шест месеци да појдам.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
1.12.2010 16:22:14   
Anushka
Анамоли, ние на работа имаме и куче и мачор. Сепак, најголема џукела е директорот...хи, хи

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
1.12.2010 16:28:45   
sone


Женски да ве прашам нешто тука бидејќи не можам да најдам таква тема на форумиве. Дали некој знае дали штети ултразвучен преглед на гради во бременост. Јас одам секоја година и сега негде овој период ми е време за преглед па да си прашам. Мислам дека не би требало да пречи, сепак е тоа ултразвук, ама сепак некој да не има повеќе информации за ова.....



Izvini vaka sto prasuvam a zosto treba da odis sega vo tekot na bremenosta?Jas odam redovno kaj Krckovski i kaj Dimcev (ski) na eho.I Krckovski posledniot pat mi rece deka posle doenjeto zenata e najzastitena narednite 3 godini od rak itn. Beatris ako si imala prethodno nekoj problem ili veke go ima sega togas odi.Ili ako veke odis vo dijagnosticki centar prasaj tamo na pult oni se informirani dali bremenio mozat da pravat eho?Koga moze da pravime na bebinjata mislam deka ne bi imalo precki za gradite.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
1.12.2010 16:49:27   
agnes77
поздрав од менеuser posted image  како сте
јас имам воспалено грлоuser posted image

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
1.12.2010 16:51:51   
***Lide***
 zdravo na site eve i jas malku da vi se priklucam duri spija sin mi inaku slabo mozam da sednam
agnes77 brgu toplo cajce so limon i nesto septolete strepsils za pobrgu da pomine

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
1.12.2010 16:52:28   
AnnaMolly RR
Работиме во стан, во кој две соби се канцеларии и има спална, кујна и вц каде што си живеат газдите. И зеле ретривер. Во стан на 7 кат. Гнасотии живи е станато, расфрлани играчки кучешки, влакна по сите столчиња, на бирото...
Денес 15 мин пред да почнам да работам бришев со влажни марамчиња на 3 метри радиус од мене. user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
1.12.2010 17:42:18   
sone
INce sin mi (3 godini i 3 meseci) nekolku pati povraka.pieme nane i humana,kompir varen i solenki (taka ni rece pedijatarot).Ne sum znaela deka moze i solenki.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
1.12.2010 22:00:42   
Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: sone



Женски да ве прашам нешто тука бидејќи не можам да најдам таква тема на форумиве. Дали некој знае дали штети ултразвучен преглед на гради во бременост. Јас одам секоја година и сега негде овој период ми е време за преглед па да си прашам. Мислам дека не би требало да пречи, сепак е тоа ултразвук, ама сепак некој да не има повеќе информации за ова.....



Izvini vaka sto prasuvam a zosto treba da odis sega vo tekot na bremenosta?Jas odam redovno kaj Krckovski i kaj Dimcev (ski) na eho.I Krckovski posledniot pat mi rece deka posle doenjeto zenata e najzastitena narednite 3 godini od rak itn. Beatris ako si imala prethodno nekoj problem ili veke go ima sega togas odi.Ili ako veke odis vo dijagnosticki centar prasaj tamo na pult oni se informirani dali bremenio mozat da pravat eho?Koga moze da pravime na bebinjata mislam deka ne bi imalo precki za gradite.


Ne deka imam problem, tuku obicno ovoj period (ednad giodisno) odam kaj Dimcev, a zaboraviv da Ja prasam maticnata za ova minatiot pat pa si vikam dali nekoj od vas ima slicno iskustvo. Fala vo sekoj slucaj user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
1.12.2010 22:04:07   
Beatris
Fala Anushka user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
2.12.2010 11:48:02   
Martins mom
user posted image

Ајде мили рр-ки кој е за кафе-муабет?
Дуваат ли ветришта во вашиот град? Кај нас е страшно, не спиев цела ноќ, а и Мартин се будеше од стравuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
2.12.2010 12:13:12   
Pepelaska *
Ovde duva ama ne kako kaj vas sega slusav na vestite. Poznato mi e toa cuvstvo na vetroviti noki vo Bitola, 4 godini ucev tamu.Ednas pred mene se otkorna drvo

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
2.12.2010 12:17:22   
lukas
user posted image user posted image user posted image ,videte sto pronajdov na fb..

Пред"1001 ноќ" во далечната "Индија" во "Долина на волците" "Кога лисјата паѓаат" се слушаше "Плачот на виолината" и таму во "Имотот на дамата" беше заробена робинката "Бандини" која рече "Збогум засекогаш" на " Љубовта и омразата " но дојдоа "Малечката невеста" и "Ѓумуш" и ја ослободија и таа им рече да бидат внимателни бидејќи, секогаш постои "Горка љубов user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
2.12.2010 12:19:20   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

јас имам воспалено грлоuser posted image


isto i jas a strepsils ne pomaga...


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
2.12.2010 12:20:53   
brineta88
za vospaleno grlo mene mnogu mi pomogna septolete.
Za eden den odma mi projde bolkata vo grloto.

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
2.12.2010 12:30:44   
lukas
ajde ke mi pomine jas imam zemeno strepsils,toj mi go preporacaja,pa drugiot pat daj boze da ne mi treba,ke zemam takvi sega zedov strepsils..pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
2.12.2010 12:33:09   
brineta88
Ja letovo koga bev vo ohrid prviot den me fati grloto. A be za nikade bev nemozav da zboram duri pocna u uvoto da me boli, si vikam so baksuz ke bev kaj me najde bas sega. Vecerta go prativ mm vo apteka i mu rekov neka ti dadat sto bilo i mu da le septolete. Abe odma mi pomina utredenta nisto ne mi bese

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
2.12.2010 21:03:43   
sone
Isla moos (mislam deka taka se pisuvaa) se TOP oribleti za grlo.Jas gi koristev i koga bev trudna.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
2.12.2010 21:12:40   
Maca25
Времево значи лудо е. Надвор е 20 степени. Цел ден се шетам по блуза, јакната воопшто не ми затреба. Сега баш зборев со една другарка во Германија, вика кај вас пролет кај нас е баш зима, -12 степени и снег до колена.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
2.12.2010 21:29:50   
agnes77
како сте
мое грло денес е коначно ок
да видите колико снега имамо во Сло, уфффффф и во овој момент  -1 на дворuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
2.12.2010 22:22:04   
skorpijana
ej agnes 77 daj prati malku tuka kaj nas od snegot da se poraduvame pozdrav

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?