|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 9:59:37   
Glück90

ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

тоа како ке се поставиш на почеток ,така ке те третираат, до дека не пукне тиквата,па да се ептен испокарате.
јас сум некој терсене табиет,рипам и се карам ,па ако треба и тепам хехех..па ме имаат проценето и свеки и мајка ми,па затоа и не ме дираат..дури секогаш си прашуваат се` што треба околу детето да направатuser posted image

и мој совет е на почеток  да се покажат заби и средат  работите,односите и релациите во куката,за потоа да нема главоболки!



Mother 29 koga jas za edna slucka se sprotivstaviv nikoj loso ne me sfati tuku samo ona i na nejze se i smeta.Koga otidovme na odmor vo Mk ovaa zima ona na majkami vaka taka.Majkami voopsto ne ja interesira sto kako i i rekla ona se mazi za sinti ako on uvidi deka nesto ne e vo red sami da si gi resat problemite.Ona sega puka koga ke ne vidi nas nasmeani veseli kako se spremame za svadba i plus pukna od maka deka gi skriv nasite burmi i pokanite i ne im gi pokazavme fustanot i odeloto na mm.Hahahahahha

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 10:16:02   
mother 29
ауууу ги има такви љубоморни и посесивни свекрви ..е тие се најлоша врста..мојата за среќа не е таква..може не и текнуваат некои работи,ама пак такви работи да ни прави на мене и на мм ми -НЕ.кога ние сме среќни и таа се радува за нас.....
во суштина...може мојата е добра,јас не чинамuser posted image ..хехехе, еј ке се просветламuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 10:18:30   
Glück90
E mojata bese takva samo dva meseca koga dojdov.A sega ona sto ke kupi cini jas sto ke kupam necini.Ona sto ke zgotvi cini jas so ke zgotvam ne cini.Ama vazno koga ke sednat da jadat svekormi ke rece bravo Mare super si go napravila rucekov,a za mm da ne zboram on koga ke pocne.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 10:21:34   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: Glück90


ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

тоа како ке се поставиш на почеток ,така ке те третираат, до дека не пукне тиквата,па да се ептен испокарате.
јас сум некој терсене табиет,рипам и се карам ,па ако треба и тепам хехех..па ме имаат проценето и свеки и мајка ми,па затоа и не ме дираат..дури секогаш си прашуваат се` што треба околу детето да направатuser posted image

и мој совет е на почеток  да се покажат заби и средат  работите,односите и релациите во куката,за потоа да нема главоболки!



Mother 29 koga jas za edna slucka se sprotivstaviv nikoj loso ne me sfati tuku samo ona i na nejze se i smeta.Koga otidovme na odmor vo Mk ovaa zima ona na majkami vaka taka.Majkami voopsto ne ja interesira sto kako i i rekla ona se mazi za sinti ako on uvidi deka nesto ne e vo red sami da si gi resat problemite.Ona sega puka koga ke ne vidi nas nasmeani veseli kako se spremame za svadba i plus pukna od maka deka gi skriv nasite burmi i pokanite i ne im gi pokazavme fustanot i odeloto na mm.Hahahahahha


haha ovaa tvojava Gluck 90 mi izgleda ko od isto bure da e izlezena so mojavauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 10:21:50   
elle
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

ауууу ги има такви љубоморни и посесивни свекрви ..е тие се најлоша врста..мојата за среќа не е таква..може не и текнуваат некои работи,ама пак такви работи да ни прави на мене и на мм ми -НЕ.кога ние сме среќни и таа се радува за нас.....
во суштина...може мојата е добра,јас не чинамuser posted image ..хехехе, еј ке се просветламuser posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image можеби твојата се жали на некој форум за свекрви

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 10:23:27   
mother 29
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
можеби.....се` би дала да и го знам никотuser posted image

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 10:30:14   
Glück90
Abe mojata zaboravila od kaj izlegla i kakva bila i sega mene tuka mi prodava prazni muabeti.Jas i na mm mu go kazuvam istoto.Jas ako sum dete na razvedeni roditeli i posiromasni ama sum skolovana i dobro vospitana mene pari ne mi trebaat za da bidam srekna.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 10:35:56   
mina_m
ИЗВОРНА ПОРАКА: Glück90

Abe mojata zaboravila od kaj izlegla i kakva bila i sega mene tuka mi prodava prazni muabeti.Jas i na mm mu go kazuvam istoto.Jas ako sum dete na razvedeni roditeli i posiromasni ama sum skolovana i dobro vospitana mene pari ne mi trebaat za da bidam srekna.


ne si trosi nervi za nekoj sto ne te stava na g''z slusaj patalec,teraj si tebe ogaceto da ti cadi nagore,a taa moze do utre sabajle da sviriiiiuser posted image

< Поракaта ја уредил mina_m -- 27.4.2010 10:37:05 >

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 10:36:24   
Glück90
mojata zaboravila od kade izlegla pa sega mene mi prodava prazni muabeti.Jas ako sum dete na razvedeni roditeli i posiromasna neznaci deka sum i glupava i treba da me gazi sekoj.Ama dragi mamicki koga ke dojde bebeto presekuvam od sam pocetok nema trte mrte ili trte ili mrte

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 10:38:10   
Glück90

ИЗВОРНА ПОРАКА: Glück90

mojata zaboravila od kade izlegla pa sega mene mi prodava prazni muabeti.Jas ako sum dete na razvedeni roditeli i posiromasna neznaci deka sum i glupava i treba da me gazi sekoj.Ama dragi mamicki koga ke dojde bebeto presekuvam od sam pocetok nema trte mrte ili trte ili mrte

Hehehehe i dva pati porakata mi izleze mi pisuvase deka nemoze da stigne.Hehehe barem ke procitate sto sum sakala da dopisamuser posted image user posted image

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 10:40:34   
mina_m
najdobro ti e od sega da si preseces i da i pokazes do kade e nejzinata linija ,a do kade e tvojata linija user posted image

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 10:40:53   
mother 29
хехех свативмеuser posted image
туку мина од каде ги вадиш зборовите хехехех имаш ти изгледа докторирано на тема свекиuser posted image
баш ти е добро тоа со оџачетоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 10:43:18   
Glück90

ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29
туку мина од каде ги вадиш зборовите хехехех имаш ти изгледа докторирано на тема свекиuser posted image
баш ти е добро тоа со оџачетоuser posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image me iznasmea i mene.Mina super ti e toa daj kazi i nekoe drugo za sveki

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 10:44:27   
mina_m
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

хехех свативмеuser posted image
туку мина од каде ги вадиш зборовите хехехех имаш ти изгледа докторирано на тема свекиuser posted image
баш ти е добро тоа со оџачетоuser posted image user posted image user posted image



hahaha od maka si gi barav zborovite po recnici posto mojava nisto ne me razbirase,pa morav so asociacii da i objasnuvamuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 27.4.2010 10:54:17 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 11:25:04   
Весна
оф, Martins mom и сите слични во ситуацијава па можам цела страница да изнапишам ситуации кога коментарот или однесувањето на свеки не биле на место. Да, и јас молчев, и молчиш и молчиш, па почнав на најсуптилен начин да давам на знаење дека некои нешта не сакам така да бидат, па потоа се` подиректно и подиректно, но уште на фин начин, секогаш со -те молам-, за да дојде до -слушај, јас кажувам така и така и очекувам така да биде-. И резултат? Пиииииип, труба, едно те исто, а јас зборувала, а тапан тропал, истото ти е. Дури стигнавме до тоа дека МОЕТО однесување не е во ред. user posted image И само колку за пример, кој е надвор од темава: женава по 00:00 ќе фати да мие чинии, кои седеле неизмиени цел ден, е токму кога ќе ја заспивам Јана тогаш ќе фати да лупа, да мести, преместува, да шушка, еј во ниедно време!!! И секогаш џабе беше моето молекање, па заповедување, се` додека и на мм не му пукна филмот, ја согледа ситуацијата и луто, најлуто и` се развика и ги зема работите од раце, ја извади од кујна и и` кажа да си најде друга занимација во ова време. Следуваше дополнително објаснување и оттогаш јас имам чист пат за да и` кажам како сакам да биде се` поврзано со мојата ќерка. А женава е навистина добра личност, навистина ми е драга и ја почитувам, уникатна е, па се` додека не ни се роди Јана, баш се радував што живееме под ист кров, е потоа се` се изврте. Кога некој ќе ти се плетка во нозете и ти го расипува трудот, па и сопствената мајка да е, ќе ти прекипи, па се` ќе отераш во три лепи. И да не би должела (а веќе издолжив user posted image ), како заклучок изведен од сопствено искуство, од долги и непреспани ноќи разговарано, можам да речам дека треба мажот да ја постави и држи границата на мајка му, во спротивно џабе ние веземе. Држте се за мажот!

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 11:57:47   
nadica
можам да речам дека треба мажот да ја постави и држи границата на мајка му, во спротивно џабе ние веземе. Држте се за мажот!


потполно се согласувам со тебе но кога вака одстрана гледам мислам дека мажот го оставаме да бира помеѓу жената која ја сака и ја одбрал цел живот да го поминат заедно и мајката која е МАЈКА па и ние сме мајки и сакаме само најдобро за децата а понекогаш грешиме (ама ова е за гледано од страна кога сме лично засегнати се е подруго user posted image user posted image user posted image )

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 16:27:29   
brineta88
Во мојов случај бабите се застапени и повеќе одколку што треба затоа што живееме во заедница. Има моменти кога свеки се меша и ми оди на живци но ретко се дешава тоа. Многу ми помага за се и не оди контра мене ако ја речам така и така ќе биде. Има само една работа за која неможеме д се разбереме а тоа е јадењето. Филип уште не се расонил а таа бабе што ке ми јадеш денеска, па ај напрај му да не е гладен а знам дека не е само ај да не рече дека не му давам да јаде и како ќе напраам така ќе се фрли. Јас кога го ранам седиме на маса и јадеме колку му се јаде, а она со сила му тутка па ај надвор па нати играчка па зини зини, мачето кучето, тоа најмногу ме нервира. Колку му се јаде ќе јаде а не сеа ќе го расплачуваме. А мајка ми никогаш не ми се меша во ништо. Кога сме кај нив а треба да излезам да завршам некоја работа и кажува ова ке му даваш да јаде ако јаде добро ако не кога ќе дојдам јас тогаш

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 16:39:42   
matushka
Nie ziveeme sami, taka da ne se bas zastapeni. Do 15:30 go cuva zena, pa posle majka mi do 17:45h dodeka da se vratam od rabota.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 17:04:57   
Тања РР
Јас со свеки живеев само еден ден, после свршувачката, другиот за среќа веќе се преселивме во нов стан инаку верувам дека ќе си извадевме очи user posted image user posted image .
Не се гледаме пречесто па затоа се сложуваме. Кога ќе дојде на гости се однесува буквално како на гости. Седи и пие кафе, гледа серии и ми прави досадни муабети. Не фаќа да помогне ама баш ништо. Првиот ден кога го донесовме детето дома таа остана да спие кај нас демек да ми помага. Од 18 до 22 си ги изгледа сериите и отиде да си легне а се разбуди утредента во 8.  Другиот ден и реков дека нема потреба да останува уште мм зема одмор.

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 20:56:31   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

кај нас ич не се застапени бабите. Јас сум малку почуден табиет, па кога се породив не ги викнав првиот ден. Вториот. Да знаат дека семејство сме јас, мм и децата. Они семејство да, ама пошироко,  од втор ред user posted image
Никогаш не сум оставила простор за мешање, никогаш не сум побарала ни совет ни помош, а дома имав бебе од 13 месеци и бебе од 12 саати....
Не ни сакав да ми се мотаат по дома, мои, негови, па не ги ни викав.
Еве и сега, децата пораснаа, во училиште, навака, натака, кај бабите еднаш во 2 недели одиме.



blaze si ti...user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 21:10:20   
Martins mom
ЕЕЕее жени, жени...ај од сето ова што ни се случува да извлечеме една поука и да запомниме како ни било и како да се однесуваме со нашите снаи(блазе си и на таа женаuser posted image user posted image )...Па НИКОГАШ нема да правам нешто што ќе го уништува и нервира мојот син само за да си го задоволам своето его...мајчинската љубов е безусловна(така би требало да биде), а сите оние што се контра тоа дефинитивно имаат проблеми со психата...
Поздрав до сите...веќе се чувствувам поубаво, Ви благодарамuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 21:14:36   
Viktori
мама на мартин, да ти дадам еден совет, гледам ептен се замараш со свекрвата.

Батали ја. Ти го зема мирот, ти на маж ти и на детето. Не вреди.
Заедно живеете така? Иди си во соба, земи си го детето и уживај.
Договори се со маж ти, на ручек сами. Кажи му, ако не сака тој, барем некој период додека не се смирите божем...или дур не ти пројде лутината.  Сигурно ќе примети дека е 100 пати подобро без стара приговарачка на маса. Ако му е мајка, гарант и на него ќе му се смачува од немир во куќа.
Избегавај ја колку можеш. Да ја смениш не можеш, ама најди си начин да не ја приметуваш.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 21:50:53   
denicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

мама на мартин, да ти дадам еден совет, гледам ептен се замараш со свекрвата.

Батали ја. Ти го зема мирот, ти на маж ти и на детето. Не вреди.
Заедно живеете така? Иди си во соба, земи си го детето и уживај.
Договори се со маж ти, на ручек сами. Кажи му, ако не сака тој, барем некој период додека не се смирите божем...или дур не ти пројде лутината.  Сигурно ќе примети дека е 100 пати подобро без стара приговарачка на маса. Ако му е мајка, гарант и на него ќе му се смачува од немир во куќа.
Избегавај ја колку можеш. Да ја смениш не можеш, ама најди си начин да не ја приметуваш.


potpis. a ako ti vlaga i vo soba, zakluci si se user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 22:06:22   
Палешка РР
Јас пак обратно user posted image
Би сакала малку повеќе да се застапени бабите на Марио и Миа, ама не се. Едвај ја домолив едната да дојде еден час за јас да тркнам до фризер..и на фризерот побрзо побрзо, побрзо...пола коса отиде user posted image
Кога бев млада како вас не давав никој да го допре син ми...сега бабите сами бегаат од обврски.
Мој совет е да прифаќате помош...но вие си знаете (што би рекла Шехерезад) user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Колку се застапени бабите?
27.4.2010 22:58:48   
ananikol
Jas sum vo 9-ti mesec i dvete babi se ponudija da dojdat da pomognat okolu bebusot.Mm me prasa.. sakas dvete da dojdat ili koj od niv sakas da dojdi?Rekov nikoj..ke si zemis odmor i ke si bidime nie domasnite zaedno.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?