|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  28 29 30 31 [32]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Најубави имиња
6.4.2015 23:29:44   
Dothy
Maski: Tihan, Isak, Jakov, Idan, Simeon..Zenski: Petra, Vesela, Tihana, Nika, Una..Za naseto mazule uste nemame odluceno..ke razlistam od vasite predlozi:-)

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 776
   RE: Најубави имиња
10.6.2015 14:44:05   
v123
jas iskreno neznam dali koga se davaat iminja se raboti koe ime podobro zvuci no definitivno toa e losa ideja. Ako na Makedonski nekoj zbor zvuci pogrdno moze na stranec da mu zvuci bas simpaticno,mislam deka e pametno da se orientirame kon iminja koi go oznacuvaat naseto slovensko poteklo i takvi iminja da im davame na decata kade samiot zbor opisuva i go dava znacenjeto namesto da barame po recnici grcki latinski i drugi iminja sto znacele. Na primer masko ime Ognen nema potreba da go preveduvame a i ubavo ime e,samoto znacenje e vo zborot i se gleda deka e od nase poteklo.
Inaku na lista za maski iminja kaj mene se Ognen,Vladimir,Miroslav a od zenski Vesna Svetlana Bisera ima i drugi no ovie vo momentov mi teknuvaat:)
Realno,ne mi se dopaga trendot koga se davaat iminja na poznati licnosti iminja na stari grcki latinski bogovi ili pak trendovski od filmovi i slicno. Da si go zacuvame potekloto.

(Одговор на членот Dothy)
Непосредна врска до пораките: 777
   RE: Најубави имиња
16.8.2015 16:38:02   
sneki82
Dobar den, slucajno naletav na ova strana pa rekov i jas nesto da pisam i da ve prasam za nekoja ideja :)

Imame edno mnogu slatko cupence sto se vika LAURA

Sega pak bremena vo 8. mesec so masko i nikako nemozam da se resam za nekoje ime.

Neven i Milan se ok, ama ne me ubeduvaat skros.

Sto mislite vie?

Golem pozdrav

(Одговор на членот v123)
Непосредна врска до пораките: 778
   RE: Најубави имиња
18.8.2015 8:27:46   
ana mari
LOUIS LUKA MATEJ
a od zenski mi se svigaat LARA EMILI

(Одговор на членот sneki82)
Непосредна врска до пораките: 779
   RE: Најубави имиња
18.8.2015 23:04:53   
Melanija RR
добре дојде sneki82 на Рингерајаuser posted image

Имаш некоја буква на која би сакала де ви се вика синлето?
Леон,Максим, Валентин,

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 780
   RE: Најубави имиња
19.8.2015 8:55:56   
sneki82
Fala Melanija :-)

Bukva nemam sakame samo internacionalno da bidi zatoa sto zivejme VO Germanija.

Jas so moeto ime (Snezana) ovde maki izmaciv. Nikoj neznaj da go izgovori nitu pa da go napisi kako sto treba.

Meine mi se dopagaat David, Dario i Milan AMA tie iminja gi ima veke vo nasata bliska okolina.

Sto mislite za Neven?

Poz

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 781
   RE: Најубави имиња
10.10.2015 20:21:50   
english
Тијана и Сашча
Филип и Матео

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 782
   RE: Најубави имиња
13.10.2015 15:26:42   
AnnaMolly RR
Одамна не сум се изјаснила на темава :)

Син ми се вика Филип. Сакам најобични имиња, стари, а модерни. Не сакам (да не речам МРАЗАМ) измишљотини од имиња, кои стануваат се почеста пракса.
Подобро моето дете да има секојдневно и обично име, отколку некое за кое ќе се чудат сите. Доволно му е екстра уникатно и необично презиме, бар името му е нормално :)

Порано сакав ако имам ќерка да ми се вика Јана, ама сега се премислив. Опции за женско (ако некогаш имам ќерка) се Евгенија, Софија и Бисера.
Машко име немам одбрано. Всушност имав, ама тоа повеќе не е опција. Долга и тешка приказна за мене, која можеби веќе и ја знаете повеќето.

Ако е и следното машко, ќе размислуваме на имиња. Ама секако ќе биде нормално, обично и најверојатно често име :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот english)
Непосредна врска до пораките: 783
   RE: Најубави имиња
1.11.2016 15:18:26   
tanjakr
Сега сум деветти месец и уште неможам да се одлучам за женско име !
Мене ми се допаѓаат Николија,Андреа,Јоана,Илариа и Каја.
Според Вас кое е најубаво ? Позз

(Одговор на членот Aleksx2Leon)
Непосредна врска до пораките: 784
   RE: Најубави имиња
1.11.2016 19:13:08   
вераинадеж
Јоана,а Иларија ако сакаш да нема уште 3-4 деца во градинка што се викаат така.Најубаво да си го изговориш името со презимето и така ќе видиш кое најубаво ќе ти одговара :)

(Одговор на членот tanjakr)
Непосредна врска до пораките: 785
   RE: Најубави имиња
2.11.2016 11:23:17   
Hopeful RR
Кога ќе се роди бебето, ќе му го видиш лиценцето и ќе видиш кое име најубаво и стои user posted image опушти се и уживај во крајниот период!

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 786
   RE: Најубави имиња
5.12.2016 16:32:04   
scared RR
Моето јуначе се вика Даријан :) Мене ми беше желба Теофаниј или Теодор, ама ете мм сакаше Даријан па си ја искористи приликата додека бев уште на бокс да ме фати во емоции и да се согласам user posted image
Здравје боже ако имам второ, ако е женско Теофанија, а ако е уште едно маже Теофаниј.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 787
   RE: Најубави имиња
26.10.2018 13:12:02   
Dzulijovan
predlog na moi iminja:Meri,Srna,Stela,Sara,Sonja,Solza,Marija,Mirjana,Eliza,Luiza,Rebeka,Ines,Anastasija,Iskra,Krsta,Izabela,Jovana,Jana,Julija,Bisera,Delfina,Mirna,Lora,Lina,Dijana,Vanja,Masa,...Stiv,Samoil,Stefan,Marko,Aleksandar,Simeon,Nikola,Filip,David,Romeo,Avram,Adam,Aron,Jovan,Lav,Kliment,Korab,

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 788
   RE: Најубави имиња
14.11.2018 10:31:55   
Sneglka
Моите две сонциња се викаат Теона и Далибор. Но на пат е и третото-машко. И тука имаме дилема. Не можам да се одлучам помеѓу Дамјан и Ведран. Маж ми е повеќе за Дамјан или за неговата опција Јаков, но неговиот ред за име веќе поминаuser posted image . Изборот овој пат ќе биде мој, затоа помагајте.

(Одговор на членот Dzulijovan)
Непосредна врска до пораките: 789
Страница:   <<   < Претходна страница  28 29 30 31 [32]
Страница: <<   < Претходна страница  28 29 30 31 [32]
Оди на:


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?