|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Информации за остварување на правото за И...
25.5.2013 11:46:33   
virgo
user posted image user posted image user posted image user posted image
Na 20-ti mesecov se sostana komisijata vo fondot i mi rekoa deka sme odbieni poradi toa shto prolaktinot mi bil malku pokachen i 3D/4D ehoto nebilo dovolno jasno. Sega treba da chekam mesec za da go namalam prolaktinot i ushte tolu za da dobieme nov odgovor. Navistina sum mnogu mnogu tazna.

_____________________________

Разочарувањето е само трновит пат до успехот и среќата!!!
Верувај во себе ТИ СИ ЕДИНСТВЕНА!!!

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Информации за остварување на правото за И...
25.5.2013 12:04:33   
kapina
Koj ti dozvoli da gi pustes documentite so pokacen prolactin on. E vinoven

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 25.5.2013 13:38:36 >

(Одговор на членот virgo)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Информации за остварување на правото за И...
25.5.2013 19:12:16   
menada
Kapina a dali dobi pismen odgovor ili telefonski? Jas seuste cekam i nemam nikakov odgovor, se plasam deka i mene ke me odbijat bidejki neznam dali i moite dokumenti bea celosni zatoa sto mojata maticna doktorka ne gi ni vide rezultatite dali se dobri samo sto e potrebno a dali se vo red ne gi ni pogledna, strasno e kolku se neprofesionalci a se raboti za nesto mnogu bitno i znacajno a tie se tolku bescuvstvitelni si igraat so nasata maka user posted image

(Одговор на членот virgo)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Информации за остварување на правото за И...
25.5.2013 20:58:17   
kapina
Jas veke dobiv pozitiven odgovor go imam vaucerot od mart mesec I vo ponedelnikke odeme za bitola kajdrtase napregledI ke pocneme sopostapkata za ivf

(Одговор на членот menada)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Информации за остварување на правото за И...
26.5.2013 12:54:41   
kate..
zdr dali za invitro preku fondo potrebno e plavo kartonce od mene ili moze od mas mi zatoa sto do sega celo vreme se lecam so negovite kartoni


(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Информации за остварување на правото за И...
26.5.2013 14:12:13   
Melanija RR
Ако маж ти е вработен и си осигурана преку него како и до сега се лечиш со негови картони,не ни може да имаш твои само ако си вработена

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Информации за остварување на правото за И...
28.5.2013 11:11:57   
virgo

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Koj ti dozvoli da gi pustes documentite so pokacen prolactin on. E vinoven

Se izvinuvam ama zaboraviv da napisham deka ako maksimalnata granica za prolaktinot e 24 mene prolaktinot mi beshe 28 shto i ne e taka visok.
Vchera bev da si go zemam izvestuvanjetoa ama ne mi go dadoa zoshto ushte ne bilo potpishano i od razgovorot si svativ deka i toa shto 3D/4D ehoto ne mi e napraveno na GAK e prichina poradi koja baraat toa da go napravam dopolnitelno.
Kako i da e neka im sluzi na chest shto za sitnici znaat da vratat. Duri i na matichniot koga mu kazav kakva mi e sostojbata so prolaktinot se zachudi i mi reche deka e mozno i da mi bol pokachen i od momentnata situacija i zatoa koga gi vide rezultatite ushte togash ne mi prepishal nishto za da go smalam. Megutoa si pobarav terapija mi ja prepisha i sega ke ja pijam, pa kaj i da e za 2-3nedeli ke gi vidime rezultatite.

_____________________________

Разочарувањето е само трновит пат до успехот и среќата!!!
Верувај во себе ТИ СИ ЕДИНСТВЕНА!!!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Информации за остварување на правото за И...
28.5.2013 23:30:56   
skopjance
Virgo nemi se veruva deka te odbile za ehoto zatoa sto ne e napraveno na GAK jas posleden pat koga gi prativ dokumentite im odnesov eho od Remedika. Isto taka mnogu se striktni za prolaktinot ako tie i malku nad normala te vrakaat oni ne znaat dali tie non sttop pokacen ili momentalno mora kaj niv site dokumenti da bidat tip top .Se nadevam deka sledniot mesec prolaktinot ke go sredis i eden ubav vaucer ke si dobies

(Одговор на членот virgo)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Информации за остварување на правото за И...
29.5.2013 8:54:18   
virgo
Ti blagodaram skopjance. Se nadevam i jas ajde ushte ova go baraat i ke go napravam, samo mi e krivo shto vremeto si teche i teche i nekako non-stop sum samo vo ischekuvanje. Se nadevam deka na kraj ke se isplati user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Разочарувањето е само трновит пат до успехот и среќата!!!
Верувај во себе ТИ СИ ЕДИНСТВЕНА!!!

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Информации за остварување на правото за И...
29.5.2013 17:52:35   
@bebe
devojki, denes gi podadovme dokumentite vo fondot so mm, se nadevam na pozituven odgfovor, daj boze od prva da dobijam, za 20 -tina dena ke mi se javat user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот virgo)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Информации за остварување на правото за И...
8.6.2013 10:46:47   
Tajci_pp
Eve me i mene so negativen odgovor od fondot ne vratija so odgovor deka ni treba ehografski pregled na jajnici i matka nemozam da raberam kako e mozno samo za toa da ne vratat koga dostaviv otpusni listi od HSG,laparoskopija i histeroskopija a kako sto razbrav na stranata na fondot od dokumentite sto gi baraat pisuva ili da se dostavi eho ili ako se napraveni ovie inetrvencii tie da se dostavat.Mislam deka stvarno nema smisla ova so se slucuva ili pa sakaat samo da si dobijat na vreme.

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Информации за остварување на правото за И...
8.6.2013 15:15:28   
Melanija RR
Tajci_pp померодавно е лапаро и хистеро од некакво ехо,а и така им пишува на страната.
Нема да изгубиш на време ама пробај преку телефон или оди директно пожали се дека не пишува така.Викаат дека знаат да излезат во пресрет.
Вреди да пробаш


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Tajci_pp)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Информации за остварување на правото за И...
8.6.2013 17:59:55   
biljana@92
Здраво јас сум нова на Рингерија може ли да знам колку чини ин-витро и како идат процедурите за оплодување???

(Одговор на членот Nate76)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Информации за остварување на правото за И...
8.6.2013 19:25:21   
Anonimen
Na koj den od ciklus se pravi ona 3D eho na matka i jajnici? Jas zakazav, ama mi zakazaa na 13ti den od ciklus?!!! Kolku sto imam citano treba da e od 10ti do 12ti den. Uste ova mi ostana i kon krajot na mesecot go podnesuvam dokumentite. Dali zaedno treba d agi podneseme so soprugot ili moze samo jas da gi odnesam? Fala

(Одговор на членот biljana@92)
  Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Информации за остварување на правото за И...
8.6.2013 20:26:25   
Melanija RR
Mami4ka@92 добре дојде на РР user posted image ти посакувам убава дружба

Ако прашуваш за цена на ИФВ преку Фондот се плаќа партиципација од 6.000 ден и ако е потребно повеќе терапија од препишаната од страна на Фондот си доплаќаш приватно.
Најдобро за потребните документи е да ја посетиш страната на ФЗО

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Информации за остварување на правото за И...
10.6.2013 8:45:04   
virgo

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tajci_pp

Eve me i mene so negativen odgovor od fondot ne vratija so odgovor deka ni treba ehografski pregled na jajnici i matka nemozam da raberam kako e mozno samo za toa da ne vratat koga dostaviv otpusni listi od HSG,laparoskopija i histeroskopija a kako sto razbrav na stranata na fondot od dokumentite sto gi baraat pisuva ili da se dostavi eho ili ako se napraveni ovie inetrvencii tie da se dostavat.Mislam deka stvarno nema smisla ova so se slucuva ili pa sakaat samo da si dobijat na vreme.

Tajci_pp a kade gi praveshe HSG-to i ostanatite ispituvanja? Ako se vo drzavna ne bi trebalo da te vratat zoshto vo fondot poveke gi vrednuvaat tie rezultati odkolku bilo kade (od lichno iskustvo znam). I mene mi rekoa deka i toa mora pak da go napravam pa zatoa i te prashuvam zoshto ne mi go priznaa 3D ehoto shto mi go napravi matichniot.
Se na se mislam deka e samo za da dobijat na vreme. Toa shto nie "nemame vreme" e druga rabota. Kako i da e ti pozeluvam shto poskoro da go zavrshish i toa i da si dobiesh vaucher, zoshto znam kolku znachi!user posted image

_____________________________

Разочарувањето е само трновит пат до успехот и среќата!!!
Верувај во себе ТИ СИ ЕДИНСТВЕНА!!!

(Одговор на членот Tajci_pp)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Информации за остварување на правото за И...
11.6.2013 13:34:56   
Tajci_pp
Site ispituvanja i operaii mi se na drzavna i zatoa me zacudi nivniot odgovor plus imam dijagnoza neproodni kanali a toa mi e uste po cudno denovive sme na klinika se vidov so doktorot sto me operirase i mu go pokazav odgovorot sto mi go pratija od fondot samo blago se nasmea i rece i toa ke mu go dostavime no sega imame drugi problemi koi mora da gi razresime pa posle ke pravime eho.

(Одговор на членот virgo)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Информации за остварување на правото за И...
11.6.2013 13:39:44   
Sanja
Ме интересира дали некој знае дали за второ дете може да се оди на инвитро преку фондот?

(Одговор на членот Tajci_pp)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Информации за остварување на правото за И...
11.6.2013 13:57:09   
Melanija RR
Пред 1-2 години се дозволи за второ дете ИФВ преку фондот но под услови,незнам точни дијагнози, да првото дете има здравјствени проблеми.user posted image
Ќе пробам да најдам низ нет

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Информации за остварување на правото за И...
12.6.2013 11:08:23   
virgo

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tajci_pp

Site ispituvanja i operaii mi se na drzavna i zatoa me zacudi nivniot odgovor plus imam dijagnoza neproodni kanali a toa mi e uste po cudno denovive sme na klinika se vidov so doktorot sto me operirase i mu go pokazav odgovorot sto mi go pratija od fondot samo blago se nasmea i rece i toa ke mu go dostavime no sega imame drugi problemi koi mora da gi razresime pa posle ke pravime eho.

Navistina chudno, zoshto kako i predhodno shto rekov mene samo ehoto ne mi e vo drzavna tuku od matichniot. I koga im rekov dobro togash ke napravam eho vo nekoja od ginekologiite shto snimaat na CD neli za podobro da se vidi se shto treba da se vidi mi rekoa pa i nemorash samo otidi i napravi go vo drzavna toa ke bide dovolno.
Kako i da e denovive treba i toa da go napravam pa da im gi dostavam i tie rezultati i posle da vidime shto ke bide.
So sreka neka ti e i tebe pa daj boze vtoriov pat da ne ne odbijat.user posted image

_____________________________

Разочарувањето е само трновит пат до успехот и среќата!!!
Верувај во себе ТИ СИ ЕДИНСТВЕНА!!!

(Одговор на членот Tajci_pp)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Информации за остварување на правото за И...
12.6.2013 11:31:52   
kapina
tajci i mene mi e cudno toa jas dostaviv togas koga gi pustiv dokumentite samo hsg i laparoi histeroskopija i ne mi pobaraa eho samo prviot pat uste dve inseminacii i posle vtoriot pat koga gi napraviv i niv mi odobrija drugo sto sakav da kazam e deka ne mora sekogas da se ima 4 inseminacii pa da vi odobrat jas imav 3 pa mi odobrija se zavisi i od dijagnozite

(Одговор на членот virgo)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Информации за остварување на правото за И...
17.6.2013 15:33:34   
Tajci_pp
Sakav samo da vi kazam deka na klinika nemaat hartija za eho i kazete mi kako da nappravam jas eho tamu i kako da go dostavam do fondot koga cela nedela me vrakaat od klinika so istoto obrazlozenie nemame hartija da ti ispecatime slika eeeeeeeeeejjj do kade ke odi ova nase zdravstvo pa ke ve zamolam da mi kazete kade da go napravam toa eho a koe fondot ke go smeta kako verodostojno?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Информации за остварување на правото за И...
17.6.2013 17:34:49   
cacisk
Tajci_pp za da ne cekas odi na privatno napravi si Exo. Mene 3D i 4D exo me cinese 500 den.

(Одговор на членот Tajci_pp)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Информации за остварување на правото за И...
17.6.2013 22:47:36   
kate..
zdravo vaka sega celo vreme se lecev preku mas mi sega toj ne odi na rabota i ne xima kartoni dali moze jas preku mene kako nevrabotena da si zimam kartoni.inaku sum jas za invitro i sto prvo treba da pocnam za invitro kade treba prvo da otidam.pozdrav

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Информации за остварување на правото за И...
17.6.2013 23:19:49   
Melanija RR
Штом и маж ти е невработен и тој треба да с епријави како невработен и тогаш ти може да земеш картони од социјално, а за постапката за ИФВ треба да се обратиш кај матичен гинеколог за да почнеш со испитувања и да ти пополнува формулари.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?