|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
2.7.2012 20:47:45   
Нивеа
duso belkim ke go pogodime prskanjeto na folikulite...kje izbega ednas, dva pati sto pati, ama naredniot pat nemaaa kaj da bega hihihihihihi
treba da se pravi slednovo kako na linkov sto ke go postavam user posted image

Romantic Sperm Commercial


ova vazi za site mazi...treba da si gi naucat vaka da pravat hahahahaha user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 2.7.2012 23:51:45 >


_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот **IRENA)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
3.7.2012 20:19:19   
**IRENA

ИЗВОРНА ПОРАКА: Нивеа

duso belkim ke go pogodime prskanjeto na folikulite...kje izbega ednas, dva pati sto pati, ama naredniot pat nemaaa kaj da bega hihihihihihi
treba da se pravi slednovo kako na linkov sto ke go postavam user posted image

Romantic Sperm Commercial


ova vazi za site mazi...treba da si gi naucat vaka da pravat hahahahaha user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image
e pa bas taka user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
13.7.2012 10:49:37   
Нивеа
jas preku eden den trgam vo akcija pa kako sto gledam 2 godini nekako ne vroduva plod user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот **IRENA)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
28.7.2012 23:04:26   
suzeto
i nasata akcija vecerva pocnuva no nekako bez zelba denes dr,mi rece deka imam antralni folikuli taka da nema da ima rezultat imam pisuvano na drugite temi

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
30.7.2012 12:21:28   
Нивеа
suzeto ... sto se toa antralni folikuli, ajde ne se sekiraj ke imame srekjicka i nie

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
31.7.2012 20:52:30   
suzeto
na net citav deka se prazni folikuli a maticniot mi rece deka se folikuli pred prskajne .......no ovoj mesec go propustivme bideki sabotata mi bea pred prskajne a jas trebase vo ponedelnikot za bris da odam bideki imam nekoja ranicka ...........mozda trebase da imam odnosi pa posle da cekam uste 3 dena pa da odam za bris ama jas se isplasiv i odma otidov ...........zdravje

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
16.1.2013 17:46:43   
sibela
zdr na site Rr.jas sunnova vo forumot.jas pred 6 meseci pravev hsg i super mi e testot nemi se zapuseni kanalite, posle toa piev klomifen ne mi rastea folikulite, potoa pocnav pak so klomifen 100mg ama samo 11mm mi bese golem, potoa d-r mi ja zgolemi dozata so klomifenot po 3 apcinja na den i + dexsametazon piev, ama za sreka folikulot mi porasna 19, primiv injekcija Pregnil, sega vo sabotata i so mm imavme odnosi vo nedelata i dr denovi,ama neznam nesto razocarana sum koga citav deka mozno i folikulot da e pazen vnatre da nema zrela jajce kletka, seuste mi e rano d znam dali sum bremena? dali nkoja od vas imala takva slicna situacija ko mene i dali ostanala bremena, i dali e mozno folikulot da ne prsne iako primiv inekcija pregnil?

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
16.1.2013 23:12:16   
Melanija RR
sibela добре дојде на РРuser posted image

Овој месец било во ред и си имала фоликул од 19мм,тоа дали празен неможе да знаеш ,а неможе да не прсне ако си примила прегнил.
Се поминало во ред сега останува да сочекаш 15 дена од примањето на прегнилот и да направиш тест user posted image
Разгледај низ темите за другите работи што те интересираат а за исчекување можеш да се приклучиш ТУКА

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
18.1.2013 18:00:37   
sibela
se nadevami voruvamvo Gospod deka ke mi ja ispolni ovoj mesec zelbata da bidam bremena, posle 4 god, vo brak, ovoj mi e 6 den otkako primiv pregnil, amapocnaa gradite damebolat i aseusteuste15 dena treba da dobijam pa taka da neznam dali e od toa sto treba da dobijamdali pak nesto drugo(bremena).osekam i gadenje ponekogas, i na tie cuvsta se raduvam zastomalce meohrabruvaat pa sega neznam .

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
18.1.2013 19:31:25   
ena3
sibela јас искрено се надевам дека Господ ќе ти ја исполни желбата овој месец . Јас се двоумам дали воопшто да се трудиме овој месец . Денес ми почнаа плодните денови , ама од понеделникот до средата мокрев на секои 10 минути . Во средата сабајлето мокрев крв и ми паѓаа парчиња како кога имам добиено . Денес однесов урина на микробиологија во Пролеќе , а резултати ќе има во понеделник . Ве молам за совет . Поздравuser posted image user posted image

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
19.1.2013 20:59:01   
sibela
sto da se pravi, ponekogas mi doaga od makava da vreskam da vreskam i da mi olesni, ENA ti toa sto go imas ne e normalno ja mislam da ne si bremena i ti ispadna plodot zaso samo toa bi mozelo da ti bide odi si na gin,obavezno i vodi si smetka toa sto go imas ne e nesto mala rabota

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
20.1.2013 22:48:43   
ena3
sibela , jas bev na ginekolog i po nejzina preporaka napraviv urino kultura , a rezultatite ke bidat gotovi vo ponedelnik ( utre ) . Potoa mi rece ako se rezultatite dobri ke napravime celosen ginekoloski pregled iako redovno odam na kontrola i se e vo red . Ke gi vidam rezultatite utre i ke vi pisam . Se nadevam deka se e vo red iako postoi mal somnez kaj mene deka nesto se slucuva . Pozdrav

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
22.1.2013 19:44:45   
ena3
Девојки , ги добив резултатите . Микробиолошкиот резултат покажува дека се е во ред , додека обичната урина покажа дека имам бактерија . Што да правам ? Дали да направам уште еден микробиолошки во Државна ? Ве молам за совет .

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
27.1.2013 18:53:13   
sibela
ooooi jas cekam ovoj mesec da sum bremena,,otkako go primiv pregnilot se nadevam deka folikulot vnatre imal zrelo jajce hahahaha, t.e. ne bil prazen , a eve osekam bolki vo gradite mi se tvrdi, be bolat jajnicite isto kako da ge dobijam, a pred prethodenden imav mnogu jaki bolki vo stomakot imav grcevi otidov na opst lekar mu kazav i on mivika deka mozebi sum bremena i mi dade vitamin b6 samo i stom ispiv v6 vednas mi pomina utredenta pak mefatija bolkitye pak se napiv b6 i mipomina eve 3dena kakopijam b6 i ne osekam takvi bolki, lele togas imav i grcevi i midoagase da povratam,, sto mislite vie po vase ke dobijam ili bremena sum???? user posted image user posted image

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
27.1.2013 20:20:03   
ena3
Ајде sibela , јас мислам дека тоа е тоа . Чекам што поскоро да не израдуваш . Поздрав

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
16.2.2013 19:49:45   
sibela
ena3 leellele haos ne sumbremena si dobiv tocno na datumot za bodivanje mnogu se razocarav epten kolku se namaciv za ovoj mesec da bidam bremena ama nisto,, neznam vo forumot nekoja pisuvase za prazni folikuli, demek vo flikulite se slucuva da nema zrela jajce kletka -t.e. pazen folikul,, ilimali nekoja vo forumot da mi kaze ako znae, dali kaj zenata moze da se sluci da nema nikogas zrela jajce kletka vo folikulot??????

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 116
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?