|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
13.2.2011 13:05:34   
babyhope
РР само да се пријавам дека оваа недела бевме МНОГУУУУУУУУУ активни и сега чекам да не ми дојде околу 24. Купив тест за овулација и во средата ми покажа 2 цртки. Сепак не знам дали иако ми е покачен LH дошло до пукање на фоликулите. Како и да се надевам еовој месец на user posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
13.2.2011 17:49:12   
*mika*
Babyhope, ti drzam srekicka da si gi vidis tvoite user posted image  ovoj mesec :) sakav da te prasam zasto koristis testovi za ovulacija? neli e posigurno ako si meris bazalna temperatura za da znaes dali si ovulirala mesecov??? ili jas sum greska??? deka mislam deka toa nemoze da laze, neli??? kako i da e... daj boze da se fati :)))

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
13.2.2011 18:44:26   
cleo
Mika, testovite se dosta sigurni. Jas gi koristam onie so nivoto na LH - super se. Poslednata inseminacija koga lentickite mi pukaa od crveni dve crti user posted image  vo isto vreme doktorot mi rece deka ke ovuliram. I temperaturata e dobar pokazatel, no isto taka jas imav i mnooooogu sluz tie dva dena. I ednostavno gi imav site mozni znaci, a temperatura ne ni izmeriv. No nemav sreka user posted image . Ajde ovoj pat ke bide, osekam user posted image  So sreka i na dvete! Pozdrav

(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
13.2.2011 19:18:08   
KRISTIJANA*
ve molam nekoj ako moze da mi objasni za testovite za ovulacija kade mozam da gi nabavam kako se upotrebuvat i slicno ...denovive po moite presmetki "raboteveme " na slucajot i se nadevam deka nema da mi dojde ...no za sekoj slucaj .....pozz do site 

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
14.2.2011 8:41:31   
babyhope
mika мила, се обидов летово да мерам базална Т, но ми беше неуспешно. Не можам никако да го доловам моментот затаоа што т ми се движеше од 36,5-37,8 и тоа варијации постојано. Како и да е, предходниот пат кога бев на гинеколог ми рече дека јас тој месец сум немала овулација. Тоа до сега воопшто не сум го имала во предвид иако имам нередовни циклуси. Решив од овој месец да си купам тестови за овулација, а од следниот (се надевам најискрено дека нема да ми треба) го порачав од Белград M. baby.
Kristijana јас мојот го купив од Зегин, кошташе околу 300 ден и во него има 5 лентички како оние од тестот за бременост. Во нив имаш многу добро објаснување за тоа кога треба да поченш да тестираш и начинот како да го направишш тоа-ништо комплицирано. Тој што го имаат се вика Oview.
Cleo ми даде мила надеж дека штом и гинек. тебе ти потврдил дека е точен тестот, навистина е така. А некој да не знае дали иако се покачува нивото на LH, може да не пукнат фоликулите?????

(Одговор на членот KRISTIJANA*)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
14.2.2011 12:13:43   
*mika*
Da ne ste vie nemase da znam deka moze temperaturata da mami :) Jas sakav poekonomicno da pominam user posted image , pa 300 den za test ?!?!user posted image da bese za bremenost barem user posted image  Aj, moze e individualno, deka jas do sega 2 pati imam mereno temperatura i tocno mi pokazala, skok imam posle ovulacijata.. ovoj mesec meram, 18ti den mi e od ciklus i uste ja nema :((( ama kaj mene moze i da izostane ovoj mesec, zaradi spontaniot :( jas seuste se nadevam deka sepak ke dojde, i onaka obicno mi e okolu 17ti den :)) baska sto vcera i denes osekjam nekoi tegobi kaj jajnicite, peskanja, strekanja... aj moze sepak ke imam srekja :)) ne se otkazuvam i si "rabotam" na slucajot user posted image ..baska praznik denes :)) moze cicko Valentin ili cicko Trifun ke ni potpomognat :)))
Sreken praznik na site  user posted image

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
14.2.2011 12:35:09   
Maca25
Напијте се вечер црвено винце и уживајте во љубовта user posted image и се ќе биде во ред user posted image
Се надевам дека до крајот на месецот ќе ги видите user posted image user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
14.2.2011 13:02:32   
mama26
user posted image user posted image uspesna akcija na site idete u napad porano ne cekajte da se stemniuser posted image i nabrzo da si docekate siteuser posted image user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
14.2.2011 13:34:42   
srnicka
Nie pred 2 godini na denesen den sme ja stvorile nasata princeza.
Vi poskauvam na site denesniot den da Vi ja ispolni zelbata i da gi vidite posakuvanite user posted image user posted image


_____________________________

kolku e ubav zivotot mmmmmmmmmmm

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
24.3.2011 9:13:32   
Izabela*
Gledam deka odamna nikoj nema pisuvano na ovoj forum, pa eve jas da vi napisam nesto. Vcera bev na kontrola i dr mi kaza deka se e vo red, pa od vecerva i nie trgnuvame vo akcija. Se nadevam deka neuspesnata bremenost sto mi se sluci lani ke ostane vo minatoto i se nadevam sto e mozno pobrzo da gi vidam user posted image , ama iskreno da vi kazam sega ne se opteretuvam mnogu koga ke bide neka bide. Pozdrav do site i vi prakam golem baknez

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
24.3.2011 9:32:03   
Bjanka

ti posakuvam sreka...uzivzjte user posted image

(Одговор на членот Izabela*)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
26.6.2012 22:46:36   
suzeto
го порачав од Белград M. baby.
Kristijana јас мојот го купив од Зегин, кошташе околу 300 ден и во него има 5 лентички како оние од тестот за бременост. Во нив имаш многу добро објаснување за тоа кога треба да поченш да тестираш и начинот како да го направишш тоа-ништо комплицирано. Тој што го имаат се вика Oview.


Oview dali e isto sto i M. baby. .........jas imamv M. baby no mi se rasipa.........

se zaboraviv da vi kazam deka od vecerva vo akcija primav pregnil i sekoj moment ke puknat folikulite.....

< Поракaта ја уредил Bogdancanka RR -- 2.7.2012 13:45:12 >

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
26.6.2012 22:50:01   
kikicka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ајееееееее ти посакувам среќаааа!!!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
26.6.2012 23:19:42   
gina
suze ti posakuvam srekaaauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
27.6.2012 8:21:56   
suzeto
fala vi ke mi treba.........sabajlevo ne bevme aktivni nisto ne storivme, se uspavme a mm morase na rabota ,,,,,,sega do vecer mozda ke e kasno...ke odam na dr.da vidam dali puknale folikulite......

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
27.6.2012 16:39:52   
suzeto
puknati bea folikulite vecer prodolzuv akcijata user posted image user posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
27.6.2012 17:43:52   
**IRENA
kaj mene treba da e denes ovaluacija taka mi pisi na kalendarot a aktivni dali bevme hmmmm... pa i da i ne!preku denuser posted image user posted image sinoka da ama ne ke e loso i vecerva za sigurno!ama si mislam ako ima da bide ke bide pa neli spermatozoidite se vo nas 72 casauser posted image user posted image ,a ponekoga si podolgo!

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
27.6.2012 17:45:16   
**IRENA

ИЗВОРНА ПОРАКА: suzeto

puknati bea folikulite vecer prodolzuv akcijata user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image samo napred suzeto so novi sili do novi pobediuser posted image user posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
28.6.2012 5:49:39   
kikicka
Сега ке ви кажам што читкав за тоа сексот и сермата дека поквалитетна е преку ден ,или за Добро Утро или за Добар ден.user posted image И насекој 2 секс ,3 дена пауза па пак 2 дена секс user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот **IRENA)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
28.6.2012 14:30:54   
gina
devojki vo eden vesnik procitav najdobro vreme bilo popladne vo 17 h togas spermatozoidite bile najbrzii pa so sreka i vo akcijauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
28.6.2012 22:43:08   
suzeto
nie preku den ne mozevme mm e na rabota .....zato vecerov prodolzuvame.......caooooooooo moram da odamuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
29.6.2012 13:46:25   
Нивеа
aj i jas da vi se pridruzam vo temava user posted image
nie so mazot mi mesecov imavme samo 3 pati odnosi na sekoi dva dena no ne poradi toa sto ne sme sakale ili nesto dr tuku ne mozevme od rabotni pricini jas vo eden grad toj doma i taka si pomina vremeto user posted image naredniot mesec pak vo akcija ako mi dojde mislam a osekjam deka ke dojde, so malku nisto ne prais mora povekje da se vpustime vo akcija user posted image

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
29.6.2012 15:07:17   
suzeto
so malku nisto ne prais mora povekje da se vpustime vo akcija


kako kaj nekoj i so ednas se faka pomalku od toa veke i nema user posted image ..

kaj nas akcijata zavrsi tri dena od denot na primanje pregnil ...na 26 primav pregnil a na 27 sabajle bea prsnati ......... 48 h se pominati od prskanjeto

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
29.6.2012 16:01:47   
Нивеа
oh mila suzeto nikako i jas ne mozam da go sfatam toa od ednas i odma op user posted image ... Bozja volja...nikogas nema da i gi zaboravam zborovite na drugarka mi koga mi rece nemoj da se nerviras, zemi 2-3 casi crveno vino i poopustena i kje bide, ama kazi mi kako da ne se nerviram rabotata mi e takva :( sekoj den pritisok i nervozi

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Вечерва тргнуваме во акција!
29.6.2012 19:33:24   
**IRENA
user posted image e pa nivea draga i jas se cudam na toa kako moze od prva user posted image ama kako sto velis BOZJA VOLJA!imam mnogu primeri od moi poznanici sto ostanale user posted image sto se veli od sala pa potoa moraa da se zimat na 19-20 god da se roditeli!!i kaj mene e slicno kako kaj nivea mm raboti nokna smena taka da gledame da i nagodime onie plodni denovi poveke aktivni da sme user posted image

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?