|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Најлуда работа
24.7.2010 10:22:54   
Martins mom
Глупости од мене колку сакаш и се тоа спонтани, ненамерни, чисто случајни глупостиuser posted image user posted image user posted image

Една од нив е кога отидов на испит малку поднапиенаuser posted image Испитот беше на 7 април, а јас на 6 април вечерта славев роденден, гости до сабајле и онака у топ форма, без спиење, си појдов на испитuser posted image Испитот беше по техничко цртање, требаше реален машински дел да го претставиме на хартија (од 3D на 2Duser posted image ), а мене се ми се гледаше дупло...ни линијар, ни шестар, ништо не сум земала, само еден онаков плав, ѕидарски молив сум начекала во ранецот и си цртам и ете ти го професорот иде и ме прашува дали знам што полагам, а јас таква сигурна во себе, па да, знам - техничко цртањеuser posted image И тој ми вели..техничкото цртање се прави со технички молив, а те гледам ти не си во форма колешке, баш ме изненади, те немам видено во вакво издание...ај сега собери си ги реквизитите и дома на спиењеuser posted image user posted image user posted image
Кога се свестив што направив...лелеееuser posted image user posted image user posted image И трк утредента в кабинет да се извинам, му објаснив дека славев роденден, се излижав некакоuser posted image Се разбра човекот...ми рече ајде без гајле, ти си солидна студентка...на секој му се случуваuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Најлуда работа
24.7.2010 10:31:28   
Martins mom
На излегување си седиме со друштвото во еден кафич, масите беа многу збуткани една до друга, насобрани еден куп народ и јас објаснувам нешто, мафтам со рацете и си мислев столчето на кое седам дека има рачки и наместо да се фатам за рачките, јас го фатив непознатиот дечко што седеше на масата до мене, за ногата најгореuser posted image user posted image Тој инстиктивно ги подигна рацете нагоре, во стилот "се предавам" и почна да ми се смешкаuser posted image user posted image user posted image Сите ми се смеејаuser posted image После цела вечер не можев да се откачам од типот, ме следеше кај што одам, ми бараше телефонче...се убив дури да му објаснам дека беше ненамерноuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Најлуда работа
24.7.2010 10:41:05   
Bitolcanka
user posted image user posted image user posted image Како не се сетив порано за ваква тема - колку луди идеи сме имале, лудувања user posted image user posted image user posted image - откачени жени user posted image user posted image user posted image

Јас еднаш на мирц, на времето, се најдов со еден дечко. Си разменавме бројчиња од фиксен (не беа тогаш во мода мобилните) и ми текна да го побарам (ми се допадна муабетот со детето user posted image user posted image user posted image ). Му се јавувам, кога по краток муабет - испадна дека ми е сосед и другар на брат ми - двата се смеевме ко несалам и ден - денес се потсетуваме на тоа. Инаку многу добро и духовито другарче, како брат го сметам.

< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 24.7.2010 10:42:13 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Најлуда работа
24.7.2010 10:45:59   
linak
пред неколку години имав дечко кој ми беше онака занимација за летото бидејќи беше досадно,а истовремено и еден многу убав тип кој ми се допаѓаше од факултет,ама бевме онака на другарски муабет како си што си,но имавме разменето и броеви од тел.Еден ден си дремам јас дома а времето жешко пекол кога ми стигнува порака од колегата на факултет,и нормално порака за порака ми вели ајде вечерва ќе одиме во викендицата кај него,таму ладно е.Леле јас целата радосна прифатив,ама сега што да му кажам на ''дечкото''.И се слушнав со него му велам јас вечерва не излегувам ќе доаѓа братучетка ми да се видиме,и тој ок.Излегувам јас така средена на договореното место со колегата од факс и си чекам,кога од спротива на улицата доаѓа некој со иста физиономија како тогашниот дечко,а бидејќи беше темница слабо се гледаше дали е тој или не.Мене во тие 30сек нозе ми се пресекоа,не знаев каде терамuser posted image ама како си одеше по улицата човекот сватив дека не е тој туку дека само си личат физички,и ми дојде душа.Потоа дојде колегата и тргнавме во шемаuser posted image на оваа случка секогаш се смеам,ама вредеше ризикот за пријателотuser posted image а тогашниот дечко не ни разбра за оваuser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Најлуда работа
24.7.2010 12:57:11   
Martins mom
Кога бев средно си имав еден симпатија што го бркав доста време.Тој беше малку постар од мене, на факултет беше и е онака културно, фино, одмерено момчеuser posted image Се запознавме една вечер во диско и пошто беше гласна музиката, си разговаравме на уво...јас таква целата радосна, зборам ли зборам и уз муабетот, ни јас сама не знам како ми се случи тоа - му го гризнав увотоuser posted image После тоа тој чудно ме погледна и си замина со изговор дека има некоја работа...Кој знае што си помисли човекот за мене, кој знае што му поминало низ главата за менеuser posted image user posted image Никогаш повеќе не си зборнавме...само онака попатно здравоuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот linak)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Најлуда работа
24.7.2010 13:05:50   
Џесика
Хахахахааааааааааааааа  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Најлуда работа
24.7.2010 13:34:13   
Bogdancanka
имам доста лудости кои сум ги направила али еве една да издвојам
во имав еден пријател од Куманово и беше дојден тука кај негови роднини,преку ден шетавме што шетавме и се договоривме навечер да излеземе и бидејки ми беше по пат каде што живеев му реков да биде спремен јас ќе му се јавам(на фиксен)и да излезе на патот и тераме...арно ама јас наместо на него сум се јавила кај една другарка а дечково се викаше Драган и брат и на другарката Драган...и Драган си е Драган user posted image user posted image user posted image кога се јавив овој мртов ладен јас прашувам готов си?Овој одговара готов сумuser posted image user posted image user posted image Јас ај излези надвор јас идам...одам надолу Драган го немаuser posted image и ни две ни три одам да го викам од кај неговите роднини па и силна се расправам зашто не ме чека на патот а овој се чуди не сум му се јавила...мислев ме зеза и ништо...излеговме,таман стигнавме во кафичот ете ја другарка ми изнервирена брат и се расправал со неа зашто јас сум си играла мајтап сум му се јавила да излезе да ме чекаuser posted image user posted image user posted image а јас појма немав дека кај нив сум се јавила тоа беше печатна грешка за еден број што сум промашилаuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Најлуда работа
26.7.2010 10:10:47   
vesna1
I jas imam napraveno nekolku ludi raboti. Edna od tie bese koga ima 13 godini i po kazna dedo mi mene i bratucetka mi ne zakljuci na gorniot sprat od kukata. Jas bidejki gledav mnogu filmovi gi zemav carsafite od babami gi vrzav vo cvor i se spustiv po niv pravo vo dvor. Arno ama me videla komsikata i go izedov najgolemiot kutek vo mojot zivot.
Druga rabota na fakultet polagav eden ispit kaj mnogu strasen profesot. I drugarka mi koja studirase medicina mi dade nekoj apcinja za strav i mi rece ispi 1/4 od apceto. A jas sabajleto  si vikam malce e 1/4 ke go ispijam celoto i go ispiv celoto. I otidov na ispit vlegov i gi gledam zadacite i me mrzi. Me fati nekoe razmisluvanje pa zosto da se macam da gi resavam, ako padnam pa sto ako padnam,i taka mesto da gi resavam zadacite jas si crtkav kvadratcinja i zvezdicki na listot i gi gledam drugite se macat resavaat i si mislam sto se glupavi pa zosto se macat. I taka nisto ne napraviv na ispitot. Koga pomina dejstvoto na apceto ke ja ubiev drigarka mi, a taa mi rece pa ti rekov da ispies 1/4. Od togas nikogas ne piev nisto.user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Најлуда работа
22.9.2010 14:48:46   
lukas
se iznasmejav znaci ahahha..
eve nekolku gluposti od mene
eden decko mi se pustase i jas go odbivam go odbivam i trgnav da begam i toj pocna da idi zad mene i kako so odev da begam si rekov a be budala so ne se fatam,ahhaha i koga se svrtiv kako vo filmojte za da go bacam se aknav vo parkirano kombe,i neznaev kaj teram izgleda toa bilo znak za NE,vo sredno pred eden simpatija se prepravav odev kako pufla i dodeka me gledase toj jas aknav v provalija,po vina na drugarka mi pustiv noga da preskocam taa me trgna i nogata moja zavrsi vo dupkata a jas nastrana si lezev..sramoj zivi,a lele od ova nezz sekogas ke go pamtam koga odev ednas so eden sedevme v kola i toj pred nas sto sedese isto v kola ni blendiurase celo vreme i neznaevme za so ni blendira,i koga odev so eden drug 1 god,mu kazuvam na drustvoto negovo so ni se sluci edna vecer i si kazvam jas i mu vikam na decko mi kazi mu vika toj so ni blendirase a?toj celiot so prasalnici,posle ko mi tekna deka to ne bese so nego otvori se zemjo goltni me...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ima uste mnogu biseri vakvi od mene ama ne mi teknuvaat sega!!


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 34
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?