|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: пријателки од болница
10.8.2011 17:29:09   
AnnaMolly RR
Во соба со мене имаше 5 албанки што не знаеја македонски и никој не ми правеше муабет. По три дена дојде една македонка, ама давеж жив, цела ноќ сакаше да прави муабет, а нас ни се спиеше. Ужас.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: пријателки од болница
10.8.2011 18:52:20   
Maca25
јас бев во соба со две девојки на моја возраст, сите со царски породени, си помагавме колку можеме една на друга, си разменивме броеви кога си одевме, си пишавме неколку пати после тоа и толку. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: пријателки од болница
11.8.2011 14:39:13   
skorpijana
koga se porodiv so bliznacite istiot den se porodi i druga zenicka so bliznacinja masko i zensko se slusame se druzime 

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: пријателки од болница
11.8.2011 16:18:35   
kikicka
Jas sum seuste vo kontakt ona seporodi posle ednen saat isto carski dvete voisto vreme stignavme vobolnica ,i dvete imame kerkicki zlatni i TAKAA kolku mozam ke ostanam vo kontakt sepak super pominavme 5 dena dosadni vo bolnica

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: пријателки од болница
23.12.2011 15:41:06   
bera
bev vo soba so makedonka turcinka i jas albanka mnogu ubavo si pominav na makedonkata i bese vtoro dete pa ne ucese nas pervi majki panicarki pa cela bolnica ni idese vo soba sto vije na vas sto prajte zurka i den denes kontaktiram so niv

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: пријателки од болница
23.12.2011 15:49:23   
AnnaMolly RR
Јас имав само албанки во соба со мене, не знаеја македонски и не ми зборуваа. А јас живеам во населба што е со над 90 % албанско население, па ќе морам да поднаучам малце и следниот пат ако ми се погодат пак албанки ќе знам да си помуабетам со нив user posted image_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот bera)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: пријателки од болница
23.12.2011 16:12:21   
Палешка РР
Јас и Felly RR сме пријателки од болница, лежевме 5 дена една до друга. Најинтересно од се е што заборавивме да си размениме телефони и по неколку месеци се најдовме на РР user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: пријателки од болница
25.12.2011 12:52:25   
Felly RR
user posted image за тебе пријателке! Од сите жени што беа со мене во собата, добив повеќе совети отколку од докторите.  И благодарам на РР што повторно не спои! Иако Матеа е неколку саати постара од Миа, многупати овде гледав што ќе пише нејзината мамичка - кога почнала да ручка нешто ново, како го спремила нејзината мамичка и други такви работи, и многу ми помогна.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: пријателки од болница
17.2.2012 14:47:43   
vezilka RR
Јас останав во болница 10 дена и мнооогу жени пројдоа во мојата соба. Многу запознав ама останав во контакт само со две. Со едната се слушаме така само по телефон некогаш. Другата ја запознав еден месец пред да се породам во чекална во Авицена проверувавме скриен шеќер, а нели за тоа се окапува во чекална и така се запознавме, па се погодивме во болница во иста соба и после некое време се сртенавме некаде па се испостави дека мажле и нејзиниот сопруг се знаеле од некаде, па сега комуницираме на ФБ.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: пријателки од болница
4.9.2012 23:44:24   
babyblue
jas bev vo soba so dve albanki, ednata bese mnogu fina a drugata katastrofa. celo vreme se derese na mob do 2 navecer i mi go budese bebeto. toa mi e za pamet za ponatamu da si zemam apartman. sakav da go zemam brojot od finata za da si kontaktirame ama si zaminuvase vo ist den so ovaa nikakvava i ne spomnav nisto. koga ostanav sama vo soba i konecno imav mir i bebeto mozese da si spie konecno si dojdov na sebe.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: пријателки од болница
5.9.2012 0:24:20   
kikitina
Јас кога се породив уште на интензивна се спријателив со една жена од М. Каменица, цела вечер си правевме муабет, после еден ден бевме во различни соби, па пак не ставија заедно и така и ден денес комуницираме . Со другите иако бевме 6 во соба немаше некоја дружба user posted image

_____________________________

Господ постои само ако веруваш во него!

(Одговор на членот babyblue)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: пријателки од болница
5.9.2012 9:38:58   
mami2
Имам и се дружиме речиси пет години. Се спријателивме така што и двете сме мајки на деца кои лежеа на Интензивна нега на Детска клиника подолг период. Се гледавме секој ден во терминот за посета, ние двајца и таа со мажот. Се тешевме, се храбревме, плачевме и се молевме заедно за нашите деца. Потоа бевме заедно на Неонатологија со бебињата, но во различни соби.
Многу сме различни, во многу погледи (образовно, професионално, економски...ама ништо не е битно), но не врзува пријателство кое го немам остварено со многу послични луѓе.
Семејство А.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kikitina)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: пријателки од болница
5.9.2012 11:38:56   
Kori
Јас бев во соба со една девојка од тетово, супер си поминавме заедно таму, кога излеговме се слушнавме неколку пати, сменивме неколку пораки и толку. Кога не си од ист град да понекогаш да излезеш на кафе, контактите се губат за зал....

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: пријателки од болница
5.9.2012 11:45:38   
Kori
Јас супер си поминав во соба со една девојка од Тетово, после тоа се слушнавме неколку пати и толку. За првиот роденден на нејзиното девојче и звонев да и честитам роденден, го сменила бројот и тука заврши. А мајка ми има пријателка од болница што и е сеуште најдобра пријателка, се друзат 35 години. И мазите ги здрузиле па заеднички викенди, одмори.... нејзините деца и јас ги осеќам како братучеди. хахахаха

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: пријателки од болница
11.3.2013 12:51:55   
arh_diz
Vikendov se vidovv so edna prijateka od bolnica, decata se iznaigraa

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: пријателки од болница
11.3.2013 12:53:51   
Mihaela 2010
jas so mojata prijatelka od bolnica konstantno se slusame,sega taa e bremena so vtoro ..ne sme se videle oddamna,bas me potsetivte da i se javam denesuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: пријателки од болница
11.3.2013 12:54:32   
Bethany
И јас имам една пријателка од болница, се уште редовно контактираме... На ист ден се породивме, скоро во исто време, бевме на бокс една до друга... Убави спомени... како уште една керќа да имам user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: пријателки од болница
31.3.2013 20:00:44   
Nadia
Јас во соба бев со една жена Ромка, со трето дете се имаше породено.. ама така беше позитивна, и муабетџика што одма си се најдовме, по цели денови си се занимававме муабети едно друго user posted image .али неа ја пуштија еден ден порано, и едвај чекаше дома да си иде и така одма само излета од соба user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: пријателки од болница
1.4.2013 12:20:30   
masa
И јас имам пријателка од болница и ако е од друг град се слушаме често,еднаш се имаме видено и пролетва планираме пак средба.Таа беше породена еден ден пред мене и си отиде порано а тоа попладне страшно ми фалеше.Вечерта донесоа друга која беше породена со царски и имаше и други проблеми,беше со болки кутрата и со лекови па скоро цело време спиеше,могу муабет не направивме,а и јас бев во еуфорија да си одам дома и не разменивме контакти.

(Одговор на членот Nadia)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: пријателки од болница
10.6.2013 17:21:19   
Emkara
so mene vo soba imase uste edna rodilka...komuniciravme dosta vreme...a denes taa i predava na mojata kerka..i seuste komunicirame..:))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: пријателки од болница
10.6.2013 17:40:10   
Палешка РР
Јас и Фели лежевме кревет до кревет 4 дена user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Emkara)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: пријателки од болница
10.6.2013 17:46:41   
elenak
Имав две, со едната супер се разбираме и комуницираме, а за другата не ми се зборува.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: пријателки од болница
24.12.2013 20:46:12   
mimi 27
Јас бидејќи се породив во Плодост со царски рез, само една вечер на интензивна имав цимерки две породени за сат до два после мене, и цела ноќ не спиевме, возбудени се изнамуабетивме, и потоа другите четири дена си одевме по соби на сокче :))) и денес сеуште си се дружиме, ги чуствувам блиски како цел живот да се знаеме, сепак заедно ги поделивме првите саати од кога станавме мајки, првите гушкања со бебенцата ...

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: пријателки од болница
24.12.2013 20:53:37   
Defne90 RR
So prvoto since si se porodiv vo rodniot grad i si bev sama vo sobata.A so vtoroto se porodiv vo Kocani i tamu vo soba so mene imase tri rodilki.Vo sekoe vreme imase so kogo i muabet i se napravis i voopsto ne mi bese zdodevno postojano si gi razmenuvavme iskustvata edna megu druga.So ednata od niv se uste sme vo kontakt si gi razmenivme mobilnite stanavme i fb prijateli i redovno se slusame.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mimi 27)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: пријателки од болница
24.12.2013 21:12:00   
bucko mal
I jas si imam prijatelka sto ja zapoznav vo bolnica koga se porodiv so prviov sin.Eve veke 10 godini,se uste si se druzimeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:


Анкета

ТЕЛЕВИЗИЈА.
пеперутка16

Колку време вашето дете гледа телевизија дневно?