|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
31.7.2010 15:27:07   
mama26
i temno plava edna od druga firma se ralikuva bojata.ustvari ti si crna nedeka ke fati.ama ako korenot e izrasnat barem da ne dvoi

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
31.7.2010 15:44:21   
omorfo89
ke razmislam pa Ke vidam sto ke pravam , za sekoj slucaj si zemav i kafeava ;)  inaku fala na site za sovetite user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
31.7.2010 15:46:30   
mama26
za toa sum tuka so moite ucenicki da vi pomogneme.povelete i drugpatuser posted image

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
31.7.2010 18:00:42   
omorfo89
staviv hidrogen i...mi ispadna zoltenikavo a kaj delot kaj sto mi e crna mi ispadna temno crvenikava user posted image sega kazete mi da stavam od temno plavata farba ili od svetlo kafeavata? 

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
31.7.2010 20:06:37   
omorfo89
dobro e staviv od kafeavata i tie delovi kafeavi mi izlegoa:) drugiot pat ke probam posvetlo kafeava user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
1.8.2010 0:37:42   
Snowhite RR
А ти стави само хидроген?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
1.8.2010 12:25:30   
omorfo89
ne hidrogenot go pomesav so eden prav za osvetluvanje na kosa od rilken

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
2.8.2010 22:45:15   
mama26
gledam ni musteriki nemam radi praznikov.site gi rasturaat frizurite,nikoja nepraviuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
2.8.2010 22:48:55   
niki
Море сега најде да бараш муштерики, кога ти е ред да частиш во баротuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
2.8.2010 22:57:50   
mama26
castev eve vidi

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
7.8.2010 19:05:23   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

И за крај ако може и ваква фризура, само црна евентуално црвена, их user posted image
user posted image



Да ви се пофаламuser posted image
Денес си се почастив со фризуркава и многу сум си задоволна. Најдобро потрошени 36 евра во последниве неколку годиниuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
9.8.2010 16:57:35   
Тања РР
И јас имам нова фризура. Иста како во средношколските денови. Кратка и со кафеаво-црвена боја.
Сите што ме видоа рекоа дека сум многу поубава со ова фризура, подмладена, посредена.... Ајде да им верувам user posted image

П.С. ММ на сите се пофали дека спиел со нова жена па јас му се развикав дека ме изневерил ако така се почувствувалuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
9.8.2010 17:07:09   
Тања РР
Нешто вакво е, само со пократки шишки. И бојата ми е ваква.

user posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
9.8.2010 17:33:12   
Julie1
wow... прекрасно, сакам и јас ваква фризура user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
21.8.2010 20:38:32   
mama26
povelete na ispravanje na vasata kosa so profesionalna presa taze kupena user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
23.8.2010 22:51:17   
cece81
Zdravo! bi sakala da ve prasm site sto znaat ili nesto slusnale, kolku boenjeto na kosata so 9 ili 12 % hidrogen moze da  nasteti na plodot prvite 3 meseci od bremenosta t e. dali e stetno farbanjeto . Kolku za informacii sum prasala frizeri velat deka nese stetni farbite na prirodna baza a ne bilo stetno i satiranjeto. Bi sakala da slusnam vase mislenje vazno mi e ! Pozdrav !

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
23.8.2010 22:54:50   
Тања РР
Cece jaс за време на бременоста не се фарбав, не е сигурно потврдено дека е безбедно за плодот. Ако ептен не можеш да одиш нефарбана има фарби за коса без амониак за бремени.

< Поракaта ја уредил Тања -- 23.8.2010 22:56:13 >


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
24.8.2010 14:09:27   
blue_blue
Мене докторот му рече да избегнувам фарби ако можам. Рече не дека било докажано дека му штетат на плодот, ама пошто се тешка хемија а преку порите на главата навлегуваат во системот на мајката постои некоја веројатност да стигнат до плодот. Јас уредно го послушав и за време на бременоста се фарбав само со оние фарби кои не содржат хидроген и киселини т.е. се на природна база, потошно се фарбав со Biofervidol на Kadus.

user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: cece81

Zdravo! bi sakala da ve prasm site sto znaat ili nesto slusnale, kolku boenjeto na kosata so 9 ili 12 % hidrogen moze da  nasteti na plodot prvite 3 meseci od bremenosta t e. dali e stetno farbanjeto . Kolku za informacii sum prasala frizeri velat deka nese stetni farbite na prirodna baza a ne bilo stetno i satiranjeto. Bi sakala da slusnam vase mislenje vazno mi e ! Pozdrav !

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
25.8.2010 15:20:10   
cece81
Tanja, blue_blue vi blagodaram na odgovorite, eeeeehhhhh da imam sreka da zabremenam pa ke se otkazam i od plavata kosa.
Bi sakala site RR plavusi da mi pisat kako tie za vreme na bremenost se spravuvale so izrastocite na korenite.Piseteeeeeeeeeeeeee! Pozdrav!

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
25.8.2010 15:30:18   
Adicka
Jas se farbam plava so farba na Loreal bez amonijak sto se preporacuva za trudnici i ok e do sega .

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
27.8.2010 0:31:00   
mama26
neznaev deka sum trudna posto nekolku meseci veke probuvavme jas se blansirav vo rok od eden mesec.pa neizleze ubavo pa me ofarbaa odma pa na kraj ladna staiv.i op trudna sum bila veke nekolku nedeli.deteto e zdravo i pravo..... znaci ne igra nekoja uloga ama ete veke ako se plasis i mislis deka ke napravi nesto na plodot zemi farba bez amonijak.pozzzz i se najubavo

(Одговор на членот Adicka)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
27.8.2010 12:38:02   
Bitolcanka
Пред 2 недели ја скратив косата и сега ми е нешто во овој стил, само без кркми (со долги кркми) user posted image

user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
27.8.2010 22:53:48   
mama26
aj nazdravje sisanje bitolcanke.na tvoeto okruglesto lice super frizurce user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
27.8.2010 23:23:45   
Тања РР
Што е тоа кркмиuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
28.8.2010 0:09:11   
Палешка РР
Шишки user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?