|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
29.7.2010 18:43:47   
Bitolcanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: omorfo89

Zdravo imam edno prasanje se nadevam nekoj ke mi odogovri :)  Mojata kosa e kafeava prirodno ali ja farbam crna podolgo vreme. Sega sakam da ja smenam vo svetlo kafeava  , no bidejki ne mi se dava pari za na frizer (ovde vo gr e 60 evra farbanje user posted image ) taka da doma sakam da se isfarbam. Dali moze da mi dadete nekoj sovet 2 kutii farbi da stavam , i kolku vreme treba da se farbam za da mi fati kafeava boja? Ne sakam korenot samo da mi se ofarba :/  


Се бара под дрво и камен мама26 user posted image user posted image Ја чекаат муштерии ...

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
29.7.2010 19:24:05   
omorfo89
user posted image user posted image user posted image vo megjuvreme staviv limon na kosata cuv deka i taka mozelo da se osvetliuser posted image , ali za farbana kosa ne sum sigurna. user posted image ili pa da zemam hidrogen 9%..neznam sto da napravam 

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
29.7.2010 19:26:25   
Bitolcanka
Пријателке, пробај со посветла нијанса на кафеава и наредниот пат уште посветла. Мислам дека постепено ќе успееш до саканата нијанса. Сакаш нешто како лешник варијанта?


П.С. Јас тука во замена на мама26 user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
29.7.2010 19:46:27   
omorfo89
da lesnik boja ili malku posvetla samo mi e strav korenot da ne mi se ofarba samo user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
29.7.2010 20:00:48   
Bitolcanka
Ја пишав пораката и ќе ја копирав за секој случај - да не ми се исклучи, но ја снема (најверојатно сум кликнала cut наместо copy) user posted image

Првиот пат ќе ти се осветли малку, но нема веднаш да ти стане светло кафеава - лешник боја. Можеби ќе ти требаат 2-3 бојадисувања за да стигнеш до таа нијанса.

Јас како средношколка често се фарбав, сега не. Од темно-кафеава - црвена лесно ми фаќаше. Потоа од црвена - плава = портокалова ми дојде user posted image user posted image user posted image А црна и црна со тегет сјај (темно-сина) најмногу ми стоеше и без проблем ми доаѓаше таа боја. Значи од многу темна до светла потешко оди - треба малку да се помачиш.


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
29.7.2010 20:10:56   
omorfo89
da , inaku mene prirodno mi e kafeava pa sakam sega pak da si ja vratam ili malku posvetla user posted image prviot pat koga se farbav plava- ama mi ispadna portokalova user posted image potoa vidov deka ic ne mi stoi i se ofarbav crna. pa od togas 2-3 godini se obiduvam da ja smenam vo kafeava no tesko samo korenot mi se farbase i se otkazuvav na kraj, sega sum resena i sakam da napravam nekoja promena user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
29.7.2010 20:14:15   
Bitolcanka
Мој совет ти е да одбереш, за почеток, не толку светла кафеава за да ти осветли косата малку. Наредниот пат посветла од првата - така мислам дека ќе имаш подобри резултати отколку веднаш да ја исфарбаш со посакуваната боја.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
29.7.2010 20:18:43   
omorfo89
da imas pravo taka ke napravam pa posle ke vidime kako ke bide :) fala na sovetite user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
29.7.2010 20:21:27   
Џесика
А да бапнеш плава, ќе ти излезе лешник... или нешто слично на лешник user posted image .. не, сериозно, јас кога од темно кафена се правев русокоса, ставав класична боја за плавуши, и ми испаѓаше лешник


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
29.7.2010 20:21:57   
Bitolcanka
Нема на што мила user posted image user posted image user posted image Пробај, па ќе очекуваме слика со new look user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
29.7.2010 20:27:52   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Jasmina27

А да бапнеш плава, ќе ти излезе лешник... или нешто слично на лешник user posted image .. не, сериозно, јас кога од темно кафена се правев русокоса, ставав класична боја за плавуши, и ми испаѓаше лешник



Може и така user posted image Само таа има црна коса сега, не темно-кафеава, па којзнае како ќе и' излезе... Изборот е твој пријателке user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
30.7.2010 16:17:30   
omorfo89
Vcera bev i zemav 2 farbi edna temno plava i svetlo kafena ali vo megjuvreme nesto drugo mi tekna...sto mislite dobro li e da stavam 9% hidrogen na kosata za da se osvetli? zemav 2 sisenca pa neznam sto da napravam? user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
30.7.2010 17:40:19   
Viktori
Чист хидроген не. Ќе ти ја пожолти, а од кафеава може и да ти ја попомаранџести ,user posted image па убава боја да добиеш дури откако ќе ја израснеш таа пожолтената од хидроген user posted image
не ни помислувај user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
30.7.2010 20:11:38   
Snowhite RR
Хидрогенот не може да ја пожолти, само бланш може да ја пожолти, мислам можеш со 9% хидроген, за да ти осветли, измешај ги тие двете што си ги купила, мислам дека ќе има ефект, црната тешко се менува, можеби ќе се помачиш додека дојдеш до саканата нијанса. Во краен случај ако ти се исфарба само коренот, ќе и шлакнеш,црна повторно и крајuser posted image ама утеха ти дадов а??user posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
30.7.2010 20:20:48   
omorfo89
uf samo da ne pozolti se nadevam nema user posted image ke probam ali navistina sakam da smenam nesto mi se zdosadi crna veke user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
30.7.2010 23:34:12   
Maca25
оморф пази да не ти стане морков боја. на мене од 9% хидроген толку многу ми осветли, што после морав црна да се фарбам. бев како морков (а не би требало од 9% хидроген тоа да се деси). земи си темно плава и пробај со таква.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
31.7.2010 11:28:22   
mama26
od crna so hidrogen nema da ozolti ama ke bides crveno pomarangja .ke osvetli ama ne mnogu.e sega zavisi i hidrogenot.cist ili mlecen.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
31.7.2010 14:57:19   
omorfo89
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

od crna so hidrogen nema da ozolti ama ke bides crveno pomarangja .ke osvetli ama ne mnogu.e sega zavisi i hidrogenot.cist ili mlecen.



hidrogenot e mlecen. inaku vcera kupiv od eden market eden prasok od Rilken za osvetluvanje na kosata i pisuva deka treba da se izmesa so 2 sisenca 9% ili 12% hidrogen. Dali nekoja od vas upotrebuvala vakov prasok mislam deka e blans user posted image


_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
31.7.2010 15:16:44   
Viktori
јас имам ставено бланс со 12 % хидроген на црна!!! user posted image user posted image user posted image
демек плава ќе се праам! Ама завршив црвена дреч, со влакно што се тегне до рамења ко ластик! Црвена морав, затоа што толку ми беше портокалова што немав друг избор!
А главата ме чешаше од хидрогенот и си ја чешав со крајот од четката 20 минути user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Инаку ако ја посветлиш само со хидроген, ќе ти паѓа бојата побрзо и ќе ти останува оштетеното од хидрогенот. Не пробувај. Се имам фарбано у сите комбинации и со сите бои. Ќе ви ставев и слики, ама таа администраторката е настрана, не знам каква што ќе напраи со сликите user posted image user posted image user posted image user posted image

Бланш строго со 6%/ Никако со повеќе.

< Поракaта ја уредил виктори -- 31.7.2010 15:17:48 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
31.7.2010 15:19:13   
mama26
plava nemozes da bides so blans a kamoli so hidrogen.znaci eksperimenti ako sakate pravete ali najubavo na vasiot frizer da mu kazete pa on da ve napravi.vaka sareni ke odime.pa kaj fatilo kaj ne.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
31.7.2010 15:22:21   
omorfo89
znaci edinstveno da se ofarbam temno plava nisto dr da ne pravam , a sto da napravam ako mi fati samo korenot plavo user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
31.7.2010 15:22:53   
mama26
moj sovet od crna plava e strogo kaj svojot frizer.a ako ste tip sto sakate sekakva boja togas moze doma i pod uslov da se pazi na hidrogenot.inaku ima razlika od mlecen do obicen hidrogen.predtoa kolku pati e isfarban kosata i dr.raboti.zatoa za golemi promeni ne doma.eve jas nepravam golemi promeni doma.


(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
31.7.2010 15:23:58   
Viktori
во многуте мои фарбања, еднаш ми фати и така, тогаш имај си кафеава резерва за секој случај!  user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
31.7.2010 15:24:59   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: omorfo89

znaci edinstveno da se ofarbam temno plava nisto dr da ne pravam , a sto da napravam ako mi fati samo korenot plavo user posted image
taka ke ja nosis?user posted image user posted image

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
31.7.2010 15:26:14   
mama26
vidi taa temno plava da e nakaj kafeavauser posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?