|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
19.7.2010 1:14:01   
mama26
ајде пиј побрзоuser posted image user posted image user posted image и како ке заспиеш жити се?јас нема да можамuser posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
19.7.2010 1:15:03   
niki
еве мама чистачката по твоја мерка нека еuser posted image


ништо не ми успеа, мора да најдам друга сликаuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
19.7.2010 1:16:29   
mama26
мисс 36 ке и стои рамна или кратко според сликата

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
19.7.2010 1:19:21   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

ајде пиј побрзоuser posted image user posted image user posted image и како ке заспиеш жити се?јас нема да можамuser posted image user posted image


де мори мама кај се бркаат муштерии така: Ај пиј побрзо???

ц ц ц ц
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
19.7.2010 1:19:57   
niki
стигнавме до 4 страна во една вечерuser posted image
што убаво се испосмеавuser posted image
ќе одам да си легнам сегаuser posted image утре ќе се дофризирамеuser posted image
Добра ви ноќ и убави соништа


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
19.7.2010 1:20:48   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

ајде пиј побрзоuser posted image user posted image user posted image и како ке заспиеш жити се?јас нема да можамuser posted image user posted image


де мори мама кај се бркаат муштерии така: Ај пиј побрзо???

ц ц ц ц
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

а па ке ти ја научам цаката.ке те напојам со кафе за пред затварање да несакаш ти векеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
19.7.2010 1:20:48   
Viktori
што ти се вика: жени у фризерница! user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
19.7.2010 1:22:44   
mama26
и ајде нема рекорди да правиме тука.кој колку се помочал за една вечер -треба тема да отворимеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
19.7.2010 1:25:49   
Viktori
И јас сум готова! Фала за кафето, фризурата и муабетот! Се гледаме утре! user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
19.7.2010 1:36:54   
Тања РР
Мама утре во колку отвара фризерницата?



_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
19.7.2010 10:21:29   
Martins mom
ете денес прва идам во салонотuser posted image user posted image user posted image и никој нема...ни фризерка ни чираци, ни кафекуваротuser posted image
не идам за фризура (секако две влакна имам на главатаuser posted image ), поминав само на кафе, оти гледам сношти весело било отварањетоuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
19.7.2010 10:27:02   
Viktori
јас се врткам тука. Чекам да отвори, ама ја нема мајсторката! Па не ни пишала работно време.
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
19.7.2010 11:00:36   
Martins mom
Инаку мама26 е единствената фризерка што не ми е одвратна. Отсекогаш поимот фризерка сум го поистоветувала со глупачка (без навреда мама, ќе објаснам и зошто). Одењето на фризер нели треба да е задоволство, уживање, а мене ми беше нерва и покачен притисок секогаш. Сменив 100 фризерки и сите кај што сум била, кога ќе седнев го даваа истиот коментар "Леле колку ретка коса имаш...зошто вака?" Како можеше сите, без исклучок да го направат прво тој муабетuser posted image Па добро, јас знам дека имам слабо, тенко влакно (не ретка коса), ама треба ли она да ми каже? Јас си плаќам да ми направи фризура, а не да ми дрнка над глава. И сега си одам кај една в комшии тука и ја предупредив дека ќе идам постојано кај неа под услов да се пази што зборува и тој еден саат да ми биде задоволство, а не да се расправам со фризерката и да ја учам на култура.Мене не ме навредува тој коментар, зошто јас се гледам во огледало и сум свесна за тоа...едноставно ме иритираа таа нивна дрскостuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
19.7.2010 12:32:09   
Viktori
јас секогаш ја фенирав косата со голема четка и онака ми беше ко печурка user posted image user posted image user posted image
и отидов кај една тука во лептокарија да ме исфенира за свадба и ми вика: ваква не ми се свиѓа, ај да пробаме со потенка четка, по залепена да е.  И и викам ај пробај чим си запнала. (а одвнатре user posted image ) И ми ја направи се. И викам; е фала ама мене не ми се свиѓа. Ај ко што ти кажав првиот пат. И платив и веќе не влегов кај неа.
Ама се шишав после на три со машинка! user posted image user posted image user posted image
Сеа пуштам коса. Ама не ми иде. Не можам јас тоа фризури да праам, да се фенирам. Сафра ме фаќа.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
19.7.2010 15:01:50   
mama26
мене мартинс мом ми рекле леле што густа коса имаш?и како чадор ми е.све у реп ја носам.огромна е.како викторѕ влакното ми е.али викторѕ тебе како можеа со мала четка да те фенираат.и со голема да е после со преса се поминува ако е како чадор.или пак немора преса се става нешто што ке ја смири косата.којзнае ова како кај постара фризерка да си била.user posted image user posted image инаку од секој професија има по некој што не си ја врши работата како што треба или го бива за едно за друго не.заоа фризерници има по западот кај што една мие само,друга шиша само,трета само фенира.и така.а тука ние све мора.епа сега нешто ке ти е слабост нешто не.мене ми е шишањето.го обожавам.све знам ама ова ми е у крв.така и секој доктор не секогаш иста рецепта ,и било која друга професија.затоа ние си бираме.еве кај што почнав да учам занаетов кај неа неидам.катастрофа е во шишање.идам кај другата или кај колешката бивша.и мое мислење е дека ако косата е убаво ишишана тогаш секаква фризура и фенирање ке ти стои.и да не должам понатака да не ви отечат јајницитеuser posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
19.7.2010 15:04:29   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

Мама утре во колку отвара фризерницата?


тања фризерницата работи на закажано.одосно кога вие ке закажете.user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
19.7.2010 17:59:19   
Viktori
во 21:45 те чекам тука. Гарант ќе има уште 2 или 3 жени за фризури. 

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
20.7.2010 11:14:19   
niki
Што е ова слабо фризерницава со работаuser posted image
само на отварање и после ништо, ни муштерии, ни мајсторица, ни чирациuser posted image
а толку вложување хм!
изгледа ни треба и маркетинг тимuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
20.7.2010 12:04:12   
brineta88
Ајде и јас да закажам за фризура додека нема гужваuser posted image user posted image user posted image
Мама утре одам на фризер па дај предложи некоја модерна фризура што не бара многу местење
ПС: имам права коса (што не се витка ни под разно)

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
20.7.2010 12:36:46   
Viktori
јас после долго мислење се исфарбав црна! user posted image
не ми експериментира, а и имам многу коси сменето. Црна е најлесна за фарбање, нема утка, корен не треба да мислам дали ми е пораснат или не и така.
Уште да ме исфенира некој, оти мене ме мрзи и супер ќе биде user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
20.7.2010 13:48:40   
mama26
виктори ставај слика не вака со фантазии,ајде црна да те видиме.user posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
20.7.2010 13:49:26   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: brineta88

Ајде и јас да закажам за фризура додека нема гужваuser posted image user posted image user posted image
Мама утре одам на фризер па дај предложи некоја модерна фризура што не бара многу местење
ПС: имам права коса (што не се витка ни под разно)
бринета88 дај слика да те видам сега како си па и да ти предложам нешто

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
20.7.2010 13:50:12   
brineta88
user posted image
еве


_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
20.7.2010 13:51:44   
Viktori
во сабота ќе се видиме мама. user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Фризерски пакет- совети + кафе и муабети!!
20.7.2010 13:52:20   
mama26
е викторс стаив силика од синми односно битолцанка.оди сирни го.цел на мамаuser posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?