|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:27:11   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Секоја и малку нормална, која има претензии да го земе зафатениот маж , сигурно не ќе се труди да се спријателува со жена му, ваљда треба него да го освои, не жена му.




Има една мисла: "Ако сакаш да го уништиш непријателот, биди му пријател, зближи се повеќе со него". Оние попаметните, на прикриен начин одат кон целта.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:28:27   
Viktori
мама јас зборев за општо моја соперничка/непријателка/шоидае! Итопло ја поздравив, ко шо се поздравуваат шо-и-да-е особи. А ако има некоја што маж ми го бара... нек брка работа. Тој не е на форумов.

< Поракaта ја уредил виктори -- 16.7.2010 23:29:28 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:32:14   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

мене не ми е јасно како може мојата активност на форумов  да ја искористи против мене...

Не ми поминало низ глава никогаш, немам толку забегана фантазија дека сега некој ќе ме прогонува по интернет.

Ако има таква и ме гледа
user posted image топло ја поздравувам!!!



И јас ја поздравувам и таа што тебе те гледа и онаа што мене ме гледаuser posted image user posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:33:34   
Viktori
user posted image

Хелоу сајхокилер! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:34:00   
Bitolcanka
Ники секако дека никој човек не е ничија сопственост. На шега го реков тоа. Не значи дека ако некоја посегне го партнерот тој ќе потрча по неа - тогаш не е виновен. Има личности/жени/мажи кои одат до крај, не застануваат.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:34:31   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

paleska sekoj si ima mislenje svoe.mojov maz vredi za malku da se pomacamuser posted image user posted image



Така е мама, секој си има право на мислење. Но поаѓајќи од суптилната природа на жената, ниеден маж не вреди таа да се "мачи" за него. Војните во светот започнуваат заради жени, не заради мажи. user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:34:36   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

мене не ми е јасно како може мојата активност на форумов  да ја искористи против мене...

Не ми поминало низ глава никогаш, немам толку забегана фантазија дека сега некој ќе ме прогонува по интернет.

Ако има таква и ме гледа
user posted image топло ја поздравувам!!!



И јас ја поздравувам и таа што тебе те гледа и онаа што мене ме гледаuser posted image user posted image



ова ко за Тито да збориш испадна user posted image user posted image user posted image он не глеа сите! user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:34:49   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

мама јас зборев за општо моја соперничка/непријателка/шоидае! Итопло ја поздравив, ко шо се поздравуваат шо-и-да-е особи. А ако има некоја што маж ми го бара... нек брка работа. Тој не е на форумов.
pogresno me rabra neznam zasto.ali ok

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:36:37   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

paleska sekoj si ima mislenje svoe.mojov maz vredi za malku da se pomacamuser posted image user posted image



Така е мама, секој си има право на мислење. Но поаѓајќи од суптилната природа на жената, ниеден маж не вреди таа да се "мачи" за него. Војните во светот започнуваат заради жени, не заради мажи. user posted image

nekazav deka ke ja ubijam.i da.nema taka lesno da go pustam radi sex.ja ke mu dadam.user posted image ako e za toa.e ako e zaljuben tuka veke nemozam nisto

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:36:52   
Viktori
затоа што пишуваме бре мамаuser posted image не можеш да напишеш се што мислиш user posted image
нит па јас да разберам се некогаш.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:39:01   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka


ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Секоја и малку нормална, која има претензии да го земе зафатениот маж , сигурно не ќе се труди да се спријателува со жена му, ваљда треба него да го освои, не жена му.




Има една мисла: "Ако сакаш да го уништиш непријателот, биди му пријател, зближи се повеќе со него". Оние попаметните, на прикриен начин одат кон целта.



ух, бре на крај се изнасмеав со темава, лууууууудааааааа еuser posted image user posted image user posted image

и понатаму стојам на тоа дека за да го растури бракот мој треба да го освои мм, не мене. Сигурно не ќе се карам со мм заради таму некоја пријателка што ќе ми каже нешто или ќе пика нос, или незнам што. Нека не троши време на мене, мм нека го освои и нека си ужива.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:39:06   
mama26
mi nedostigavte site da vi kazam.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:39:22   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

nekazav deka ke ja ubijam.i da.nema taka lesno da go pustam radi sex.ja ke mu dadam.user posted image ako e za toa.e ako e zaljuben tuka veke nemozam nisto



Мама, очигледно не се разбираме...заминав да го хранам детето, а со соперничките ќе пијам кафе и ќе ги уништам во поим user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:39:45   
Bitolcanka
Испадна - да си ги испофалиме партнерите и да ги поддржуваме барем за миг на форумот user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:42:31   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

nekazav deka ke ja ubijam.i da.nema taka lesno da go pustam radi sex.ja ke mu dadam.user posted image ako e za toa.e ako e zaljuben tuka veke nemozam nisto



Мама, очигледно не се разбираме...заминав да го хранам детето, а со соперничките ќе пијам кафе и ќе ги уништам во поим user posted image          e ova sakav da vidam.a ne eve ti go mazot.pa ke se borime normalno.sega se razbirame paleska.


(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:44:20   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Ники секако дека никој човек не е ничија сопственост. На шега го реков тоа. Не значи дека ако некоја посегне го партнерот тој ќе потрча по неа - тогаш не е виновен. Има личности/жени/мажи кои одат до крај, не застануваат.


Ма знам дека е на шала, и моите сите постови се на шала, ме мрзи да ставам стално смајлија, инаку дома се паѓам од смеа од темава и сите коментари.user posted image

а за ова на крај, ако де посветени личности, нека им е со среќаuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:45:59   
Viktori
Јас ја фалам соперничката! Да има таква лудача и да ме прати навака-натака, јас ќе и се пуштам еј user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 16.7.2010 23:46:16 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:47:56   
mama26
ау виктори сега ме пласис да ти казам.еј ова го наместив на пецатно.ама сега последната буква кај да стиснам ако има некој срце и дуса да ми казе после муабетиве

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:48:13   
Bitolcanka
И јас се паѓам од смеа од коментарите, особено од смајлите на Виктори наша user posted image user posted image user posted image user posted image Сугестија до сите - и да сме некогаш offtopic не е криминал, нели? user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:49:00   
mama26
сега сум како мацолот од том и јери user posted image user posted image user posted image user posted image .

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:49:25   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Јас ја фалам соперничката! Да има таква лудача и да ме прати навака-натака, јас ќе и се пуштам еј user posted image


викаш, некоја толку да те следи и да те уважува да се спријателува со тебе, заради мажот, па вреди во тројка да ја поканишuser posted image



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:53:29   
Viktori
За у тројка баш не знам не сум по тројките, user posted image user posted image user posted image страшно ми изгледа .... Ама ако толку го сака, а и мене нели оти ме следи по форуми слободно нека дое. Имам јас кујна, садови.... user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:56:37   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

За у тројка баш не знам не сум по тројките, user posted image user posted image user posted image страшно ми изгледа .... Ама ако толку го сака, а и мене нели оти ме следи по форуми слободно нека дое. Имам јас кујна, садови.... user posted image user posted image user posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
16.7.2010 23:59:26   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

За у тројка баш не знам не сум по тројките, user posted image user posted image user posted image страшно ми изгледа .... Ама ако толку го сака, а и мене нели оти ме следи по форуми слободно нека дое. Имам јас кујна, садови.... user posted image user posted image user posted image user posted image


не ми се нервирај виктори.ке ми изгубис од лепота.знае маз ти дека нема болја од тебеuser posted image .секое тенјерце си има капаце.бре буквиве.ке ми казе некој греските во писуванје. а да знам .вака ви е поинтересно.да ми се смеете.ако ако..кој се смее зло немисли

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Вашата најголема непријателка/соперничка ...
17.7.2010 0:00:54   
Martins mom
закон си мама26user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?