|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кратка или долга коса?
17.3.2010 8:31:35   
MamaOhrid
Имам долга смеѓа нефарбана коса десеттина сантинетри над половина и од напред и одпозади иста должина.

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Кратка или долга коса?
17.3.2010 8:32:23   
April
Последен пат имав кратка коса во IV одд...long time ago user posted image


(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Кратка или долга коса?
17.3.2010 12:09:55   
profesorica
не ја кратам и точкаuser posted image user posted image user posted image .вистина дека бара многу внимание ама си ја свиѓамuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Кратка или долга коса?
17.3.2010 12:15:38   
arh_diz
Se sto e ubavo bara vnimanie i nega taka i tvojata kosa

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Кратка или долга коса?
17.3.2010 12:17:14   
Maca25
долга коса, иако ми е тешко да ја одржувам, ама не си се свиѓам со кратка

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Кратка или долга коса?
17.3.2010 12:21:55   
mother 29
кратка....некум никкао долга,ни на мене ,ни на друг

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Кратка или долга коса?
17.3.2010 22:17:18   
Adrijana
Do pred 2 godini imav dolga skoro do polovinata, i so gavol me natera ja skrativ do pod usite, i den denes kvicam pred ogledaloto i cekam da mi porasne, za pak da si bidam jas.
Znaci definitivno dolga.

_____________________________



(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Кратка или долга коса?
23.4.2012 9:15:00   
meU87
Дефинитивно долга. Ме фаќаат будалештинки нешто да ја кратам, многу ми се оштети во бременоста, но маж ми вика дека не би била јас доколку ја скратам user posted image
Инаку една позитивна работа од бременоста е што косата ми беше малку накршена, а сега ми е исправена, па немам потреба да се замарам со пегли user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Кратка или долга коса?
23.4.2012 9:15:04   
dostickage
Sega imam kosa do pod usite, imam siski i blag stepen.
Inaku imav mnooogu dolga kosa prirodno vitkana no celo vreme ja peglav i navistina mi bese preubava.
Posle za zal mi padna skoro skros neli od terapiite i so mnogu trpenie seuste ja rastam za da si bidam starata jas.
Inace znam da napravam milion frizuri, asimetrija sum imala nekolku pati i taka.Ne se farbav do skoro zasto imav prirodno crna kosa so mnogu sjaj.
E sega kosata ne e toa sto bese no ne e ni losa.
Pred dve-tri nedeli izvadiv prameni,ama nijsnsirani ne se mnogu vidlivi. 

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Кратка или долга коса?
23.4.2012 9:21:44   
Maca25
Од секогаш сум била со долга коса. Не можам ни да се замислам со кратка.
Моментално ми е до под рамена, нефарбана, мојата природна боја. Сакам да ја исфарбам затоа што ми треба промена.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Кратка или долга коса?
23.4.2012 9:22:55   
kikicka
Имам убава коса,долга ,тешка и темно кафена и мнг ми е сјајна,е пошто ми здосадува се тоа па тоа обично си зимам привремена фарба колку да променам нешто и толку. Мерак имам да си ја скратам така малку по откачено ама некако немам сила ,пошто знам дека кога ке видам после некоја со долга коса ке ми е криво. Пред бременоста и ја нијансирав,кратев ама не се бендисував и затоа сега некако тешко се одлучувам за да ја скратам така повеќе.Ама ке биде и тоа еден ден user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Кратка или долга коса?
23.4.2012 9:28:47   
Maca25
И мене ми е страв дека ако ја скратам косата и после видам некоја со коса долга како мојата ќе ми биде ептен криво. А коса како коса, нон стоп расте, ама ако не сум со долга коса како да не сум јас. до толку се имам навикнато на долга коса.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Кратка или долга коса?
23.4.2012 9:33:54   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

Косата е украс, рамка за лицето, го дефинира идентитетот, остава впечаток, создава главоболка...
Каква фризура имате моментално? Дали е тоа вашата омилена фризура или е некое преодно, привремено решение?
Јас моментално имам паж фризура, со извлечени прамени. Првпат ја носам оваа фризура, најпрво како привремена, бидејќи додека бев user posted image се имав ошишано како логораш user posted image , но некако почна да ми се допаѓа и веројатно ќе ја задржам некое време.
Инаку, од бои на коса- само зелена и платинесто руса не сум била, а должини- од 3 цм, до половина метро коса!



_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Кратка или долга коса?
25.4.2012 9:03:48   
ivana89
jas imam crna farbana dolga kosa..pa dosta dolga mi gi pokriva polovinite....si ja peglam vcera i si velam ova nema kraj....ne e ednostavna za odrazuvanje ama mi se sviga dolga kosa.....e sega imamu plan ovie denovi da ja skratam malku ama epten malce nekoj santim 3-4 pase nadevam deka ke bide tolku zosto frrizerive si gi dupliraat cesto santimetrite....mnogu cesto mi se javuva zelba za promena , no znama deka i kako sekoj pat taa promena za brzo vreme mi skisnuva i si ja sakam pak nazad dolgata kosa....zatoapredd sekoe idenje na frizer za sisanje dolgo vreme razmisluvam bidejki mi mnogu zal koga tyreba da ja kratam

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Кратка или долга коса?
25.4.2012 9:43:37   
temjana
Јас воопшто не и се притресувам на косата, штом нешто не ми е погодено веднаш и се нафрлам и ја шишам барем за неа не ми е жал, коса расте. Сега нешто ја запуштив еве од лани ја кратам само на месечно ниво по некој см, (бидејќи за мене нема ништо полошо од девојка со расцветана и не негувана коса) но некоја драстична промена немам направено. Чекам кај и да е да ме потфатат будалите и ако ништо друго барем шишки да си направам

(Одговор на членот ivana89)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Кратка или долга коса?
25.4.2012 10:02:41   
Ikana
Јас по 5 или 6 години носење исклучиво долга коса, решив да ја скратам, бидејќи почна да ми паѓа по пораѓајот, и многу ми беше оштетен долниот дел. Затоа имам сега коса до раменици со благ степен и шишки на страна и шатирана сумuser posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Кратка или долга коса?
25.4.2012 12:05:56   
AnnaMolly RR
Многу долга. Скоро до половина ми е, а ми била и подолга. Права ми е и природна боја, смеѓа. Не сум ни шатирана, ни ништо. Две години ми е 24/7 собрана зашто детето ми е зависник од коса и цело време ми ја растура, па затоа ни фризури не правам. Најубава ми е кога ми е долга. Одвреме-навреме ја кратам по 3-4 сантиметри за да ми се обнови, па и релативно здрава ми е. Ама повеќе од тоа не ја кратам.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Кратка или долга коса?
25.4.2012 12:24:51   
elenak
Должина секаква имам носено ама боја само плава, и шатирана и нијансирана и само фарбана а моментално заради user posted image имам кратка и не ми е никогаш жал. Сакам да експериментирам со косата. Едно лето во средно имав и розеви прамени, драч розе ама сфатив дека папагалски бои не ми стојат и си останав строго на моето плавоuser posted image

< Поракaта ја уредил elenak -- 25.4.2012 12:25:22 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Кратка или долга коса?
25.4.2012 19:37:23   
mamicka77
otsekogas imav dolga kosa farbana samo so crno teget od palete i dodeka bev bremena so kna crvo na teget,ama  koga ostanav bremena veke vo golemite meseci 6 7  mesec bev ne bev mnogu golema ama od sto bese mnogu zesko i ne mozev da go trpam fenot da se feniram i ja skrativ epten do sprema muckata i vo koso no bevme na svadba za eden mesec i samo me isfenira flizerkata i me napravi kako 40godisna zena i od togas otidov uste ednska se osisav koga aj rodiv M bidejki nemav vreme da ja sreduvam pokraj obvrskite ama veke resiv da ne ja sisam ke ja cuvam bidejki kratka ne mi se sviga za svadbena flizura i sega samo ja vrzuvam za pobrzo da porasne  a ne mi e farbana pred da ostanam bremena od obvrskite zaboraviv sto e farbanje M mi e mnogu temperamentna i  nemam vreme po wc da odam ne pa da ja farbam

< Поракaта ја уредил mamicka77 -- 25.4.2012 19:45:37 >

(Одговор на членот ivana89)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Кратка или долга коса?
25.4.2012 19:43:16   
mamicki
Кога бев user posted image се исшишав како воен злочинец user posted image , т.е 2 цм коса имав само бидејќи пред тоа косата ја шатирав, а во периодот на бременост сакав да ја оставам мојата природна коса, не се фарбав ниту ја третирав со било што. Сега пак ми е шатирана и ја пуштам, моментално имам паж фризура како преодна фаза кон малку подолга коса.

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Кратка или долга коса?
26.4.2012 13:12:54   
Emanuelapp
До пред 1 месец имав долга коса скоро до половината никогаш не сум ја исфарбала ама ми тежеше упм и претежно коњско опавче си ја носев, решив да ја скратам до рамена ооо како ми олесна сега си ја исфарбав и си ја одржувам повеќе , ја пеглам, ја фенирам инаку раце ми паѓаа додуша криво ми е некогаш кога ќе видам некоја со долга коса ама ајде расти си велам....

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Кратка или долга коса?
4.5.2012 16:08:04   
adrijanalima
jas imam prirodno kadrava kosa i momentalno mi e satirana. Po poroduvanjeto nemav vreme ni da se izbanjam kako sto treba i so penja na sebe sum izleguvala od kupatilo i resiv da ja ishisham mojata dolga kosa skoro do polovina do ramenici i posle toa si umrev od maka posto frizerkata lom me napravi. Sega posle 9meseci od masakrot na mojata kosa mi e do gradi od napred i nekade do pod gradi od nazad no se bi dala da mi porasne uste 10cmuser posted image . Tuka citam i neznam devojki kako vi izrasnala taka kosata do polovina ili do gz, dali vi trebalo mnogu vreme za da uspeete. Kaj mene toa e mnogu macno, mnogu bavno raste i pokraj toa sto koristam maski na prirodna baza i bebeski samponi itn. Sega pijam pivski kvasec pa ocekuvam rezultati, iako mi e kadrava kosata so mnogu ubavi lokni sepak mojata kosa e mnogu meka i imam tenko vlakno. Sovet?user posted image

(Одговор на членот Emanuelapp)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Кратка или долга коса?
6.2.2014 10:50:18   
princessa
dolga i samo dolga. Bara nega no ednostavno na mene dolga kosa mi stoi. Spored mene nema vrska pomegu zenstvenosta i dolzinata na kosata. Kratkata kosa isto taka ja istaknuva zenstvenosta, ja potencira samodoverbata i hrabrosta. Kako i da e na sekoe lice razlicno mu stoi kratka/dolga kosa.

(Одговор на членот adrijanalima)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Кратка или долга коса?
6.2.2014 11:08:15   
Defne90 RR
I mene definitivno mi se dopaga poveke dolga kosa.Ne mi stoi voopsto kratka kosa na moeto lice pa si preferiram da mi e dolga.A imam i poveke opcii za toa da si ja sredam da si napravam frizura.i mnogu polesno se odrzuva.Ako nemam vreme da se feniram samo ke si ja soberam vo pundza ili konjski rep i gptovo.A ako e kratka iziskuva postojano sreduvanje za sto jas ponekogas i nemam vreme.Ama sekako sekoj so sto si naVIKNAL i sto mu stoi na formata na liceto.Bitno e da se cuvstvuvas samouvereno so frizurata sto ja imas bez razlika dali e kratka ili dolga.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Кратка или долга коса?
6.2.2014 16:06:15   
Мамичка85
Definitvno dolga kosa pred se radi moite klempavi usi nikad ne ja nozam vrzana ama zatoa ispeglaj ja i ne se zamaraj user posted image mm ednas ja skrativ i toa dosta i polude user posted image taka da nema sansi nikogas poveke kratka kosa user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?