|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.5.2010 16:35:05   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Нема да си простам што од неодговорност не си ги завршив обврските околу факултеот на време и сега мора да јадам нервози и да плаќам казни, а со тие пари би можела многу работи за мојата ќерка да купам. ААА, мора да признаам се каам што не ја слушав малце повеќе мајка ми (само таа ми мисли добро)



потпис и тоа што попуштам на сите демек ќе помине а тие веќе газат по мене user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.5.2010 22:58:36   
brineta88
Што не го завршив факлултето на време. Сега којзнае дали ќе го завршам. Уффффффффф, веќе почнав и да се измачувам себеси, некогаш и во сон ќе ми текне и после неможам да заспијамuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.5.2010 23:00:37   
ripce
ААА, мора да признаам се каам што не ја слушав малце повеќе мајка ми (само таа ми мисли добро)


потпис! се каам што не ја слушав мајка ми, само таа ми мислеше добро, а неа ја нема user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
7.7.2010 15:27:25   
vesna1
Neznam kako da kazam moze na gospod ke mu zgresam ama dva pati potpadnav pod ucena na maz mi i nema da mozam da si go oprostam.
Prviot pat koga diplomirav odma zapna da se zememe da ne mu izbegam, mi rece ke te napustam ako odma ne se ozmazis za mene. I sega vtoriot pat koga zapna da imame vtoro dete, iskreno jas ne sakav zosto nemam nikakva pomos i celiot teret e na mene a on si go ..... na izvinenie.
Srekna sum sto ja imam Marta ama ne sakam nekoj da me ucenuva, povtorno se posluzi so istata ke te napustam i ke imam so druga dete ako ne se soglasis da imame vtoro dete.
Najgolema greska e sto se omaziv za nego.user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
7.7.2010 16:50:33   
Палешка РР
Vesna1, обиди се да ја гледаш светлата страна, имаш две прекрасни деца, на кои можеш да се радуваш.
Но повеќе никогаш не дозволувај да бидеш уценувана, посебно не со реченицата "Ќе имам дете со друга жена" user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
7.7.2010 17:14:05   
iki82
ee vesna1 nema pravila vo zivotot. ti imas takov soprug , ama barem si imas decinja. ke vidis eden den on ke te bara tebe i ke bide zavisen od tebe, se vrti trkaloto. A jas sto da kazam, imam super soprug, srce navistina, poddrska vo sekoja smisla, mi pomaga sekako , no ete imame problemi da imame deca, slab mu e spermogramot i sega dodeka zabremenam maki. I nekogas si vikam sto ako se omazev so nekoj drug moze nemase da mi bide vaka, da se maltretiram, no od druga strana koga ke vidam na moite drugarki kako im  se ponasaat mazite i ne im ni pomagaat ni so deca , ni nisto, si vikam jas sum imala sreka. taka da se ti e relativno vo zivotot

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
7.7.2010 23:37:53   
mama26
ZA VESNA1. koj maz ke te ostavi so edno dete?retki se.znaes zasto?za da ja vrzat zenata ,i da bidat sigurni.ne te izlazal znaci vo toa.i za zemanjeto isto.da pobrza zasto ete se plasel.neveruvam deka lazel.glej si gi decata,ako e tolku maz i zima dobra plata neka raboti.frizider poln smetki plateni.me svakas?a nie?e toa ni e.24/7.uste sme pod turskoto znaes.mazot sto ke kaze.nego glej si tamu uzivaj so decata,pij nesto da ne mu tekne na 3to.e sega...da ne te maltretira na drug nacin odnosno fizicki,tuka ne sum jas da ti dadam sovet

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
7.7.2010 23:49:31   
Viktori
весна1 немам памет да ти помогнам.
Што и да кажам јас од страна џабе е. Ти си знаеш како ти е во душата!
И не сме под турско уште! И не мора да ќутиш! Дали сакаш или не, не знам. Ама јас мислам дека маж ти те врзал од страв да не те изгуби, не друго! Можел поцивилизиран начин да најде, ама тоа е!
Инаку не дозволувај да те уценува никогаш! Мноооогу ниско од негова страна! Треба да знае!


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
7.7.2010 23:56:37   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Ама јас мислам дека маж ти те врзал од страв да не те изгуби, не друго! Можел поцивилизиран начин да најде, ама тоа е!
Инаку не дозволувај да те уценува никогаш! Мноооогу ниско од негова страна! Треба да знае!



И јас исто мислам. И од страв да не те изгуби и за да ти биде пополнето времето, да не се посомнева дека имаш некое друштво додека тој е отсутен. Дај му до знаење дека си личност со свое "јас" и жена од 21-век. Не му дозволувај повеќе да манипулира и да те уценува !

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.7.2010 0:10:46   
mama26
da.zena od 21 vek ke mu dade do znaenje na maz od 19 vek.aj vi se molam porealno da gledame.nasite mazi znaeme kakvi se.nie sme samo na usta jaki.a maz ako resi moze da se cesame site sto ne snaslo.ne mozeme da barame 21 vek vo nasite mazi.pa koj saka neka kaze jas vo toa ne veruvam.moze samo lice pred narod.a doma sekoj so kavgi.dali za ustee edno dete ili za poveke plata ,ili nemi pomaga vo obvrskite kako sto imame temi.seto toa e manipulacija ako gledame taka.nie amerika ne sme.zatoa rekov da ne e fizicki.toa e najstrasno.ima takvi slucaevi i pak trpat sedat.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.7.2010 8:46:48   
Боцко
значи само физички е ок да не седи и не трпи?! е браво бе, супер.

никому ли не му е јасно дека психичкото малтретирање и честите кавги без физичко насилство се некогаш далеку пострашни? ама, изгледа на маж од 19 век му одговара жена од 19 век и тоа совршено. но да не се лажеме, и мажи и жени има добри и „лоши“. има многу случаи каде мажи трпат насилство од жени, значи нема совршен свет ниту совршени луѓе.

а она „маж што ќе реши...“ исто е релативно од човек до човек. многу пати жм и ме премислила или решила по свое. па сега што? жените се далеку поинтуитивни од мажите и треба да им се признае. освен тоа, и таа е возрасна личност способна да носи одлуки. во бракот сме двајца, не е еден сам.

фрижидер полн и сметки платени а тој нека работи. ете ти - тој надвор по цел ден, таа дома по цел ден не се гледаат, нема ниту комуникација а за друго да не зборуваме. децата трпат зашто како веќе да имаат само еден родител, нема близина...

не знам, мене тука нешто не ми штима. јас како маж па тоа не можам да си го замислам. се разбира, и ние имаме кавги и кризи, но никој никого не уценува. кога ќе ги изладиме главите разговараме како луѓе и гледаме да биде се во најдобар интерес за стефан, да има компромис ако може. понекогаш ќе побарам и стручен совет ако ми треба, рр, интернет, средба со психолог и семејна терапија ако треба само за да го задржам она што најмногу ми значи стефан и жм.

но, тоа е само мое мислење...одлуките ги донесува секој сам.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.7.2010 9:01:22   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

da.zena od 21 vek ke mu dade do znaenje na maz od 19 vek.aj vi se molam porealno da gledame.nasite mazi znaeme kakvi se.nie sme samo na usta jaki.a maz ako resi moze da se cesame site sto ne snaslo.ne mozeme da barame 21 vek vo nasite mazi.pa koj saka neka kaze jas vo toa ne veruvam.moze samo lice pred narod.a doma sekoj so kavgi.dali za ustee edno dete ili za poveke plata ,ili nemi pomaga vo obvrskite kako sto imame temi.seto toa e manipulacija ako gledame taka.nie amerika ne sme.zatoa rekov da ne e fizicki.toa e najstrasno.ima takvi slucaevi i pak trpat sedat.

mama извини ама ова за себе да си го збориш и само ова ќе ти го коментирам. Мислам кај нас дома мажот може да реши нешто надвор! Ајт излези па решавај! Дома решаваме заедно! Семејство сме сите заедно! Не он. Ако тоа не може да го сфати нек се преиспита па нек се врати.



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.7.2010 9:05:20   
Viktori
и не знам дали воопшто требаше да се разврзе дискусија на темава... весна само си ја пиша нејзината мака.. не секогаш помагаме со нашите размислувања...
Извини Весна и без нас ти е доволно тешко... user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 8.7.2010 9:09:59 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.7.2010 9:06:16   
Viktori
И нека избрише модераторит нагоре се до нешто што личи на „На себе нема да си простам„

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.7.2010 9:10:42   
vesna1
Fala vi na podrskata. Jas sum samostalna ziveeme vo moj stan, imam rabota ama  pred da ostanam bremena se mislev. Trebase da go rasturam brakot ako terav tvrdoglavo po moe, si vikam otkaj da znam stvarno ke mu tekne i ke si odi da zivee so druga.  Imam polno takvi primeri od mojata okolina, makar so mazite nikogas ne se znae moze na 50 god ke se zaljubi vo druga i ke si odi.
Moze trebase da bidam tvrdoglava i da ne potpadnam na ucenata ama nemase da ja imam Marticka koja sega ne bi ja dala za nisto na svetot. Inace on gore dole e dobar maz ne me tepa, ne se karame mnogu, nosi dobra plata samo nekogas me nervira so nekoi negovi svakanja. Toa e toa sekoj so svoja sreka vo zivotot.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.7.2010 9:13:21   
mama26
jas samo sakav da ne se razveduva zenata i decata da patat.zasto sum pominala niz toa.izvini VESNA AKO TE NAVREDIV I SITE DRUGI.mozebi e podobro da ne sum veke na forumov.pa neka me izbrisat mene

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.7.2010 9:13:34   
Viktori
можеби само треба да му покажеш дека го сакаш (нели?) и тоа на некој негов начин user posted image и дека како и да е и без уцените негови сте тука да си угодувате цел живот! Мислам дека тоа може да го сфати user posted image
А леви сфаќања си имаме сите... ко што гледам...

< Поракaта ја уредил виктори -- 8.7.2010 9:14:08 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.7.2010 9:18:49   
Viktori
Аман мори Мамо какво бришење само тебе! Или сите или никој!! Дискусија не се води сам! Па ти не си терала монолог user posted image user posted image user posted image
Па жени сме сите си збориме, какво навредување! user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 8.7.2010 9:19:31 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.7.2010 9:23:29   
mama26
znam deka e muabet.ete i vesna ubavo si odgovorila i pokraj toa sto pisala.i jas  mislam poveke neznost i taka.a za vtoro dete,pa zasto da ima edno samo.jas sum so edno pa edno ko niedno.si sakam dve pa i tri mozeuser posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.7.2010 9:25:15   
mama26
nego jas sto da pravam mojot maz na site pomaga [paricno]abe na site sto ke mu pobaraat.a pod kirija sme.nemame krov.a zarabotuva stvarno.ama ete.si saka da dava covekot.pocnav da go vika rajka rADODAJKA

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.7.2010 9:28:38   
Viktori
мама земај му ја платата user posted image  user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.7.2010 15:17:34   
vesna1
Mama26 sto zboruvas kakvo brisenje. Pa site sme prijateli na forumot, i sekoj koga nesto mu e tesko treba da si spodeli so drugite. Fala vi na podrskata sekoj si ima svoe mislenje.
I sto kazuvas za MM i jas mislam kako Viktori zemi mu del od platata i na strana kupi si nekoe evrence za crni dani i ne mu gi davaj.user posted image  Ti posakuvam pobrzo da dojdete do spostven dom.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.7.2010 22:46:19   
niki
Жени денес напишав еден огромен пост и не ми се објави на темава и сега еве ме пак.
Ме иритира и револтира тој наш инфериорен став во бракот. Бре жени борете се за себе во бракот! Факултетски образована жена, со работно искуство и финансиски и стамбено независна да си дозволи да биде уценувана и тоа со најбанални работи. И уште згора на тоа, некој да и вика абе ај ќути нека носи пари дома глеј ги децата.
Не критикувам, не осудувам и не пропагирам развод. Но се сложувам дека жените се јаки на зборови и таа своја моќ и сила треба да ја користат во бракот и да се борат за својот опстанок во него, како исполнети и задоволни единки, а не да живеат во стравови и покорени на желбите и каприците на некој таму самонаречен маж. Што ти вредат неговите пари и платени сметки кога тој нема основна почит кон тебе а ти мораш усuser posted image те гuser posted image и (се извинувам на израз) да му ги переш.
Кавги има и во добрите бракови, само се работи за нијанси и за тоа кој на кој начин се расправа. Поентата не е да живееш во брак без кавги, туку во брак со взаемно почитување. А бракот не е само на жените да го одржуваат и спасуваат и за се нешто да ќутат. Самите треба да си се избориме за себе си и да не им дозволуваме да манипулираат со нас. Имаме ние вредности и права, не сме нивни марионетки.


< Поракaта ја уредил niki -- 8.7.2010 22:58:10 >


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
8.7.2010 22:49:58   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Жени денес напишав еден огромен пост и не ми се објави на темава и сега еве ме пак.
Ме иритира и револтира тој наш инфериорен став во бракот. Бре жени борете се за себе во бракот! Факултетски образована жена, со работно искуство и финансиски и стамбено независна да си дозволи да биде уценувана и тоа со најбанални работи. И уште згора на тоа, некој да и вика абе ај ќути нека носи пари дома глеј ги децата.
Не критикувам, не осудувам и не пропагирам развод. Но се сложувам дека жените се јаки на зборови и таа своја моќ и сила треба да ја користат во бракот и да се борат за својот опстанок во него, како исполнети и задоволни единки, а не да живеат во стравови и покорени на желбите и каприците на некој таму самонаречен маж. Што ти вредат неговите пари и платени сметки кога тој нема основна почит кон тебе а ти мораш усuser posted image те гuser posted image и (се извинувам на израз) да му ги переш.
Кавги има и во добрите бракови, само се работи за нијанси и за тоа кој на кој начин се расправа, и кога некој



100% се согласувам...си се родил еднаш...животот е еден и единствен !!! Зошто да го поминувате во страдање???


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Што себе никогаш нема да си простите?
9.7.2010 0:40:10   
nadica
niki мила user posted image  за твоите ставови и твојот пост одсекогаш ме восхитуваш со храброста и мислам дека си 100% во право за се погоре напишано

...ама секој за себе може да си решава
а коментарите од страна се добредојдени и почитувани

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?