|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што сте по професија?
29.7.2011 11:55:25   
miana
кај си вработена Yummy mummy ? 

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Што сте по професија?
29.7.2011 12:01:27   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

кај си вработена Yummy mummy ? 

vo stranska konsultantska kompanija, rabotime na proekti na EU

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Што сте по професија?
29.7.2011 12:02:32   
miana
user posted image extra

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Што сте по професија?
29.7.2011 13:09:31   
Pregnant
Dipl. ekonomist - vrabotena vo privatna firma

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Што сте по професија?
29.7.2011 13:12:10   
Maca25
Толкувач по гемански и англиски, работам како референт (млаџи)user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pregnant)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Што сте по професија?
29.7.2011 13:27:19   
MERUSHKA
Dipl.ekonomist,rabotam vo banka!

_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Што сте по професија?
30.7.2011 23:49:46   
mila 3
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila 3

diplomiran pravnik, treba da polagam pravosuden pa zdravje advokat user posted image
da porasneme malku, pa se fakam za knigauser posted image


Хелоуу колешке,исто и јас да попорасне малку бебулево па се фаќам за книга,ќе треба да се вратам на работа,а морам со правосуденuser posted image .Ќе биде тешко ....


ke ucime vo citalna zaedno user posted image jas so 2 decinja, ke bide interesno user posted image

< Поракaта ја уредил mila 3 -- 30.7.2011 23:50:51 >

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Што сте по професија?
31.7.2011 0:00:29   
Zivka*
Rabotam vo Internacionalna gradinka vo Polska.inaku seuste NE diplomiran filolog po italijanski jazik i knizevnost za zal....user posted image Ajde zdravje mozebi ponatamu so bebus ke go zavrsam nekogas :)))

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Што сте по професија?
31.7.2011 0:56:03   
Ananija
студирам забременување user posted image user posted image user posted image user posted image невработена,

инаку студирам Теологија

(Одговор на членот Zivka*)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Што сте по професија?
8.8.2011 14:14:15   
vanessa30
Aj i jas da pisam za meneuser posted image
Jas sum dipl inzener tehnlog na prehrambeno i biotehnolosko izinerstvo. Inaku vrabotena vo javna institucija. Rabotata mi e epten super bidejki e povrzana so sorabotka so firmi vo makedonija i so evropski i megunarodni organizacii  i cesto patuvanje.

(Одговор на членот Ananija)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Што сте по професија?
11.8.2011 1:29:02   
biljanaM
Profesor po angliski jazik vo osnovno uciliste....

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Што сте по професија?
11.8.2011 8:34:07   
miana
Економист: Експерт кој утре ќе знае зошто она што го предвидел вчера не се случило денес.

Дипломат: Оној што ти кажува да одиш во пичку материну, на таков начин што едвај чекаш да почне патувањето.

Извидник - скаут: Дете облечено како кретен, на кое му наредува кретен облечен како дете.

Психолог: Оној кој ги гледа сите останати кога згодна жена ќе влезе во просторијата.

Тимска работа: Можност за префрлање на вината на друг.

Инфлација: Живеете плаќајќи ги цените од идната година со платата од претходната.

Консултант: Оној кој ќе ти го земе часовникот, па ќе ти каже колку е часот и на крај тоа убаво ќе ти го наплати.

Хардвер: Дел од компјутерот кој ги прима ударите кога не работи софтверот. Врска: процес на трошење на огромни колични пари, време и енергија, со цел подобро запознавање на некого кој моментално можеби и не ви се допаѓа нешто посебно, а во иднина веројатно ќе ви се допаѓа уште помалку, ама сето тоа е заради секс, па нека е...

Нимфоманка: Термин кој мажите го користат за жена која сака секс почесто од нив.

Интелектуалец: Индивидуа која има капацитет да размислува подолго од 2 часа за нешто што не е секс.

Архитект: Личност која не била доволно маж за да биде инженер, а не е доволно геј за да биде дизајнер.

Програмер: Личност која ќе ти го реши проблемот што не си знаел дека го имаш, и тоа на начин на кој нема да го разбереш.

Главоболка: Контрацепсицко средство најчесто користено од страна на жените во 90-те.

Љубов на прв поглед: Запознавање на двајца многу попалени, кои не се нешто посебно пребирливи.

Пријател: Личност од спротивниот пол со некоја очигледна физичка мана заради која сексот со тоа лице е незамислив, што секако ја прави таа личност погодна за разговор и заедничко оговарање.  

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Што сте по професија?
11.8.2011 12:24:33   
vanessa30
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Epten me nasmea, bravo miana

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Што сте по професија?
11.8.2011 12:33:27   
@Mila@
dip. ekonomist -rabotam revizija

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Што сте по професија?
25.8.2011 14:27:18   
riba79

ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Aj i jas da pisam za meneuser posted image
Jas sum dipl inzener tehnlog na prehrambeno i biotehnolosko izinerstvo. Inaku vrabotena vo javna institucija. Rabotata mi e epten super bidejki e povrzana so sorabotka so firmi vo makedonija i so evropski i megunarodni organizacii  i cesto patuvanje.


Zdravo koleske..koja godina se zapisa ,jas sum 1997 pozdrav...inaku nevrabotena momentalno.

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Што сте по професија?
25.8.2011 14:52:20   
blue_blue
дил филолог по англиски и италијански, Магистер по раководење во образование, работам во човечки ресурси во тренинг и професионален развој на вработени

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Што сте по професија?
25.8.2011 14:53:48   
cece333
I jas sum diplomiran biotehnol a se zanimavam privatno so implementiranje na haccp,a inaku rabotam i so drugata profesija vo apteka.
A bravo za vas koi rabotite vo drzavno.

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Што сте по професија?
30.8.2011 9:45:53   
vanessa30
riba79 i cece333 izgleda ni e koleska.
Jas se zapisav 1998 diplomirav 2003

(Одговор на членот cece333)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Што сте по професија?
7.9.2011 11:40:23   
bobika
Jas imam zavrseno magisterski studii po umetnost - slikarstvo, posle prodolziv na doktorat - kulturna antropologija i toa go zavrsiv. Rabotam vo EU proekt vo ministerstvo za skolstvo i kultura so integracija i inkluzija na deca so specijalni potrebi i deca stranci i plus predavam kulturna antropologija na fakultet i vklucena sum vo nekolku pomali proekti. Imam umetnicki izlozbi cesto, ne mozam da se pozalam, rabotata od site aspekti me ispolnuva. Da bev vo Makedonija, kojznae sto ke zavrsev i dali voopsto nekogas ke zapisev umetnost i pokraj ogromnata zelba i dobri rezultati na nekoi natprevaruvanja. Sega sum na boleduvanje, poradi komplikacii na bremenost i mnogu sluzbeni patuvanja - skoro sekoj den.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Што сте по професија?
7.9.2011 11:49:26   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: bobika

Jas imam zavrseno magisterski studii po umetnost - slikarstvo, posle prodolziv na doktorat - kulturna antropologija i toa go zavrsiv. Rabotam vo EU proekt vo ministerstvo za skolstvo i kultura so integracija i inkluzija na deca so specijalni potrebi i deca stranci i plus predavam kulturna antropologija na fakultet i vklucena sum vo nekolku pomali proekti. Imam umetnicki izlozbi cesto, ne mozam da se pozalam, rabotata od site aspekti me ispolnuva. Da bev vo Makedonija, kojznae sto ke zavrsev i dali voopsto nekogas ke zapisev umetnost i pokraj ogromnata zelba i dobri rezultati na nekoi natprevaruvanja. Sega sum na boleduvanje, poradi komplikacii na bremenost i mnogu sluzbeni patuvanja - skoro sekoj den.

user posted image user posted image user posted image браво секоја чест, се гордеам што сум женско кога ќе слушнам за ваква успешна жена

(Одговор на членот bobika)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Што сте по професија?
7.9.2011 12:25:47   
bobika
Fala Temjana na komplimentot, iako jas se osekam normalno, nemam cuvstvo na nekoja nadmenost ili pak cuvstvo deka kojznae kolku sum postignala. Mislam deka toa bi trebalo da bide standard na site mladi ludje koi zavrsile nekakvo obrazuvanje, dali visokoskolsko ili srednoskolsko, ne e bitno i sekade vo Evropa toa se podrazbira i se slucuva. Mene ne me cudi kakva e situacijata vo Makedonija za mladite i stvarno mi e zal, sto ocigledno za mnogu kvalitetni ludje tamu nema izlez. Sum sretnala doduse i takvi sto im e sram da rabotat ispod "svoe nivo" i pre si sedat doma kaj nivnite i baraat pari nego da idat da rabotat nekade za mizerni pari. Ni vo stranstvo ne e lesno, mora covek mnogu poveke da se trudi i poveke da se pokaze nego "domorodcite" poradi kako i da e sekade postoi diskriminacija prema "dojdencite" i treba mnogu vreme za covek da se oseti konecno doma, deka pripadja, deka e prifaten i deka uspeal na nekoj nacin.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Што сте по професија?
5.1.2012 23:52:03   
Melanija RR
Зарем немам ни една колешка .....всушност не ме ни чуди....нај небарана во Мк а барана низ светот.....
Дипломиран социолог ,ама невработенuser posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bobika)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Што сте по професија?
4.6.2014 10:55:50   
Mila mamicka
Дипломиран професор по англиски јазик и книжевност. Отсекогаш сакав да работам со деца, ама судбината не сакала. 3 месеци по дипломирањето, преку заводот за вработување, се вработив во приватна фирма, како асистент. И ептен си ја засакав оваа работа. Постојан контакт со странци, го користам јазикот нон стоп, учам и други работи. Фирмата е прекрасна, колегите исто така. Ако сега ми понуди некој работа како наставник или професор, нема да прифатам. Ми се погоди ептен оваа работа. 

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Што сте по професија?
4.6.2014 11:12:23   
nena lonley
Na prviot fakultet sum diplomiran profesor po filozofija i etika,a na vtoriot magistriran inspektor za hrana....momentalno nevrabotenauser posted image tragedii

< Поракaта ја уредил nena lonley -- 4.6.2014 11:13:32 >

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Што сте по професија?
4.6.2014 23:00:39   
princessa
Дилпомиран машински инженер веќе 4 години и 4 години сум домачица а 3 мајкаuser posted image . Можеби ќе ми се најде и на мене чаретоuser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот nena lonley)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?