|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што сте по професија?
15.1.2010 22:57:30   
pacuvce
Професии кои нé прават среќни

Џим Розентал минатата година ја напуштил својата 20 годишна кариера во односи со јавност за да стане свештеник. Воопшто не го загрижил фактот дека на новото работно место ќе има 70% помала плата и ќе гради кариера од почеток. Тој денес живе во Лондон и ужива во својата работа.
Ричард Реид ја напуштил својата добро платена работа како тонски мајстор за да стане пожарникар. "Пожарникарите имаат многу ниски плати со оглед на тоа дека спасуваат човечки животи".
Парите не се пресудни за задоволство. Најсреќни се оние луѓе кои со својата професија им помагаат на другите.
На листата на среќни работни места се наоѓаат:
·         Свештеник
·         Пожарникар
·         Физиотерапевт
·         Наставник
·         Уметник
Најмачни работни места:
·         Физички работници
·         Сопственици на ресторани
·         Продавачи
·         Оџачари
·         Келнери

< Поракaта ја уредил Еца -- 25.1.2010 8:33:43 >


_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Што сте по професија?
15.1.2010 23:03:25   
pacuvce
Јас сега кога би менувала професија,би станала фризерка...Ем ги знаеш сите трачеви од маало,ем сите ги разубавуваш и си одат среќни од кај тебе,ем секогаш имаш средена фризура...Вака закопана во документи,немаш никаков feedback и што би рекол нашиот директор по цел ден правиш пиши-бриши...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Што сте по професија?
15.1.2010 23:20:28   
Anushka
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Јас сега кога би менувала професија,би станала фризерка...Ем ги знаеш сите трачеви од маало,ем сите ги разубавуваш и си одат среќни од кај тебе,ем секогаш имаш средена фризура...Вака закопана во документи,немаш никаков feedback и што би рекол нашиот директор по цел ден правиш пиши-бриши...user posted image user posted image user posted image

user posted image  user posted image   user posted image     user posted image user posted image     user posted image user posted image user posted image user posted image         user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image    user posted image user posted image
може! Јас би била кондуктер, си се возам по цеееел ден

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Што сте по професија?
15.1.2010 23:31:05   
***Lide***
jas sum laborant i rabotam na strukata vo privatna laboratorija i super e uste 2 meseci pa posle na porodilno

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Што сте по професија?
15.1.2010 23:39:39   
Bitolcanka
Дипломирана учителка, наставничка во основно училите со предметна специјалност информатика, наскоро и м-р по педагошки науки и потенцијална инспекторка во училиште, асистентка на факултет, советничка во министерството за образование и наука...,но невработена за жал user posted image
Професиите кои имаат цел: образование, воспитание, нега на луѓе и сл., се сметаат за среќни. Секој што чувствува задоволство од својата професија, ја сака и ужива при работата, е среќен човек. Јас во блиска иднина се гледам како вработена во делот на образованието.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Што сте по професија?
15.1.2010 23:43:01   
jovanka
Dodeka da se vrabotis vo obrazovanie neznam uste sto treba da napravis i kolku vreme da pomine.I jas ti se pridruzuvam vo nevrabotenite koi seuste si ja cekaat srekata za rabota na struka.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Што сте по професија?
24.1.2010 15:05:31   
Izabella
Doktor, momentalno na specijalizacija

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Што сте по професија?
24.1.2010 15:26:26   
talisman
Новинар т.е новинарка user posted image

(Одговор на членот Izabella)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Што сте по професија?
24.1.2010 15:39:19   
BILE.F
Јас завршива на Градежен Факултет, смер Геодезија, и работам по струка Геодетски инженер!

(Ако има некој од РР проблеми со катастарот на недвижности, тука сум)

(Одговор на членот talisman)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Што сте по професија?
24.1.2010 16:58:06   
Annabel
Јас сум економист, работам во банја, моментално сум на боледување....

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Што сте по професија?
24.1.2010 17:20:18   
^SARA^

Здраво на сите !! Јас сум м-р по Логопедија. Морам да ја пофалам рингераја,прекрасна страна и единствена од ваков тип во Македонија.user posted image

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Што сте по професија?
24.1.2010 17:36:28   
Annabel

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annabel

Јас сум економист, работам во банја, моментално сум на боледување....


Работам во банкаuser posted image

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Што сте по професија?
24.1.2010 17:46:36   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: ^SARA^


Здраво на сите !! Јас сум м-р по Логопедија. Морам да ја пофалам рингераја,прекрасна страна и единствена од ваков тип во Македонија.user posted image




E draga Sara poradi toa sto ste logoped bi bilo ubavo da otvorite tema na primer prasanja za logoped ili nesto slicno po tvoj izbor i nie se sto gi interesira nasite ringerajki okolu govorot na deteto da ni objasnis.I jas bi ti postavila nekolku prasanja.
Se nadevam deka ke ni pomognete.Poradi toa sto strucnosta e na prvo mesto i mene na primer mnogu bi mi znacela.

Pozdrav i dobredojdovte na RRuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот ^SARA^)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Што сте по професија?
26.1.2010 1:30:20   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

Dodeka da se vrabotis vo obrazovanie neznam uste sto treba da napravis i kolku vreme da pomine.I jas ti se pridruzuvam vo nevrabotenite koi seuste si ja cekaat srekata za rabota na struka.



Така е Јованка, но треба да се бориме за својот сон, својата животна желба. Надежта последна умира user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Што сте по професија?
26.1.2010 1:34:21   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: ^SARA^


Здраво на сите !! Јас сум м-р по Логопедија. Морам да ја пофалам рингераја,прекрасна страна и единствена од ваков тип во Македонија.user posted image



Добро ни дојде Сара user posted image user posted image Навистина, прва и единствена од ваков тип во нашата држава е нашата РР, незаменлива ... Мило ми е што ќе се дружиме и што се зголемува нашето семејство РР user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот ^SARA^)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Што сте по професија?
26.1.2010 8:55:20   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA

ИЗВОРНА ПОРАКА: ^SARA^


Здраво на сите !! Јас сум м-р по Логопедија. Морам да ја пофалам рингераја,прекрасна страна и единствена од ваков тип во Македонија.user posted image




E draga Sara poradi toa sto ste logoped bi bilo ubavo da otvorite tema na primer prasanja za logoped ili nesto slicno po tvoj izbor i nie se sto gi interesira nasite ringerajki okolu govorot na deteto da ni objasnis.I jas bi ti postavila nekolku prasanja.
Se nadevam deka ke ni pomognete.Poradi toa sto strucnosta e na prvo mesto i mene na primer mnogu bi mi znacela.

Pozdrav i dobredojdovte na RRuser posted image user posted image user posted image user posted image


бебица целосно ја подржувам твојата идеја.Се надевам на сара нема да и претставува мака тиуку задоволство да ни помогне на нас мамичките на рр.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Што сте по професија?
27.1.2010 10:58:34   
mamasane
zavrsiv sredno pedagosko uciliste, a rabotam 10 godini vo makedonsko-slovenecka firma kako administrativen referent a poslednava godina kako sekretarka i mnogu si ja sakam rabotata

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Што сте по професија?
27.1.2010 11:10:47   
dostickage
Jas sum diplomiran ekonomist i rabotam vo stransko pretstavnistvo.
Poradi bremenosta na hold se postiplomskite na MBA Management.

Edvaj cekam porodilno :-)

(Одговор на членот mamasane)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Што сте по професија?
27.1.2010 14:01:42   
April
професор по англиски јазик

веќе неколку години вработена во едно приватно училиште за изучување странски јазици

I LOVE MY JOB user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Што сте по професија?
27.1.2010 14:10:02   
ivaelena
Дипломиран Инженер Технолог, сеуште невработена user posted image

_____________________________

Животот е она што ни се случува, додека ние кроиме планови.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Што сте по професија?
2.2.2010 23:02:37   
Magi4ka
Јас сеуште учам средно,но за неколку месеци ќе бидам Туристички техничар,па планирам да се вработам во некоја т.агенција или туроператор за да стекнам малку исклуство па после и сама да си отворам агенција,сите членови на рингераја ќе патувате по најповолни цени...поззз

_____________________________

" Во борбата помеѓу лагата и вистината, лагата ја добива првата битка, а вистината последната. "

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Што сте по професија?
4.2.2010 15:52:48   
^SARA^
Malku docna vi odgovaram no.....
Mnogu vi blagodaram za prekrasnoto dobredojde i zauser posted image .Sekako ke ima nekoja tema samo da naucam nekoi raboti,kako funcioniraat,eve seuste ne mozam da si postavam slika na profilot potocno avatar.Ne znam zosto ne mi uspeva ,a gi sledev site upatstva user posted image .
Dokolku nekoj ima nekoja maka ili saka da prasa nesto slobodno neka mi pisi , kolku sto mozam ke pomognam.
Pozdrav do site ringeraja clenovi user posted image


_____________________________

*** Верувај во себе ***

(Одговор на членот Magi4ka)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Што сте по професија?
7.2.2010 21:39:18   
jana3
Doktor po veterinarna medicinauser posted image

(Одговор на членот ^SARA^)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Што сте по професија?
7.2.2010 22:11:36   
topce
дипломиран електротехнички инженер

(Одговор на членот jana3)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Што сте по професија?
10.2.2010 23:08:24   
pacuvce
Најдобрите и најлошите професии за 2010 година

Статистичарите кои прават проценки на веројатност и ризик ја имаат најдобрата работа во 2010 година, додека работата на нафтена платформа како општ работник се смета за најлоша...Тоа го покажува истражувањето на CareerCast.com. Сајт за барање работа ја поместува листата за 10-те најдобри и 10-те најлоши професии. Таа е составена врз основа на истражувањето на околу 200 работни места.

Најдобрите професии за 2010 година

1. Статистичар за веројатност и ризик
2. Инжинер по софтвер
3. Компјутерски аналитичар
4. Биолог
5. Историчар
6. Математичар
7. Помошник – адвокат
8. Статистичар
9. Сметководител
10. Заболекар


Најлошите професии за 2010 година

1. Општ работник
2. Дрвосечач
3. Металоработник
4. Млечен земјоделец
5. Заварувач
6. Хигиеничар
7. Таксист
8. Градежен работник
9. Електричар
10. Поштар


_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?