|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што сте по професија?
27.10.2009 18:38:37   
ripce
Завршив средно фармација според кое сум фармацевтско - лабораториски техничар, а моментално сум втора година на Здравствен менаџмент

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Што сте по професија?
27.10.2009 19:12:10   
stefan
preveduvac i tolkuvac - angliski i germanski jazik :)

ako imate potreba od preveduvac ili privatni casovi, povelete:
gjakovskistefan@yahoo.com

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Што сте по професија?
27.10.2009 19:27:21   
Enika
kolega nad mene....jas sum preveduvac od nastavna na filoloshki...ti pretpostavuvam na katedrata za prevod i tolkuvanje beshe taka?:)

(Одговор на членот stefan)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Што сте по професија?
27.10.2009 20:12:52   
Maria
Po profesija sum diplomiran socijalen rabotnik,zavrsiv na Filozofski fakultet:socijalna rabota i socijalna politika,no za zal veke 3,5 godini sum nevrabotena.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Што сте по професија?
27.10.2009 20:17:26   
nenicka
имам завршено како хемиски техничар  работам во фирма прво по струката  па потоа кога се запишав на факултет  ми дадоа  друга работа во истата фирма .тоа е приватана фирма  hi-tech corporation и многу сум задоволна од работата  .но сега имам уште две години  од факултетот а се запишав на информатика во велес  каде што има  водредни студенти.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Што сте по професија?
27.10.2009 20:22:16   
lidijas
Jas sum diplomiran pravnik sega na porodilno inaku rabotam na struka vo Agencija za katastar na nedviznosti.

(Одговор на членот nenicka)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Што сте по професија?
28.10.2009 10:10:26   
Aleksandra
Imam zavrseno sredno ekonomsko uciliscte Arseni Jovkov bivso Mosa Pijade i imam uste 3 ispiti da diplomiram na Prirodno matematicki fakultet  otsek ETNOLOGIJA a rabotam vo firma za prehrambeni produkti koja sto nema vrska so mojot faks, a mnogu sakam da rabotam po struka ama etnolozi ima so lopata da gi rines a muzeji nema ic, na edna raka mozes da gi izbrois...user posted image user posted image  

(Одговор на членот lidijas)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Што сте по професија?
24.11.2009 21:31:37   
ananikol
Zavrsiv medicinsko,rabotev v bolnica i po preporaka a edna moja epten dobra prijatelka koja e isto taka makedonka se prijaviv za zamena vo letniot period vo staracki dom vo koj se podvizni lica i ostanav tamu.Mnogu mi se sviga rabotata i mnogu sum zadovolna.Starcite  se ovde mnogu zabavni i so mlad duh,na sekoi tri meseci gi setame po Holandija taka da imav moznost ubavo da ja zapoznaam zemjata.Sega sum na bolovanje  poradi krvarenja vo bremenosta no si odam povremeno na kafe.Mozebi nekoj ke se cudi so sum zadovolna so rabota vo staracki dom no dokolku mozev da stavam sliki od mestoto kade rabotam ke znaevte zosto se falam.Si ja sakam rabota user posted image

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Што сте по професија?
24.11.2009 21:36:18   
pacuvce
Jas sum smetkovoditel,a neostvarena zelba od mali noze mi e da rabotam vo banka,no...Nikogas ne se znae,zar ne?

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Што сте по професија?
24.11.2009 22:17:20   
betpet
Јас сум дипломиран правник,и работам како советник по право на градоначалникот на општина Велес

_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Што сте по професија?
26.11.2009 9:23:14   
caci20
Jas diplomirav opsta i komparativna knizevnost, a veke 6 godini rabotam kako preveduvac od angliski na proekti od oblasta na gradeznistvoto.

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Што сте по професија?
9.12.2009 13:49:39   
profesorica
има ли некој што не се изјаснил за својата професија???

ајде да ве чујам, да не имам уште некоја колешкаuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Што сте по професија?
9.12.2009 13:52:46   
zami
Diplomiran inziner arhitekt, rabotam kako arhitekt, proektiranje i izvedba na stnbeni zgradi

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Што сте по професија?
9.12.2009 13:56:37   
bojanas
Економист вработена во банка - кредитирање на правни лица

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Што сте по професија?
9.12.2009 15:17:13   
Bogdancanka
ее баш убаво имаме од сите области и може да ни се најдат за совети за кредитиuser posted image ,од книговство, правно,архитекти..........и уште многу други браво мамички баш убаво а јас сум си домакинка ако ви треба нешто од домакинкатаuser posted image user posted image user posted image user posted image прашајте мада и сите сте си домакинки 

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Што сте по професија?
9.12.2009 18:44:48   
S*B*
како е со стамбениве кредити работава

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Што сте по професија?
9.12.2009 18:47:52   
Bibi_S
Diplomiran profesor po angliski jazik i knizevnost. Inaku sega rabotam kako novinar vo televizija, a preveduvam koga imam vreme po doma. 

_____________________________

Every cloud has a silver lining

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Што сте по професија?
9.12.2009 18:48:37   
arh_diz
Bibi znaci za prevod da se obratime kaj tebeuser posted image user posted image

(Одговор на членот Bibi_S)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Што сте по професија?
10.12.2009 4:34:05   
sunchips
Ekonomist, rabotam vo banka

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Што сте по професија?
11.12.2009 14:17:07   
matushka
diplomiran ekonomist, rabotam po struka vo privatna firma

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Што сте по професија?
11.12.2009 14:23:33   
bibi
за мене мислам дека повеќето знаете, стоматолог сум и работам во приватна ординација(не е моја)user posted image
Толку, повеќе не сакам да се жалам

_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Што сте по професија?
11.12.2009 14:25:00   
mother 29
user posted image  user posted image user posted image  знаеме и те мислиме со твојот стомак како издржуваш уште!????????????user posted image
а?user posted image

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Што сте по професија?
11.12.2009 14:34:18   
melody
Muzicar izveduvac,svirev violina  celi 10 god. se nadevam koga ke imam poveke vreme ke si kupam nova i odnovo ke pocnam da sviram.Inaku dodeka ne bev mazena(do pred godina dena)nastapuvav so svoj bend niz cela Makedonija i del od Grcija.Sega planiram maj mesec povtorno da im se vratam na nastapite dokolku najdam nekoj da ja cuva kerka mi tie 3-4 saatiuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Што сте по професија?
11.12.2009 14:37:44   
mami
опаа и музичар си имаме..супер...ајде тогаш правиме договор, на следното дружење доаѓаш со бендот

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Што сте по професија?
11.12.2009 14:38:30   
bibi
хе, хе, фала ти мотхер 29, богами не знам уште колку ќе издржам, а треба да работам уште 1 месец. Мислам, може и да решам да седам на биро тоа зависи чисто од мене, ама што да правиш, јас сум workocholic, иако не вреди да се жртвуваш за некои луѓе, но добро, тоа е друга тема

_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?