|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што сте по професија?
28.7.2009 13:27:24   
mimicka
Jas sum Arhitektonski tehnicar. Fakultetot ne si go zavrsiv bidejki imav mnogu dobra rabota togas koja ja nemam poveke za sto mi e krivouser posted image . I planiram da go zavrsam sega so bebe. Neli nikogas ne e kasno user posted image . Inaku poslednive dve godini ne rabotam za zal. Sum rabotela kako arhitektonski tehnicar i asistent vo nevladina.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Што сте по професија?
28.7.2009 13:32:37   
mami
можеби ова ке ти даде сила  http://www.ringeraja.mk/forum/%D0%94%D0%BE%D0%B2%D1%80%D1%88%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B5_%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B4%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D1%81%D0%BE_%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%25/m_6907/tm.htm  не си единствена и можешuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Што сте по професија?
3.8.2009 19:23:12   
nadica
imam zavrseno gimnazija i sum apsolvent na fzf psihologija se nadevam vo dogledno vreme ke bidam diplomiran psiholog

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Што сте по професија?
3.8.2009 20:08:45   
Tanja K.
Jas imam zavrseno sredno ekonomsko,rabotev kako smetkovoditel a sega sum vo privatna knizara.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Што сте по професија?
4.8.2009 12:01:24   
Adrijana
Jas zavrsiv tri godini Geologija na Rudarsko-geoloskiot fakultet vo Stip, i toa me pravi inzener po geologija, no imam uste dve godini za da stanam Diplomiran inzener po geologija i kompjuteri, pa zdravje so bebencevo zaedno ke ucime.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Што сте по професија?
4.8.2009 18:59:41   
Danica
Ete i jas sum del od grupata nastavnici :) odnosno sum diplomiran pegadog i naskoro magister po metodiki :)

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Што сте по професија?
4.8.2009 19:07:13   
Natasha5
Jas sum profesor po oddelemska nastava,znaci i jas nastavnik.I rabotam kako nastavnik.user posted image

(Одговор на членот Danica)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Што сте по професија?
20.8.2009 12:49:40   
profesorica
значи исто како маж ти.јас сум професор по германски јазик и моментално не работам по струка.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Што сте по професија?
20.8.2009 13:00:28   
penelopa
Jas sum diplomiran pedagog...momentalno na magisterski studiiuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Што сте по професија?
29.8.2009 13:58:37   
Весна
Мами, мислиш офис менаџер user posted image  user posted image  user posted image

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Што сте по професија?
29.8.2009 14:05:48   
mother 29
jas sum.dipl.menadzer po carina i spedicija,rabotam na struka 

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 24.1.2010 22:23:51 >

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Што сте по професија?
29.8.2009 14:05:58   
arh_diz
Jas sum gradezen inziner.Rabotam kako arhitekt dizajner prenogu sum zadovolna

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Што сте по професија?
29.8.2009 14:18:05   
Весна
Јас сум дипломирана македонистка user posted image  (филолог по македноски јазик) со словенечки јазик, затоа внимавајте на правописот и литературното изразување! Тепам user posted image   нееееееее user posted image

user posted image  user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Што сте по професија?
29.8.2009 22:28:59   
ivanaa
Lele...ima tuka se i sesto...nastavnici,arhitekti,menaderi,,,,a ima li nekoj gleden?
Imam zavrseno sredno turizam i ugostitelstvo-smer_kuvar. user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Што сте по професија?
29.8.2009 22:33:48   
milijana
некако професориве..мак..некако најнезапослени.Зошто е тоа така..ајде да удриме една жалба на А1 ТВ.Јас сум еве незапослена..до кога ке седиме дома со мак.диплома..а годините си минат..до кога вака..јас сум за петиција..протесна нота..да се вработат сите професори со диплома..Протестирам

(Одговор на членот ivanaa)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Што сте по професија?
29.8.2009 22:46:32   
jovanka
I jas spagam vo taa grupa se rabotis ama na struka kako profesor ne.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Што сте по професија?
29.8.2009 22:49:50   
Bile
Jas sum diplomiran profesor po filozofija.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Што сте по професија?
12.9.2009 11:11:18   
srekna mama
Јас сум доктор по општа медицина-вработена,моментално на боледување

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Што сте по професија?
12.9.2009 11:57:46   
Sanja
Јас сум економист, невработен, а мм професор по математика, ама сега со смените и тој остана без работа! За жалење сме! user posted image

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Што сте по професија?
12.9.2009 13:59:31   
Bogdancanka
јас завршив угостителско -кувар сега ништо неработам домакинка сумuser posted image

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Што сте по професија?
12.9.2009 14:22:25   
STRUMFETA
rabotam vo turisticka agencija, ama momentalno sum na porodilno.Jas epten si ja sakam rabotata,  i uzivam vo nea.A inaku pred toa rabotev na recepcija vo eden hotel. Imav moznost i kako sekretarka, probav eden mesec ama nekako ne mi se dobadna da bidam cel den zatvorena vo kancelarija so telefon vo race, toa definitivno ne bese za mene.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Што сте по професија?
12.9.2009 14:35:50   
happy mommy
Jas zavrsiv sredno vo JBT, 6 god. rabotev vo Belgiska firma kako sekretarka i 1 god. vo Angliska firma pocnav i tamu kako sekretarka , a od pred skoro dobiv unapreduvanje vo asistent menadzer , pak istite raboti minus kafe varenje i telefoni vrtenje precesto :) . Strumfeta vo pravo si deka vo kanc. po cel den faka safra ama veke nekako naviknav god. se u prasanje, pa duri i onaa pauza od 1 cas sto ja imam retko ja koristam, koga ke treba nesto za sin mi da kupam pa togas izlagam :).

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Што сте по професија?
12.9.2009 14:51:52   
STRUMFETA
odlicno, mene nekako za zal ne mi se vide voopsto interesno, mozebi od filma do firma ima mnogu razlika, ovaa bese so prevoz pa nekako seto toa "lazenje" ne mi odese. Znaes kako e.
user posted image za tebe, a inaku otsekogas sum sakala da bidam sekretarka.Toa bese mojot son, no za zal nekako ne se najdov vo nego.Mozebi zivotot  ke mi pruzi druga sansa-podobra.

(Одговор на членот happy mommy)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Што сте по професија?
27.10.2009 14:21:18   
vezilka RR
..јас средно завршив јазична гимназија и после си завршив историја на уметност со археологија..никогаш не сум работела по струка (не дека не сум сакала, баш напротив и сеуште кога би имала можност попрво тоа би работела), туку се и сешто..веќе 3 години работам во едно здружение на граѓани кое се занимава со интегрирање на женските прашања во јавните национални и меѓународни политики и текови, женски активизам и семејно насилство..и навистина многу сум задоволна од работата, баш си ја сакам :)user posted image

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Што сте по професија?
27.10.2009 14:23:47   
profesorica
епа пред некое време ако сум напишала дека не работам по струка тоа е сега сменето-си предавам во две школи германски јазик и тоа целосно ме исполнува.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?