|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Помош, софтверски проблеми и совети
28.7.2012 9:53:00   
Luci
Хелп ако знае некојuser posted image Се преселивме на нова локација и јас бев таа што си го поврзуваше пц и звучниците, арно ама сега звук немааа. А поврзано ми е се ко што треба, и гласот е подесен не е на муте ставен. Што може да е? Ваљда не цркнале?

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Помош, софтверски проблеми и совети
28.7.2012 9:59:04   
Gardenia
луци провери ли во контрол панел дали е се како што треба подесено,да не ти се има нешто изместено

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Помош, софтверски проблеми и совети
28.7.2012 10:13:09   
Luci
Средено, фала многу user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Помош, софтверски проблеми и совети
4.9.2013 14:06:06   
Bethany
Женски, сакам да направам на синко за роденденот видеото, со неговите слики и песна во позадина што ќе оди нели...
Е сега мене во моментов само ми паѓа на памет во Power point да направам. Има ли некоја друга опција, програма, нешто што не ми текнува во моментов, или подобра идеја?


< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 4.9.2013 14:11:59 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Помош, софтверски проблеми и совети
4.9.2013 14:17:50   
elenak
Power point е ок, ама нема да можеш да го направиш како видео, онака за на цд туку само на компјутер ќе може да се гледа. Јас правев за првиот роденден на Ј во Windows movie maker слично се работи ама после можеш да го превориш во медиа фајл. 

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Помош, софтверски проблеми и совети
4.9.2013 14:36:25   
Bethany
Да да, еве баш сега го најдов тоа, фала во секој случај... па ќе видиме како ќе испадне, уште соодветна музика да најдам. user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Помош, софтверски проблеми и совети
1.2.2014 14:03:11   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Може ли некој да ми каже како да се подеси на Самсунг камерата ,кога се гледа на скајп, даво исто време се гледа со дргиот соговорник а не да треба на екран да ги види а за него да го видат да треба да го сврти телефонот обратно.
Кога се одбира видео повик не нуди опција само се уклучува камерата



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Помош, софтверски проблеми и совети
1.2.2014 14:11:15   
Felly RR
Меланија и мене ова ми беше проблем на телефон, ама најверојатно треба да имаш и предна камера за да може да те гледа и соговорникот, или пак ќе те гледа тој, ама ти него не. Малку комплицирано......user posted image Ако има некое подесување што може да се направи, се надевам некој поупатен ќе пише.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Помош, софтверски проблеми и совети
1.2.2014 23:45:46   
mommy_angels RR
треба да имаш и предна камера за да може да те гледа и соговорникот,

Јас мислам дека е ова,друго подесување нема

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Помош, софтверски проблеми и совети
5.12.2014 12:50:20   
Melanija RR
Дали некој знае или има некој близок за инфо колку е цената на графичка картица за Интел за лаптоп Делл?user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 85
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?