|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детска опрема
12.5.2010 0:17:35   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: marina82

Kade ima ubavi kadicki so postolje?


Марина82 провери во НУК јас таму видов убави.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Детска опрема
12.5.2010 0:33:02   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: marina82

Me interesira dali imate naracuvano preku internet. I kazete nekoi stranici koi distribuiraat kaj nas vo Makedonija.

i mene... znae nekoj?

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Детска опрема
12.5.2010 0:35:04   
nadica
I kazete nekoi stranici koi distribuiraat kaj nas vo Makedonija.


ретко дистрибуираат во мк user posted image ние сме апашиuser posted image user posted image user posted image

се шалам навистина незнам

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Детска опрема
19.6.2010 15:19:17   
Мамичка
Kade da se купи квалитетни садови за исхрана на децата? Значи не хемиски штетни пластични садови ( чинивчиња и чашки и сл.)?

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Детска опрема
23.7.2010 9:56:08   
Željka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

ИЗВОРНА ПОРАКА: marina82

Me interesira dali imate naracuvano preku internet. I kazete nekoi stranici koi distribuiraat kaj nas vo Makedonija.

i mene... znae nekoj?


Имам купено Детско седиште за кола Juno 2010 преку интернет. Од Chipolino е седиштево и сум задоволна од квалитетот а и од брзината и професионалноста на Мегастор online продавницата. Ова е седиштето, многу е убав

< Поракaта ја уредил виктори -- 22.4.2011 15:31:13 >

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Детска опрема
3.9.2010 11:22:43   
bebe82
Здраво на сите!!!
Јас сум нова сум на форумов.
Би ве замолила да ми кажете совет околу детските колички.
Имено се двоумам помеѓу chicoo или hauck.
дали некој има искуство со количка на hauck, да ми каже нешто повеќе за нивниот квалитет.

Благодарам многу

(Одговор на членот Željka)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Детска опрема
28.9.2010 23:28:40   
marijata
KAKE MOZE VO SKKOPJE DA SE NAJDAT CHIPOLINO PROIZVODI,KONKRETNO KREVETCINJA?

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Детска опрема
29.9.2010 12:30:38   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Željka


Имам купено Детско седиште за кола Juno 2010 преку интернет. Од Chipolino е седиштево и сум задоволна од квалитетот а и од брзината и професионалноста на Мегастор online продавницата. Ова е седиштето, многу е убаво


Ние сега се мислеме за седиште во кола да купиме, го видов ова, не многу скапо, и убаво изгледа, како си ти задоволна од него, сега Жељка?

< Поракaта ја уредил виктори -- 22.4.2011 15:31:35 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Željka)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Детска опрема
10.12.2010 23:57:46   
mosa
od detskata oprema imam nekoklu raboti imam edna obicna kolkicka mislam od onie pogolemite ne e nekoja marka ja dobiv na poklon,no dobiv i edna kolicka od edni prijateli na majka mi i tatko mi kolicka od pjer garden od onie letnite ubavite taka sto letnata ja koristev poveke relaksator ne kupiv no zatoa imame lulaska od onie ko relaksator sto se sto se mesti i za lezenje neznam koja cena e bidejki i taa mi e poklon od bratucetkite.koga bese tino mal ja koristev pomalku bidejki se plasese da se lula na nejzea sega malku pocesto.Isto taka koristime i edno stolce za hranenje od onie koj se rfasklopuvaat i se pravat ko detska masicka i stolce i mnogu e prakticno bidejki tino mi e najlesno taka da go ranam ne mi mrda i ne mi bega.a moze i da si sedi i da si igra na niv.kolickata poveke ne ja koristam zatoa sto veke odi i izbegnuvam da ja koristam kolickata da ne mi se zaucuva so nejze pa da nejke da odi.imame i dva tocaci eden od onie so racka i eden obicen so 3 trkala.ova leto go koristevme onoj so racka.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Детска опрема
11.12.2010 0:02:17   
mosa
Me interesira dali imate naracuvano preku internet. I kazete nekoi stranici koi distribuiraat kaj nas vo Makedonija.

mislam deka se vikaat bebesupermarke i se naogaat pozadi univerzalna,na ima i naracki preku internet obaraj preku fb.imaat interesni raboti sve za bebe.od detska oprema da cinivcinaja,cuiclu pa duri i kadicki sve sto vi treba za bebe imas i sliki provesi si gi ke vidis dto ima

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Детска опрема
11.12.2010 0:04:00   
mosa
mete bas sega proveriv na fb prodavnicata se vika BEBE SUPERMARKET

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Детска опрема
13.1.2011 16:46:37   
penelopa
Дали некоја мамичка има купувано облека од mother care и колку сте задоволни? Имено за син ми добивме бодија, пижами и сл. купени од  mother care од Лондон и неможам да се изначувам колку е различен памукот.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Детска опрема
13.1.2011 17:57:33   
bebe82
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Дали некоја мамичка има купувано облека од mother care и колку сте задоволни? Имено за син ми добивме бодија, пижами и сл. купени од  mother care од Лондон и неможам да се изначувам колку е различен памукот.


Јас за моето бебе имам купувано од mother care ама од Рамстор и презадоволна сум од квалитетот на памукот.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Детска опрема
13.1.2011 18:01:24   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Дали некоја мамичка има купувано облека од mother care и колку сте задоволни? Имено за син ми добивме бодија, пижами и сл. купени од  mother care од Лондон и неможам да се изначувам колку е различен памукот.


јас имам девер во англија (windsor) и имам работи од тамошниот mother care а имам и некои од нашиов добиени на поклон
нема споредба тамошниот квалитет со овој нашиот

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Детска опрема
14.1.2011 10:09:58   
penelopa
Значи не ми се причинувалоuser posted image ...како не е поблизу таа Англија user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Детска опрема
14.2.2011 10:49:53   
Andriance
Treba da kupam dubalce za podarok??? da mi dadete ideja od vashe iskustvo?

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Детска опрема
14.2.2011 12:42:07   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Дали некоја мамичка има купувано облека од mother care и колку сте задоволни? Имено за син ми добивме бодија, пижами и сл. купени од  mother care од Лондон и неможам да се изначувам колку е различен памукот.

Jas kupuvam od mother care ponekogas , kvalitetot ne e los dosega nisto ne sme iskinale.Eve eden primer uste koga se rodiuser posted image  mu kupiv 2 para pantaloni od 3-6 meseci gi iznanose mislam deka za po doma 90% gi nosese niv i kako novi se.Gi oblekuvavme od 1 mesec pa e do sega

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Детска опрема
14.2.2011 12:50:05   
srnicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Treba da kupam dubalce za podarok??? da mi dadete ideja od vashe iskustvo?

Jas pred da go kupime naseto dubalce se zanesuvav ke kupam vakvo pa ne onakvo bla bla bla , se marka znaci. na kraj otidov na plasticarska i kupiv edno od 1600 den. kerka mi sedna 3 pati vo nego i go spakuvavme. Znaci dzabe frleni i tie pari a ne za poskapo .

_____________________________

kolku e ubav zivotot mmmmmmmmmmm

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Детска опрема
14.2.2011 14:06:19   
mami2
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Treba da kupam dubalce za podarok??? da mi dadete ideja od vashe iskustvo?

Нашето го добивме на подарок на Чико, затоа незнам цена. Го искористивме максимално со двете деца, малата сеуште го тркала. Од шест месеци ги ставам децата во него без тркала само за стоење, па потоа со тркала за низ соби.... има и кочници па безбеден е ако домот има скали.
Презадоволна сум и искористен е доста.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Детска опрема
16.2.2011 11:34:36   
Andriance
mami2 i srnicka, vi blagodaram mnogu...iako jas mislam deka vo posledno vreme dubalcata ne gi preporacuvaat..

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Детска опрема
22.4.2011 14:47:46   
lukas
user posted image

kade mozat da se najdat ovie ogradi i po kolku se nekoj dali znae?pozzz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Детска опрема
22.4.2011 14:52:16   
fila
vakvi ogradi ima vo bebe supermarket vo sk i vo premaman isto vo sk proveri za cenata na fb na bebe supermarket

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Детска опрема
22.4.2011 14:56:52   
lukas
fala,a nezz po kolku odat od prilika?_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Детска опрема
22.4.2011 14:57:20   
lukas
treba za prijateli da g baram ,pa dur me prifatat,,hahah..user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Детска опрема
22.4.2011 14:59:04   
fila
sega ke proveram i ke ti kazam

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?