|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
22.9.2010 10:36:14   
mama26
lazat lukas. ama izgleda vistinitooo....hahaha ke te nacekaat sam koga si hahahha.....za da ozboruvaat lazat

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
22.9.2010 10:36:46   
lukas
Помалку или повеќе со сите лица од сите хороскопски знаци можам да се разберам и комуницирам освен со јарците - ме вадат од такт - не можам да ги разберам - посебно жените јарци


isto


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
22.9.2010 10:37:44   
mama26
inaku od bliznak ne sum videl podrustven znak....kako i nema da bidat drustveni koga sekogas imaat sto da kazat??? me svakas>??? lele podznak si skorpija??? jas pak so niv sum cel zivot hahahah samo me peckaat kaj sto netreba hahaha

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
22.9.2010 10:39:44   
mama26
jarec teski se....za mene ne...user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
22.9.2010 10:48:29   
lukas
zatoa jas i ti se najdovme vo mnogu muabeti,neli ti pisav taka????hehehe
a za bliznacite imam braced bliznak imam brat bliznak bivsi so odev 3 i pol godini i nekolku drugarki i site mi ni ednas ne sum gi fatila da me lazat,(ne sum gi fatila)e sega to so nemam fatenouser posted image a isto i vodoliite me nerviraat imav drugarka vodolija i bese zanes ne viden mozebi ne be se do znakot,a druga vodolija nezz,edinstveno taa,so lavovite majka mi e lav i tetin mi i nemozam na kraj da izlezam so niv samo tie znaat se,devicite se lazgovci nevideni,tatko mi e devica i laze korni ama zboruvam za gluposti kako na primer ti mi gi zede cigarite neeeeeeeuser posted image user posted image user posted image hahhaha,imav bivsi devica bo bo to lazenje,heheh,za ovnite samo gledaat da se najdi nacin na nekoj da mu se prosti,nezz da osudat,ribite se ladni kako kamen,zet mi e riba pa pojako nesto nemam videno odi poznaj go deka e lut ili iznerviran ili sreken,ista faca stalno nosi,a i tetka mi e riba isto i taa,i sin mi e ribi pa ke vidime sto ke bidi od nego...od skorpiite stalno sum bila opkruzena so niv i stalno so rezerva sum bila kon niv ,nezz zosto strav mi bese od niv ama ete mm mi e skorpija pa ne e ic kako predhottnite skorpii mozi deka mi e maz,hahah,za vagite nemam koment neznam da gi opisam ne sum poznavala,pisam od zivotno iskustvo a ne od knigi citano gi delam lugeto od zivotot po znakovi i gledam deka poketo imaat slicni osobini,i vervajte koga bev CUPA hehe koga ke fatev decko toa mi bese prvoto prasanje haha -a so si vo horoskop?hahha..pozz


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
22.9.2010 10:50:34   
mama26
lele lukas fala ti mnogu jas sum riba so devica so bik user posted image user posted image lazga

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
22.9.2010 10:52:34   
lukas
ne te sfativuser posted image user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
22.9.2010 10:53:10   
mama26
za ladni se i ribite i devicite toa si u pravo...do dusa user posted image ama ne prema site.devicata e polosa ako se nakostresi na nekogo sve pravi da dojde do celta...i nema da ja primetis...kako podmukla [ a ne lazga ]user posted image toa ti e sto da pravam majka mi me rodila taka  user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
22.9.2010 10:54:20   
mama26
se salam ma lukas breee kaj ti e skorpijata da mi vrati ja nema....ili sega strelecot ti pisuva user posted image user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
22.9.2010 10:58:25   
lukas
i nema da ja primetis...kako podmukla [ a ne lazga ]user posted image toa ti e sto da pravam majka mi me rodila taka user posted image


e da gresno se izraziv...hehe,so sin mi se drzime v race i pisam,lele masala se potezok stanva i mava so racinjata  po laktok...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
21.5.2012 16:13:20   
Mihaela 2010
Jas sum Bik vo podznak Bliznak....vo horoskop veruvam,no ne i vo onie dnevni sto se,znam da procitam cisto radi zabava...Mm e bliznak moze zaradi toa si odgovarama,t.e povekje bi rekla deka se nadopolnuvame eden so drug..Inaku vo zivotov ne mi ide so Skorpii,a moite dve najdobri drugarki se Jarec....ne gi sakam devicite

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
21.5.2012 17:26:36   
Ikana
Јас верувам во хороскоп, има многу работи кои се поистоветуваат со личности кои ги познавам и знам кој знак се, е сега од друга страна, е многу релативна работа и на светов не постојат 2 личности кои се исти, па оттаму и хороскопот за мене претставува ограничен извор на информации user posted image
Јас сум скорпија во подзнак јарец и месечината ми е дискутабилна помеѓу јарец и водолија. Карактер к''на, што би се рекло, некогаш и мене не ми е лесно со сама себе. Во животов само едно реков, бегај подалеку од близнак, и за близнак се омажив. Никад не реци никад! user posted image
Со девици не се можам никако, со лавови и така и така, со други скорпии сме како тенџерче и капаче. Со риби и ракови многу добро се слагам, односно со водените знакови, а со другите се толерирамuser posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 21.5.2012 17:29:09 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
4.1.2013 16:03:40   
Melanija RR
Јас сум шкорпија а во подзнак не сум сигурна бик или близнаци ама како и да е скоро во целост сум шкорпион user posted image
Со кој ми оди најдобро комуникацијата незнам зошто и од блиски незнам кој знак се некако не ги доживувам таквите работи.Ама изгледа не е случајност имам многу блиски и познати со кои си мелам како воденица а се исто шкорпии.Може да има нешто

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
4.1.2013 16:32:31   
miana
Jas sun lav-podznak skorpija. So siite mie dobra komunikacijata ama.so bliznaci nekako slabo. Sveki i majkami se bliznaci. So rak najdobri se slozuvam prijatelski.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
4.1.2013 16:32:53   
elenak
Јас сум водолија, со подзнак рак. Што значи тоа појма немамuser posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
4.1.2013 16:37:42   
Cipi Ripi
Јас сум рак, дупли. Со сите знаци се сложувам добро, се додека не видам дека другиот не се труди како јас и дека не му е важно, тогаш и мене не ми е. Инаку мн сум пријателски настроена, ептен сум заебант и сакам да ги смеам луѓето околу мене. Исто така сум мн директна, но не сакам да навредам никого, не осудувам и сум ептен леберте. Раковите мн си ја сакаат фамилијат, таа им е се, и пред се. Инаку се емотивни ѓубриња и за тоа мн често си патат.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
4.1.2013 16:39:45   
Sandric

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Jas sum Bik vo podznak Bliznak....vo horoskop veruvam,no ne i vo onie dnevni sto se,znam da procitam cisto radi zabava...Mm e bliznak moze zaradi toa si odgovarama,t.e povekje bi rekla deka se nadopolnuvame eden so drug..Inaku vo zivotov ne mi ide so Skorpii,a moite dve najdobri drugarki se Jarec....ne gi sakam devicite

Ista kombinacija ama jas licno vo mojot karakter si naogam poveke znaci na bliznaci odkolku na bik. Nekako kako pomesana sum. A so koj si odgovaram... pa ne znam ne mozam generalno da kazam imam prijateli od site znaci i bas ne sum primetila deka so nekoj skroz ne se trpam

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
27.11.2013 23:45:45   
Felly RR
Јас сум бик, ама хороскоп ич не ме интересира, не знам ни мм што е. user posted image И никогаш не сум размислувала на тој начин дека хороскопскиот знак може да влијае на меѓусебна комуникација.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
5.5.2014 0:07:55   
deluxe
Јас сум Близнак,дефинитивно најкомуникативниот знак во хороскопот.Јас не верувам во овие работи,ама како дете сум читала карактеристики на знаците,има многу од карактеристиките на Близнаците што ги имам.Ќе ја набројам потребата за комуникација,лесно се вклопува во друштво.Лесно се адаптираат во сите ситуации,барем јас сум такваuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
25.11.2014 18:58:23   
caciana
I jas sum bliznak vo horoskop, a podznak vaga user posted image . Bliznacite se komunikativni i zabavni. Ona sto go kazuvaat dvolicni,, mn mn ne se soglasuvam. Nie ne sme dvolicni , nie mozeme da se prilagodima na sekakva situacija i na sekakov tip na luge, ete toa se dvete lica user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
28.11.2014 21:30:19   
scared RR
Јас сум девица подзнак шкорпија ( ако добро сум пресметала user posted image ) и сум доста затворена особа, не сакам многу дружење, напразно трачарење на кафе user posted image И доста сум срамежлива можеби и тоа има влијание.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 96
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?