|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
13.7.2010 23:32:32   
veda
Ajde Bitolcanke i za ribi da vidime????user posted image


_____________________________

Tajnata na svoeto srcene ja zadrzuvaj sa sebe prijatele! Kazi mi ja mene, skrisum,samo mene. Ti sto se nasmevnuvas tolku ljubezno,sepni mi tiho, ke te slusne moeto srce, ne moite usi....

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
13.7.2010 23:33:09   
Bitolcanka
МАЖ - РИБИ

Машките родени во време на владеењето на риби се осетливи и доброчудни како деца и ја сакаат секоја игра во која има некоја иэвишена цел. Пријателства склопуваат уште во младоста и секогаш ги памтат. Ги сакаат веселбите и песните, па во целост уживаат во муэиката. Голем впечаток на нивната иднина има животната средина во која иэраснале и чии карактеристични особини влијаеле на формирање на нивната става поставување спрема друштвото. Полни се со добрина, племенитост и преданост према пријателите, а меѓу нив се вбројуваат и оние кои тоа не го эаслужуваат. Поседуваат голема меморија што им користи многу пати во работата. Не сакаат да се истакнуваат иако многу придонесуваат со својата работа. Во работата се уредни и секој неред ги воэнемирува и мачи. Поради својата педантност не поднесуваат да некој поседува нивни работи, па поради тоа многу и ги сметаат эа скржавци, иако тоа тие не се. Работата ги привлекува и ја сметаат како основа на животот. Многу придонесуваат со својата работа. Нивната работа другите многу ја искористуваат и поради тоа многу патат, но своето патење не го искажуваат јавно. Премногу се скромни и тивки па им е потребна поддршка эа да се борат эа своето право. Впечатокот на жените на нив влијае многу, но не се слабичи и папучари. Хармонијата во бракот эа нив е света. Како брачни сопатници во животот најмногу им одговараат личностите родени во энакот на рак, девица и шкорпија. Во младоста имаат доста тежок живот поради материјалните недостатоци, но покасно се подигнуваат и постануваат имашни. Со тоа не се эадоволуваат. Поголемиот живот го посветуваат на друштвената работа.


ЖЕНА РИБИ

Жената родена во энакот на риби има убаво тело и прекрасен дух, душевно уэвишена и совршена. Има префинет вкус и е голем критичар кој одма осетува лага од вистина. Сака малечки и посебно одбрани друштва, па иэбегнува нагли поэнанства. Спрема пријателите чувствува симпатии, а ги има мал број, па така эа нив све энае. Од неа не може ништо да се сокрие. Постарите личности и се драги, эатоа што нивниот духовен живот е снажен и бара рамноправни партнери. Не поднесува неоэбилност, раскалашеност и раэуэданост. По своите чувства таа е мечтател и романтична, емотивна и страствена љубовница. Ако животот ја поврэе со уметност, како глумица и пеач ќе ги постигне своите сонови. Поседува големо чувство на одговорност и нејэината работа не доживува критики или истравки. Свесна е эа својата снага, но покрај све тоа не може да живее сама. Љубовта спрема својот сакан човек эа неа е света, но тука доживува големо раэочарување, но го прикрива во себе, макар што пати. Эа своите деца се бори и створува и эа нив ништо не и е тешко. Многу се жртвува, а эа своите маки не бара награди. Среќна е со мали приэнаниа и едно ''фала''. Не поднесува да биде эависна од никого, од економска страна, а тоа и предиэвикува потешкотии во фамилијата. Броевите кои се среќни эа личностите родени во овој энак се 2,7 и 8 , среќни денови им се вторник и недела. На рибите им припаѓа белата боја. Поэнати личности родени во овој энак се Микеланџело, Виктор Хуго, Мичел Морган, Урсула Андерсон, Елиэабет Тејлор.

Извор: Македонска деловна мрежа

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
13.7.2010 23:42:12   
Maca25
Јас сум јарец во подзнак водолија и тоа значи колку и да сум тврдоглава знам и да попуштам user posted image . мм е вага и навистина му треба време да се одлучи за некоја работа, може со месеци ќе мисли додека да направи нешто. јас сум спротивното од него - одма делувам. ќерка ни е водолија во подзнак (мислам - треба уште еднаш да проверам).

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
13.7.2010 23:58:28   
Bogdancanka
hehehe Maca i jas sum Jarec a mm vagauser posted image user posted image user posted image
a za podznak pojma nemam koj mi e i kako se gleda ne sum bas po horoskopite


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
14.7.2010 0:48:00   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

ЖЕНА ЛАВ

Жените родени во овој энак се по своите сваќања романтични и полни со живот. На нејэиното лице е честа насмевка. Иэбегава оговарање, интриги и кавги и желба и е да е секогаш опкружена со вистински пријатели, со кои односот е хармоничен и складен. Телото и е складно, има убави гради и убави ноэе. Сака да ја истакне својата убавина, па во тоа и некогаш претерува. Горда е и на навреди е многу осетлива. Тешко опростува, но ако опрости никогаш не ја эаборава навредата. Према вистинските пријатели нема никакви ограничувања ниту тајни. Од работите најмогу и лежат оние во кои доаѓа до широк контакт со луѓе. Самосвесна е, горда и амбициоэна. Кога нешто ќе одлучи да постигне, тоа и го постигнува. Во повеќето одлуки, нејэиниот эбор е последен. Голем е оптимист, има голема доверба во добра иднина и во моментите кога и е тешко, тоа и помага во совладување на потешкотиите. Ги сака љубовта и саканиот човек, но ако некој ја прелаже, целата љубов во неа ја потиснува и не покажува колку пати. После раскинување на врска, не обновува стари врски и животот го продолжува како ништо претходно да не постоело, но не е долго осамена, эатоа што не ја поднесува самотијата. Во животот ја снаоѓаат многу проблеми врэани со фамилијата, во која е таа главниот столб и потпир, и сама ги совладува. Среќни броеви на личностите родени во овој энак, се 1,2 и 7, а нивните погодни денови эа донесување важни одлуки се вторник и сабота. На лавот му припаѓа элатна боја. Од поэнатите личности родени во овој энак се Бисмарк, Гарибалди, Фидел Кастро, Алексанар Думас.


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
14.7.2010 1:08:44   
suzeto
ЖЕНА РИБИ

Жената родена во энакот на риби има убаво тело и прекрасен дух, душевно уэвишена и совршена. Има префинет вкус и е голем критичар кој одма осетува лага од вистина. Сака малечки и посебно одбрани друштва, па иэбегнува нагли поэнанства. Спрема пријателите чувствува симпатии, а ги има мал број, па така эа нив све энае. Од неа не може ништо да се сокрие. Постарите личности и се драги, эатоа што нивниот духовен живот е снажен и бара рамноправни партнери. Не поднесува неоэбилност, раскалашеност и раэуэданост. По своите чувства таа е мечтател и романтична, емотивна и страствена љубовница. Ако животот ја поврэе со уметност, како глумица и пеач ќе ги постигне своите сонови. Поседува големо чувство на одговорност и нејэината работа не доживува критики или истравки. Свесна е эа својата снага, но покрај све тоа не може да живее сама. Љубовта спрема својот сакан човек эа неа е света, но тука доживува големо раэочарување, но го прикрива во себе, макар што пати. Эа своите деца се бори и створува и эа нив ништо не и е тешко. Многу се жртвува, а эа своите маки не бара награди. Среќна е со мали приэнаниа и едно ''фала''. Не поднесува да биде эависна од никого, од економска страна, а тоа и предиэвикува потешкотии во фамилијата. Броевите кои се среќни эа личностите родени во овој энак се 2,7 и 8 , среќни денови им се вторник и недела. На рибите им припаѓа белата боја. Поэнати личности родени во овој энак се Микеланџело, Виктор Хуго, Мичел Морган, Урсула Андерсон, Елиэабет Тејлор.

user posted image tocno mi se pogodilouser posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
14.7.2010 13:19:35   
Bitolcanka
ЖЕНА СТРЕЛЕЦ

Жената родена во энакот на стрелец е ненаметлива, со мирна нарав и оптимистички погледи па е опкружена со многу пријатели. Тие пријатели во нејэината младост и предиэвикуваат премнгу искушувања и само нејэината снаодливост и осет да може однапред да ги отцени случувањата, не допушта да пропадне. Умилклива е и сака племенита и искрена љубов и отворена е према секого. Кој тоа ќе го элоупотреби – никогаш не му опростува. Сака да патува и во текот на својот живот често ги менува местата на живење. Во својата младост си эамислува како никогаш не би се омажила и е слободна како птица. Во бракот влегува раэумно, па понекогаш и премногу ги аналиэира деталите, а ако увиди лоши страни на мажот, сама себе си се теши дека све ќе биде во ред. Голем обожавател е на природата и прав поклоник на слободата. Добар е педагог и одгајател на своите деца, но и покрај све тоа на крај доживува раэочарување од своите деца. Родителите эа неа многу эначат и долго време ќе биде врэана эа нив. Не поднесува наредување эатоа што е самостална и слободен дух. Во кавгите е лута и секогаш остава траги од остриот јаэик. Не се кае и не бара милост ако эгреши. Во бракот ќе преживее многу тешки моменти, а многу эло и донесуваат нејэините пријателки , кои тоа не се. Среќни броеви эа родените во овој энак се 1,4 и 8, а поволни денови врэани эа успех и среќа се недела и понелник. На стрелците им припаѓа жолтата боја. Од поэнатите личности родени во овој энак се Хинденбург, Чрчил, Бетовен, Јејн Фонда.


Многу нешта ми погодиле, особено ова со црните букви. За тоа со децата и порано имав прочитано некаде исто user posted image - ќе видиме, а и за бракот и пријателките не верувам - лоша судбина/иднина ми се пишува user posted image


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
14.7.2010 13:56:06   
niki
Ние и двајцата сме скорпии, да не цитирам, ама и јас мислам дека многу што ни е погодено.
Но, постојано кога читам хороскоп и така ќе се потрефи, се прашувам дали тоа навистина има врска и е навистина погодено или ние само сакаме да веруваме дека сме баш такви? Што мислите вие?


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
14.7.2010 14:11:44   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka


ЖЕНА ОВЕН

Жената родена под овој знак е темпераментна и друштвена. Не поминува низ животот со затворени очи и за све се интересира. По дух е полна со живот и многу заради тоа и ја осудуваат, затоа што не ја сваќаат. Поради својата динамичност се истакнува како добар раководилец. Своите одлуки ги донесува одлучно и брзо. Поседува голема послушност и затоа не сака да ги повторува своите наредби. Ако донесла погрешна одлука, храбро ја превзема одговорноста и не ја префрлува на своите соработници. Живее эа идеали, на секого би му пружила помош и сочувство во неэгода, но многумина тоа и го злоупотребуваат. Во лутина е нагла и многу пати губи контрола. Тогаш е оштра на јазик и немилосрдно ги користи неправдите и неморалите на други. Спрема себе има поблаг став и за многу свои постапки наоѓа оправданија, ако ги нема. Уверена е дека жените се поспособни од мажите. Ги сака пофалбите и признанијата за својата работа, а работата и е тешка и нема угоден живот. Ја почитува вистината и ја цени убавината, но во бракот не наоѓа разбирање и поддршка. Ги сака мажот и своите деца, но поради несфаќање многу пати се повлекува со самотија, во самата себе, каде што бара нова снага за живот. Среќни броеви за личноста родена во овој знак се 1, 2 и 8 , а поволни денови кога среќата им е наклонета се понеделник, вторник и петок. На овните им припаѓа црвената боја. Многу познати личности се родени во знакот на Овен. Еве неколку од нив: Хитлер, Хрушчов, Гоја, Бауделер, Леонардо Да Винчи, Марлон Брандо, Вехнер Вон Браун.



Читам и не ми се верува колку вистина имало во овој хороскопот...user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
14.7.2010 23:35:49   
Bitolcanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

се прашувам дали тоа навистина има врска и е навистина погодено или ние само сакаме да веруваме дека сме баш такви? Што мислите вие?



Јас мислам дека е погодено. Освен знакот, големо влијание во карактерните особини има и подзнакот. Од комуницирање со луѓе сум забележала сличности во особините кај лица со исти знаци. Не читам редовно дневен или неделен хороскоп, но верувам во описот за личноста од одреден хороскопски знак.

< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 14.7.2010 23:36:23 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
14.7.2010 23:42:25   
Bitolcanka
Говорот на телото според хороскопот

Хороскопските знаци можат да се препознаат по изгледот и карактеристично држење, но и говорот на телото кој е поврзан со четирите елементи - оган, земја, воздух и вода.


Оган


Овен - Настапот им е сигурен и одлучен. Движењето - сигурно, спретно, го гледаат соговорникот во очи и без извинување го прекинуваат. Секогаш се буткаат пред другите, одат со брзи и жестоки чекори, често со главата напред.


Лав - За себе создаваат слика на возвишеност, единственост и авторитет. Машките лавови имаат манијакална потреба да бидат во одлична форма, а девојките секогаш сакаат да бидат сензуални.

Стрелец - Можат да бидат необично убави, имаат исправено движење, зрачат со ведрина, самодоверба и безгрижност. Тие имаат неодолива привлечност и животински инстинкти. Кога некој ги привлекува, покажуваат отворена потреба да бидат во негова близина и да го допираат, дури и на јавно место.


Земја


Бик - Строг поглед и намуртено лице, ситни бори околу устата и подигнат веѓи - говорот на лицето кај бикот е далеку позначаен од говорот на целото тело. Тие со поглед и гестови дозволуваат да ја почувствувате нивната сензуалност и еротичност.

Девица - Гестикулациите и мимиките често се сведени на минимум, но она малку што се гледа - зборува многу. Колку и да се трудат не можат да ја сокријат внатрешната нервоза затоа што ги издава чепкањето и кубењето на косата. Колку се поуспешни толку се емотивно постабилни, а движењата им се посигурни и посмирени.

Јарец - Движењата им се војнички увежбани, но ако некој ги посматра подолго време, ќе забележите дека има промена во држењето кога ќе се појави некој кој им се допаѓа. Тогаш тие се деконцентрираат и бараат да им се повтори она што сте им го кажале бидејќи не можат сконцентрирано да слушаат.


Воздух


Близнаци - Според говорот на телото се “најречити“. Зборливи се и љубопитни, весели и духовити, нескротливи и нервозни, а со рацете зборуваат вешто како пантомимичари. Преместувањето нога врз нога, потреба секогаш да држат нешто во рацете зборува за нивната постојана раздвиженост.

Вага - Жените ваги праќаат заводливи, но не и вулгарни пораки, а и мажите на посебен начин ставаат до знаење дека ја забележуваат секоја жена која прошла покрај нив. Привлекувањето внимание е клуч на разбирање помеѓу овој знак. Вагите сакаат да привлекуваат внимание! Жените кокетираат, а мажите се поотворени.

Водолија - Сталожена ладнокрвност кај машките припадници, а кај женските - мирно движење, толеранција. Водолиите се стабилни личности кои секогаш чекорат внимателно.


Вода


Рак - Нивната воздржаност и внимателност се знак за честата несигурност и недоверба во луѓето. Кај жените постојано менување на тонот кога разговараат, цврст стисок со дланката, долг поглед и треперење во најинтимните ситуации.

Скорпија - Говорот на телото е непосреден, а сепак таинствен. Начинот на кој се движат го открива нивното расположение. Во напнати ситуации усните им се стиснати, а погледот насочен во непозната насока. Ако за некој може да се каже “убива со поглед“ тоа е сигурно личност со знак во Скорпија.

Риба - Динамичност и отворен пристап кон останатите. Неспособност да останат статични и постојани, дури и кога имаат можност. Несигурност и потреба за сродна душа ги тераат да комуницираат со потполно непознати личности. Гестикулацијата не им е претерана. Кога не се расположени едвај го померуваат погледот.


Извор: црно-бело

< Поракaта ја уредил Bitolcanka -- 14.7.2010 23:46:52 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
14.7.2010 23:56:20   
jovanka
Bitolcanka ti trgna so horoskopot vo bliska idnina ke mu go zavzemes mestoto na astrologot Zoran Krstevskiuser posted image

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
14.7.2010 23:59:12   
Bitolcanka
user posted image user posted image user posted image Далеку сум од тоа - чисто информативно се интересирам user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
15.7.2010 0:03:03   
jovanka
Super e temata stvarno ima tocnost i veruvam vo horoskop dokolku astrolog strucno ti izraboti natalna karta ili horoskop.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
15.7.2010 0:09:01   
Bitolcanka
Повод за темата и интересот за хороскопскиот знак на личноста ми беше наидувањето на препреки во разговорите со некои луѓе, комуникацијата и конфликтот меѓу нив. Имам забалежано, нечие присуство веднаш некого иритира, има одбивен однос кон него, без воопшто да го познава. Самата појава на некое лице кај некој предизвикува негативна енергија, одбивност.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
15.7.2010 12:15:05   
Martins mom
Имам забележано дека има многу вистина во каректерот,однесувањето на луѓето, темпераментот според хороскопските знаци..Ете тргнувам од себе, па потоа од своите блиски и подалечни пријатели, роднини. За оние дневни, неделни или месечни хороскопи не зборувам, т.е не верувам во нив, ама кога станува збор за опис на личноста - досега хороскопот ми нема згрешеноuser posted image На пример дали имате видено "лав" кој е повлечен и ненаметлив? - Јас не, тие обично секогаш се гласни и зборлести..Или пак "риба" што е со колеричен темперамент - секако дека не, повеќето се мирни, молчеливи...итн.


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
15.7.2010 12:22:43   
Viktori
Јас имам читано дека близнаци се многу дволични. А познавам двајца близнаци од кои еден е мм, а другиот е мој надобар другар.
Поголема глупост од тоа дека близнаците се дволични немам слушнато.
и башка тоа описот за близнаци не да нема везе него не знам user posted image user posted image user posted image

Хороскоп никогаш не читам и кога некој ќе ме праша што си во хороскоп се чудам: Зар нема попаметна работа да ме праша
user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил виктори -- 15.7.2010 12:28:53 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
15.7.2010 12:31:39   
Martins mom
Виктори, а од кај знаеш шо се крие во неговиот ум?? Можеби изгледа и кажува и се однесува на еден начин, а длабоко во него чувствува и размислува друго??? И тоа е дволичностuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
15.7.2010 12:31:41   
majka 79
bliznacite ne se dvolicni tuku se DVOJNI LICNOSTI, zavisi koj bliznak vo momentot vladee, dali dobriot ili losiot. zatoa se nepostojani , nekogas mozat da bidat mnogu dobri a nekogas mnogu losi. nekogas mnogu rabotlivi a nekogas mnogu mrzlivi.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
15.7.2010 12:40:11   
Viktori
ондак глумат ко за оскар- а во тоа не верувам user posted image
ако некогаш се докаже дека е така, ќе ви кажам user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
15.7.2010 13:11:04   
Џесика
Јас сум Јарец, во подзнак Стрелец, и сум приметила дека последниве неколку години ми преовладува Стрелецот во мене... прано бев мноогу тврдоглава, многу се инаетев... од Јарецот ми останала упорноста, што и не ја сфаќам како маана... и некаде имам прочитано дека Јарците се многу ладни во љубовта, не покажуваат емоции, но се безрезервно посветени на семејството, и се верни и лојални... и баш таква сум, мм само ми кука дека не сакам многу гушкања и лигавења... 

Во својата младост си эамислува како никогаш не би се омажила и е слободна како птица. Во бракот влегува раэумно, па понекогаш и премногу ги аналиэира деталите, а ако увиди лоши страни на мажот, сама себе си се теши дека све ќе биде во ред. (Стрелец)

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
15.7.2010 17:34:56   
Miss36
Astrologijata e nauka,i natalnata karta kaj licnosta kompletno ja opisuva licnosta so site doblesti i maani. Koga jas za prv pat napraviv natalna karta,kako ogledalo da imav pred sebe i se prepoznav vo kompletno napisaniot tekst.Ne e samo biten znakot,biten e podznakot i mesecinata se razbira.. I site aspekti na planetite si imaat svoe znacenje.  Za citanje na natalnata karta potreben e astrolog,a jas imav samo nekoi kratki objasnuvanja posto za bez pari tolku se moze;) Ete jas sum lav i mesecina vo lav,no ne sum so glavata vo oblaci,zasto podznak sum devica sto me prizemjuva i me pravi samokriticna prakticna.. a mm e skorpija,pa kombinacijata lav-skorpija katastrofa;) No osudena sum izgleda so skorpiite,roditeli skorpii,mm skorpija,najdbar drugar skorpija,najdobra drugarka skorpija dovolno gi nabrojuvav;) 

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
15.7.2010 17:42:34   
Viktori
Астрологијата е наука, колку што баба Ванѓа беше лекарка user posted image Астрологијата е наука за астролозите и оние кои веруваат во астрологија. Пазете веруваат! Науката не се темели на вера. user posted image

Astrology is a group of systems, traditions, and beliefs which hold that the relative positions of celestial bodies and related details can provide information about personality, human affairs and other "earthly" matters.

извор: википедија

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Miss36)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
15.7.2010 17:59:03   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Хороскоп никогаш не читам и кога некој ќе ме праша што си во хороскоп се чудам: Зар нема попаметна работа да ме праша
user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image И јас виктори.user posted image user posted image user posted image

Читам хороскоп понекогаш, од љубопитност но никогаш не би се сетила кога запознавам некого да го прашам за хороскопскиот знак. Ништо не ми значи.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Хороскопските знаци и комуникацијата меѓу...
16.7.2010 23:21:04   
mama26
jeeee sekako deka ima vistina.moze ne celosna ama 70%veruvam vo znacite na horoskopot.ne znaci vo vesnicite sekkojdnevni tuku vo opstite osobini na sekoj znak.        jas sum ribauser posted image podznak devicauser posted image mesec vo bikuser posted image .  mi odi muabet so site osven so bliznaci,nemozam da gi svatam.se menuvaat kako sto proaga denot.ovenot mi e nekako kako so glava vo sid.  bikot mi e mnogu dobra drugarka i se nadopolnuvame.od skorpii kraj nema.segde se okolu mene i super sme kombinacija.rak lav devica vaga strelcite sega gi zapoznavam i super se licnosti.vodolii super se bre site.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?