|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Во потрага по Везилка
30.4.2010 13:41:35   
profesorica
Везилка каде си мила, user posted image user posted image user posted image се секираме за тебе, те молам пиши како си?????

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Во потрага по Везилка
30.4.2010 13:49:18   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за тебе срц каде си?каде ни изчезна?како си?те мислиме ситеuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Во потрага по Везилка
30.4.2010 14:05:14   
Enika
Luge ako nema net ona kojznae uste kolku nema da vidi deka ja barame...ima li nekoj od nea tel, skajp, fb ili slicno?

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Во потрага по Везилка
1.5.2010 23:56:27   
vezilka RR
Ох, души мои мили, и не знаете колку ми недостигате..Се надевам сите ве наоѓам во добро расположение и здравје. Јас денес прв пат искачам у цивилизација..ако може така да се каже за едни гости до кај сестра ми на 10 мин. од кај мене. А јас не знам дали сум добра. Така од време на време си крварам по малку и си паничам. И бидејќи сум затвотена дома во 4 ѕида, без нет и плус со свекрва ми по цел ден, знам да западнам во тешка депресија.Иначе со бебето е се во ред, тоа сега за сега нормално си се развива и си расте. Имам уште 2 недели до крај на 12 недела и според докторот, после ќе биде по релаксирано. Наводно после ќе се намали или скроз ќе исчезне цистата од која се појавува крварењето. Се надевам дека стварно ќе биде така оти едвај издржувам. Само таа мисла дека бебето е во ред ме теши и ми дава сила. Многу ве гушкам сите и многу ми недостигате. Не знам кога ќе можам пак да ви пишам, се надевам за едно две-три недели :)

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Во потрага по Везилка
1.5.2010 23:58:34   
Annet
Само ти биди добра,само убави вести да ни кажеш.Поздравче мила везилка.Чувај се user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Во потрага по Везилка
1.5.2010 23:59:18   
Medo
Пуштаме среќа, гушки и позитивна енергија Везилке. Поздрав!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Во потрага по Везилка
2.5.2010 0:08:28   
Julie1
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image За Везилка и малото ангелче во мешето!

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Во потрага по Везилка
2.5.2010 0:24:19   
nadica
user posted image user posted image user posted image нека биде се во ред со user posted image а за нас кога можеш да ни пишеш дека си добра

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Во потрага по Везилка
2.5.2010 11:12:05   
denicka
Vezilka, povtorno placam od sreka za tebe. samo da znaes kolku te mislev, posebno sto sme tuka nekade so terminiteuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image mnogu mi e milo sto citam deka ti i tvojot bebus ste vo red. AMA MNOOOOOOOGUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!! TE GUSKAAAM NAJSILNOOOOO!!!!

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Во потрага по Везилка
2.5.2010 11:46:52   
elle
фала везилка што не освежи со убавите вести мило ми е што сте добро и дај боже да биде секогаш такаuser posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Во потрага по Везилка
2.5.2010 12:24:51   
tereza
Драга Везилка само ти биди храбра и мисли на убавите мигови кои те очекуваат со малиот ангел и се ќе биде во ред,голем поздрав до тебеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Во потрага по Везилка
2.5.2010 13:18:48   
Bogdancanka
за тебе драга ти ја пракам сета моја позитивна енергијаuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Во потрага по Везилка
2.5.2010 15:34:21   
BILE.F
Биди добра ти , и ангелот во твоето меше! Мило ми е што слушам убави вести!
Со ништо не се замарај и само уживај со животот што расте во твоето меше и за миговите што допрва ти следуваат со преубавиот ангел!
Ти посакувам се најдобро во бременоста и само убави работи да ни пишуваш!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Во потрага по Везилка
2.5.2010 15:45:20   
Весна
Ајде Везилка, само полека и со ведрина. Познато ни е чувството за што побргу да мине ризичниот период, па и што побргу да дојде броењето на деновите, но и тоа ќе биде, се со ред. Затоа брзај полека кон најсреќниот момент! Искрено, едвај чекам да прочитам и потоа видам сликичи од сонценценценто ти! user posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Во потрага по Везилка
6.5.2010 8:09:10   
profesorica
Леле Везилка фала богу што сте добри и ти и бебушотuser posted image , ајде мила те гушкаме зада издржиш во овие моментиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Во потрага по Везилка
7.5.2010 11:34:16   
vezilka RR
Еве ме конечно и мене! Вчера си го измонтирав нетот дома и сега пак ќе се дружиме. Немате поим колку ми фалевте! Кога останав дома, без нет, односно без вас, сватив колку значи да имаш поддршка од некој кој те разбира..Гушки и бацки до сите!!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Во потрага по Везилка
7.5.2010 11:42:16   
matushka
Jeeeeeee, well come back user posted image user posted image user posted image user posted image Tuka sme site za tebe da te podrzuvame vo site momenti.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Во потрага по Везилка
7.5.2010 11:46:01   
Julie1

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Еве ме конечно и мене! Вчера си го измонтирав нетот дома и сега пак ќе се дружиме. Немате поим колку ми фалевте! Кога останав дома, без нет, односно без вас, сватив колку значи да имаш поддршка од некој кој те разбира..Гушки и бацки до сите!!!!


Гушки и бацки везилка драга и до тебе и до малото бебче во стомачето...

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Во потрага по Везилка
7.5.2010 12:00:30   
arh_diz
Vezilka kako si sega ti prestana li krvarenjeto
Super sto se vrtaiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Во потрага по Везилка
7.5.2010 12:13:34   
ananikol
E bas mi e drago sto slusam ubavi vesti

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Dobredojde nazad Vezilka

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Во потрага по Везилка
7.5.2010 13:23:27   
Тања РР
Многу се израдував кога видов дека имаме вести од Везилка и дека бебчето е добро.user posted image user posted image user posted image
Везилка мила, само да ти кажам дека и јас имав крварење за време на бременоста, скоро сите 7 месеци.  Без оглед на се што поминав на крај еве се гушкаме со едно мало џбунче дома. Ќе биде и за тебе исто, само позитивно размислувај и ќе биде се во ред.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Во потрага по Везилка
7.5.2010 13:26:24   
nadica
user posted image user posted image user posted image добредојде назад мила user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Во потрага по Везилка
7.5.2010 13:28:48   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Еве ме конечно и мене! Вчера си го измонтирав нетот дома и сега пак ќе се дружиме. Немате поим колку ми фалевте! Кога останав дома, без нет, односно без вас, сватив колку значи да имаш поддршка од некој кој те разбира..Гушки и бацки до сите!!!!



Ни фалеше на сите везилка ! Сега си тука и заедно ќе го дочекаме раѓањето на твоето бебе user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Во потрага по Везилка
7.5.2010 13:59:14   
iki82
Welcome back user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Во потрага по Везилка
7.5.2010 17:01:55   
denicka
Mnogu mi e milo sto ni se vrati. se nadevam sega se ke bide vo red. koga te procitav potkoknav od sreka i go isplasiv mm user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?