|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Мебел за дома
6.7.2009 21:22:46   
Еца
Со оглед на тоа дека деновие треба да прошетаме малку повеќе за да најдам петосед, ајде помогнете ми со вашите искуства.Од каде имате купено, кревет, петосед, седмосед, и како сте задоволни? Кои салони за мебел според вас вреди да ги посетам?




< Поракaта ја уредил Elena -- 7.7.2009 0:43:43 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Мебел за дома
7.7.2009 8:10:47   
Еца
Леле,никој не ми дал предлог ,user posted image user posted image ајде бидете добри како што сте убави и напишете ми го вашето мислење по ова прашањеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Мебел за дома
7.7.2009 8:45:06   
srnicka
Elena se zavisi od toa so kolkav budzet raspolagas :). Jas bi ti preporacala Vardar mebel ili doma mebel, ako si raspolozena da dades poveke pari , ako ne pomini i do forma ideale vidi i tamu user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Мебел за дома
7.7.2009 8:45:33   
Боцко
да видиш во леснина кај краш, спроти собрание. ние многу работи имаме од таму купено. потоа, шипад во скопјанка, на булеварот од страната на космофон. и таму има интересни работи а блиску ти е и разумни се цените.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Мебел за дома
7.7.2009 8:57:21   
Еца
Па срничка,со оглед дека мебел не купуваме секој ден милсам дека поважен ми е квалитетот. Во секој случај фала на советите, знаев јас дека сите тука на форумот сте ми убавиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Мебел за дома
7.7.2009 9:12:02   
srnicka
Taka e se slozuvam, megutoa i koga ke gi vidis cenite vo nekoi saloni ke svatis deka vo vreme na recesija se previsoki :)

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Мебел за дома
7.7.2009 9:15:36   
Еца
Затоа вие сте тука и убаво ме посочивте каде, што и како да разгледам, па не значи дека ако е скапо е и многу квалитетно.Во тоа сум убедена 100 %user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Мебел за дома
7.7.2009 9:49:38   
mis.
Елена јас ти го препорачувам ото мебел се наоѓа под новата железничка.Па раскажи ни како си помина шетајќи низ салоните и каде има етино а квалитетно.user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Мебел за дома
29.9.2010 15:05:17   
sandrin
ima li nekoj iskustvo so krevet od kovano zelezo?
izgledaat mnogu ubavo, da, ama me interesira prakticniot del
cistenjeto e lesno verojatno, no kolku se stabilni?!
ako pocne da mi krcka po 6 meseci, tesko mene :)

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Мебел за дома
29.9.2010 15:10:22   
Anushka
зависи колку ќе го амортизирате со тм.user posted image
Инаку, дрвото повеќе крцка од железото. Проверено. Ќерка ми ја направив на дрвен, крцкав кревет, цел хотел во Белград ме чу.

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Мебел за дома
29.9.2010 16:02:07   
sandrin
hahaha me ohrabri ova, moram da priznaam :)

krevetite od kovano zelezo mnooogu mi se dopagaat, ama nekako nemam nikoj so iskustvo so niv, pa me fati strav :)

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Мебел за дома
29.9.2010 16:22:42   
Maca25
обожава кревет од ковано железо. кога би требала да купам би купила таков. нашиот е заникаде, на изглед супер, ама многу крцка.

user posted image

user posted image
user posted image



_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Мебел за дома
29.9.2010 16:50:36   
sandrin
tek slikive kako me ohrabrija :)
samo ne znam kade da pobaram!
ima li negde kade sto mozat da se kupat gotovi ili se se pravi po naracka?!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Мебел за дома
29.9.2010 16:58:32   
Maca25
провери во златна книга, оние што изработуваат ковани огради прават и кревети. или пак прашај го google

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Мебел за дома
29.9.2010 18:38:08   
Anushka
да, сите производители на ковано железо во МК прават и креветски рамки по избор на нарачателот. Треба само да ја одбереш најдобрата и најефтина понуда (оти, прилично се скапи)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Мебел за дома
29.9.2010 21:49:58   
Viktori
унига инженеринг

каталогот им е фантазија, јас имав бебешко креветче...
ако сакаш бројче ќе ти пратам по ПП


< Поракaта ја уредил виктори -- 29.9.2010 21:50:57 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Мебел за дома
29.9.2010 22:00:47   
lukas
Ќерка ми ја направив на дрвен, крцкав кревет, цел хотел во Белград ме чу.


ahahhahaha,me iznasmeja,user posted image user posted image user posted image


ama koga ja vidov temata se iznasmejav
pratete,-me-ebel za domauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Мебел за дома
29.9.2010 22:07:42   
mama26
osven na izgled sto izgleda ok mene ne mi se sviga da imam krevet zelezen doma.se mislam jas ke se udram od krevetot.nabijam noga ili nestouser posted image moj stil na krevet e ovoj i nieden drug user posted image   sto se otvara ispod e so sanduk i nemoram da imam skafce vo spalnata.istotaka planiram i detska

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Мебел за дома
29.9.2010 22:11:04   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

обожавам кревет од ковано железо. кога би требала да купам би купила таков. нашиот е заникаде, на изглед супер, ама многу крцка.

user posted image

user posted image
user posted image




Баш романтично Мацаuser posted image
И јас сакам ваков брачен кревет, ама да, прво ми треба спална соба user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Мебел за дома
30.9.2010 13:51:15   
sandrin
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

унига инженеринг

каталогот им е фантазија, јас имав бебешко креветче...
ако сакаш бројче ќе ти пратам по ПП




bilo kakva informacija bi mi pomognala.
ti blagodaram!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Мебел за дома
30.9.2010 16:26:22   
Snowhite RR
Е јас многу сакав кревет од ковано железо, но кога се зедовме со мм, требаше побрзо да купуваме спална, така да немав време да порачувам таков кревет. Но иако е дрвена спалната многу си ја сакам
Инаку другарака ми имаат продавница за постелнина и тие порачаа кревет од ковано железо за во продавницата мислам дека не го платија многу скап

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Мебел за дома
30.9.2010 23:23:29   
sandrin
kolku sto jas se rasprasav cenite se okolu 450e, e sega...
ama mnoooogu se ubavi :)

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Мебел за дома
16.10.2010 22:48:43   
petra27
Koga go ureduvavme stanot garnitura si kupivme od feydom a isto taka i bracen krevet...extra se.....user posted image

Vakva ni e garniturata samo  siva....a bracniot krevet go nemaat poveke.....

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Мебел за дома
11.11.2010 22:10:40   
Sarah
kazete mi dali odite na shoping do Grcija vo IKEA, kako vi se dopagaat proizvodite spored kvalitet, sto mislite za kaucite stolicite, sto mislite za kompletno opremuvanje na spalna soba so nivnite proizvodi, sto mislite za nivnite duseci za spienje.......podobri li e od Dormeo spored vas. Jas seuste ne sum bila ama bi sakala da odam da vidam kako e i sto ima.

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Мебел за дома
11.11.2010 22:48:42   
Twins
Odam vo Ikea ama iskreno bas mebel ne sum kupila, sum kupla detski plasticni stolcinja  detski lusteri ,casi i mnogu dodatoci za vo kujna ,ramki za sliki ukrasi.Imam prijateli ama od Slovenija i niv cel stan im bese opermen so mebel od Ikea.Spalnata , plakarite i trpezarijata mnogu mi se dopadnaa ama garniturata za vo dnevna licno mene ne mi se dopadna ,mozebi nivniot izbor bese tkov a vo Ikea imas itoa kako sto da odberes samo neznam za transportot za do kaj nas  kako odi.

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?