|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: chat room
25.3.2010 21:17:31   
pacuvce
Најубаво пиши и пп на Еца...Јас добив и од двете,меѓутоа Еца ми ги даде кога бевме во игротеката во Соравија...
Инаку,како е бебуш?Те слуша ли?

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 2376
   RE: chat room
25.3.2010 21:20:14   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA


oooo ke ti bide veselo Paleska vecerva.Samo da ne zameni den za nok.Ako e eden den ne e strasno.
A moze i ke spie i noke se e mozno.
kako ste inaku?




Таа и онака во 3 заспива, нејзе секоја ноќ и е ден user posted image
Инаку сме супер, веќе правиме керефеки user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 2377
   RE: chat room
25.3.2010 21:25:49   
BILE.F
Мислев сега да и пишам и неа!
Бебушот е супер, клоца и тоа многу ме радува!
Како што се ближи времето, така сум се понестрплива!
Како се твоите фраерчиња?
Поздравче!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 2378
   RE: chat room
25.3.2010 21:28:26   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: BILE.F

Ај јас пак да прашам зашто минатиот пат никој не ми одговори!
Доби ли некој маица или налепница?
Јас чекам ама ништо! А баш би сакала да имам нешто од РР.



Драга и немам ни јас никаква информација а и незгодно ми е да прашам.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 2379
   RE: chat room
25.3.2010 21:29:29   
pacuvce
Сега гледам во термини за породување и имаш баш убав термин...Во мај...Јас многу сакав да родам во пролетен период(април,мај),меѓутоа не ми излезе по планираното...
А моите се приказна за себе...Со Андреј два дена водам војна,бидејќи утре прави тест математика па се расправаме со собирање и одземање,а Бојан си ја тера неговата-јади,пиј спиј...Кукли мајкини се тие...Кога би можеле засекогаш да останат деца,би им било најубаво...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 2380
   RE: chat room
25.3.2010 21:33:26   
BILE.F
BEBICA, еве сега и пишав на Еца, па се надевам ќе ни одговори на сите!
Бакни ја Мони од мене, имењачката на внука ми!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 2381
   RE: chat room
26.3.2010 19:45:41   
deluxe
здраво мамички ,ми треба итно рецепт за фондан за торта.дали мозе некоја да ми помогне.на мојата керка во понеделник и е роденден.помошшшш

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2382
   RE: chat room
26.3.2010 20:01:21   
zami

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe

здраво мамички ,ми треба итно рецепт за фондан за торта.дали мозе некоја да ми помогне.на мојата керка во понеделник и е роденден.помошшшш


http://www.ringeraja.mk/forum/Слатки_работи_%28торти%2C_колачи%25%25%25%29/m_598/tm.htm

ova e linkot za forumot za slatki i kolaci pa pobaraj

a jas cestopati go koristam i sajtot

www.hrana.com.mk

_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 2383
   RE: chat room
26.3.2010 20:33:47   
Rossana
http://www.ringeraja.mk/forum/Слатки_работи_%28торти%2C_колачи%25%25%25%29/m_598/tm.htm

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 2384
   RE: chat room
27.3.2010 23:44:13   
baby mama
еве една лоша работа што му се случи вчера на мм, ни ја акнаа колата. Еден пијан будала. Браникот е крш. А стара е само 2 месецаuser posted image   А бе ни го расипа меракот 

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 2385
   RE: chat room
28.3.2010 0:00:18   
Bitolcanka
Леле baby mama, баш ми е жал. Страшно навистина, но штом има само материјална штета, ако тој не е повреден, не се секирај. Не е сеедно, но од човечкото здравје ништо не е поважно. И ние со брат ми имавме судар минатата есен, ни излезе кола пред нас, без право на минување - вртеше. За среќа, немаше голема штета колата. Мене тоа ми беше првпат, бев преплашена. 2,5 месеци после тоа брат ми повторно имаше судар, тогаш сам, колата-крш, а тој повреден. Една недела не можев да се приберам. Среќа, веќе е минато и се е ок сега. Оттогаш имам уплав кога сум во кола, иако ме возат.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 2386
   RE: chat room
28.3.2010 0:08:49   
baby mama
Не, немаше никакви повреди, ама толку многу ни се скрши меракот.Прво ја чекавме 2 месеци да ја земеме и мм ептен ја пази. Еве во Понеделник ќе ја носиме на сервис па здравје пак ќе биде како новаuser posted image

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2387
   RE: chat room
28.3.2010 0:13:11   
Bitolcanka
Да, гледаш како можеш да бидеш позитивна user posted image Секогаш треба да гледаме на посветлата страна и во секоја лоша работа да бараме нешто добро. Вакви работи се поправаат, само малку финансии што се потребни ... Повеќе внимавање во иднина.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 2388
   RE: chat room
28.3.2010 0:15:31   
Maca25
знаете дека може да видите што прават односно гледаат/ читаат активните корисници на рр?!? јас сега видов. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2389
   RE: chat room
28.3.2010 0:22:50   
Bitolcanka
Да? Како? user posted image


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2390
   RE: chat room
28.3.2010 0:31:05   
Mila na mama
во моја рингераја имаш опција активни корисници, кликнуваш и ти ја дава моменталната активност на присутните членови

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2391
   RE: chat room
28.3.2010 0:47:39   
Bitolcanka
Фала за информацијата Мила. А баш ќе го критикував новиот дизајн дека е покомплициран, подобар беше стариот, поедноставен. Секогаш модерните и новите работи се посложени, но и пофункционални user posted image Оваа можност е навистина интересна, само не кажува детално. Ја кажува само последната активност, а можеби си отворил повеќе теми, гледаш повеќе работи user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 2392
   RE: chat room
28.3.2010 0:49:45   
Mila na mama
Драги мои ова не е воопшто нова опција ја имавте и со стариот дизајн само не сте ја забележале. Инаку и мене новиот дизајн ми е малку мутав ама додека да се навикнеме тоа е.user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2393
   RE: chat room
28.3.2010 0:50:55   
nadica
можноста ја имавме и предходно мила битолчанке само не си забележала

а сега кој има да часто нешто за пиење во барот или сама сум као и обично?

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2394
   RE: chat room
28.3.2010 1:10:31   
Bitolcanka
Тука сме јас, Мила на мама, Росана и Фантом колку што забележав. Ајде да се почастиме и развеселиме оваа вечер, за подобро да спиеме user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 2395
   RE: chat room
28.3.2010 1:12:02   
Bitolcanka
Можеби, не сме ја забележале. Не сме разгледале се, поважни ни се секогаш постовите, дружењето -ај во барот сите будни оваа вечер, јас частам што сакате user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 2396
   RE: chat room
28.3.2010 1:16:37   
nadica
ајде мила изненади не па да одиме да легнуваме некои од нас имаат мали деца кои не се знае до кога ќе спијат user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2397
   RE: chat room
28.3.2010 18:21:42   
BEBICA
Ja denes sum besna ko ris user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
I mi se place i ke puknam od maka.Ova na Monika i se povlece kako sto vi kazav sega pak i e crveno i ke puknam od maka.Ne da sum ljuta, utre ima so doktorkata ne da se raspravam i ma da ja tresnam od zemja.user posted image user posted image user posted image
Aj sto i se vrati tuku pocna i da se siri, ke puknam ne da mi se place.user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 2398
   RE: chat room
29.3.2010 1:09:06   
Cacko
bileeeee,stvarno sea bas me zakopka zosto si mislela deka sum ti luta?aj da ne vrtam po temiteuser posted image user posted image user posted image kazi mi,pls,ne za drugo bas me zanima za kakva ljutka me mislis???na rr uste nikoj ne me nalutil licno mene,se e diskusija i razmena na mislenja, i maaaali peckanjauser posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 2399
   RE: chat room
29.3.2010 1:15:48   
Bile
pa i ova e nesto takvo, malku imavme prepukuvanje vo temata okolu privatnite bolnici.......dali se sekavas??? i voopsto ne bese nesto potencirano no jas sum takov covek, mnogu sum osetliva i dojdov kako navredena od toa sto ne mi bese pocituvano mislenjeto i ti vrativ so post
jas go pocituvam tvoeto mislenje a ti mnogu bese stroga kon mene kako da ne mi veruvase a samo da znaes sto mi se sluci vo tie "privatni bolnici"
podetalno da prodolzime na pp user posted image
uzivaj, se salam

_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 2400
Страница:   <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  94 95 [96] 97 98   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?