|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Пролет
21.3.2010 17:02:28   
April
Да и' посакаме добредојде на пролетта, моето омилено годишно време, а можеме и како во училиште, да дадеме краток опис на пролетта во мојот крај user posted image

user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Пролет
21.3.2010 17:04:57   
April
надвор е пролет, живи сме user posted image

во дворот имам зумбули, кајсијата е преубава, полна со цветови, алиштата ми се сушат надвор user posted image улицата е преполна со деца...милина...ја отворивме сезоната на пиење кафе во двор...уживанција...

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Пролет
21.3.2010 17:09:39   
niki
Јас зумбули имам уште од пред месец дена и фрезии, колку убаво мирисаат. Многу сакам пролет, а овде цела зима повеќе или помалку наликува на пролет.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Пролет
21.3.2010 17:37:05   
***Lide***
da bas e ubavo vo prolet se e zeleno ubavo mirisa ama ke pocnat da izleguvaat insekti e od toa mi e mnogu strav najmnogu od PAJACI i zatoa poveke sakam zima zatoa sto togas nema nikakvi insekti 

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Пролет
21.3.2010 18:35:23   
melody
Spored mene najubavo godisno vreme ,a sega kako sto zatopli vo Antalija ahhhh ...ja obozavam proletta so site ubavini sto gi nosi so sebe, a posebno  koga malku ke poduvne vetre  se cuvstvuva mirizbata na moretouser posted image

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Пролет
21.3.2010 19:33:48   
mami
Го сакам секое годишно време, и секое ми е посебно на свој начин..Пролетта ја обожавам зошто после цела зима затворени внатре, еве два дена ние не сме прибрани дома. И најубаво ми е кога ке бидеме цел ден на планина и кожата ми мириса на сонце и чист воздух..ахх ја сакам зошто се се раздвижува, се пие кафе на тераса, луѓето се порасположени, насмеани...Уживанција

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Пролет
20.3.2012 15:02:27   
vezilka RR
Пролетта е прекрасен период. Таа доаѓа по зимата, кога сме измрзнати и незадоволни затоа што многу седиме внатре, а ако излегуваме треба да се облекуваме топло. Иако се убави снегот или лизгањето по мразот, поради студенилото редовно сме незадоволни. Но, неминовно по студениот период доаѓа промената. Така е сега - се зголемува траењето на денот, небото е посино, а сонцето свети сé почесто и посилно. Станува сé потопло. Кокиченцата ја најавуваат пролетта веќе и под снегот. Потоа излегуваат и други полски цвеќиња, дрвјата добиваат пупки, а некои веќе се расцутуваат.

Првите цутови ги радуваат сите, бидејќи човекот ја сака убавината, а пролетните прелести се најубавата природна слика. Сé повеќе има зеленило, тревата, џбуновите и дрвјата изгледаат сé поубаво по зимската стиснатост и сивило, сенките не ни пречат, бидејќи покрај нив има силно осветлени големи површини, надвор сé повеќе деца одат со откриени глави и не се завиткани со шалови, домашните животни се раздвижени и ги има сé повеќе по дворовите и улиците, птиците црцорат повесело и насекаде се јавуваат пчели и други инсекти, кои можат да почнат да го бараат нектарот. Волшебната Природа си ги покажува своите сили и ние уживаме во новиот здив на вистинската нова година (затоа старите народи - Римјаните, Кинезите, Словените - Новата година ја славеле во март, кога почнува пролетта).


Да и посакаме добредојде на пролетта!!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Пролет
18.4.2012 20:45:12   
Snow Queen
пролет лето есен...ги сакам, иако сум родена во зиме-ама ич не ја сакам
инаку посебно пролетта е рај и мелем за душа после досадната/уморна зима

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Пролет
21.3.2014 8:46:01   
vezilka RR
Пролет, пролет, дојде пролет. Денес е првиот ден на пролетта. Уф, што убаво. Оваа година нели е во знак на белите рози. Ќе се садат бели рози во Скопје и останатите градови, со цел да разубават, и токму рози, бидејќи имале најголемо абсорбционо својство наметалите од почвата. Хехех ќе не чистат од зимските загадувања. Како и да е, убаво изгледаат, ќе засадам и јас у двор некоја, да ме краси и чисти. user posted image .

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Пролет
21.3.2014 8:49:09   
Mihaela 2010
Da da prolet moeto godisno vreme,najubavoto,mnogu si ja sakam proletta,i jas planiram utre zadutre rozi da nasadam vo dvorce

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Пролет
21.3.2014 9:01:15   
Defne90 RR
user posted image
време кога целата природа се буди.Време кога се почнува одново.Ја сакам и јас ептен пролетта и и се радуваме заедно со децата.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Пролет
21.3.2014 16:49:36   
Felly RR
Ја сакам пролетта, таа е и мое годишно време. Посебно го сакам месецот април, и уживам во пролетните прошетки. Последниве години летата се пеколни, или пак врне, а пролетта е баш за уживање.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 12
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?