|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Мажот во кујна
10.6.2013 21:11:18   
niki
vo kujna odi do zamrznuvacot da izvadi kocan ladna voda i postojano kuka zosto nema, a neli sam ja vadi sam ja pie i zaborava da ja vrati flasata nazaduser posted image
ednas stavi da se vari gravce ama rano mu teknalo vo tri popladne, pa go jadevme utredenta
pravi tostovi i sendvici
i grcka salata znae da npravi ama retko
tolku i od kogo e i mnogu euser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Мажот во кујна
10.6.2013 22:08:38   
elenak
Мм нема проблем со ништо во кујна.Дури некогаш си мислам дека и од мене го бива повеќе user posted image Јас тесто не фаќам, се што е за месење е негова задача, а некогаш спрема и ручек. Па дури знае и благичко нешто да смучка.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Мажот во кујна
10.6.2013 22:12:26   
bucko mal
ponekogash gotvi,ama posle toa mislish bomba padnalo u kujna

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Мажот во кујна
10.6.2013 22:23:21   
moni teo
znae samo jajca da si isprzi drugo nisto

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Мажот во кујна
12.6.2013 14:19:34   
eleonorastrumica
Нон стоп е во кујна обесен ама за јас да готвам а он да ми се мава со малиот во нозете

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Мажот во кујна
12.6.2013 14:23:13   
miana
Што прави маж во кујна ?
- Смета user posted image

(Одговор на членот eleonorastrumica)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Мажот во кујна
12.6.2013 14:26:50   
JovanaJ
Mm ne gotvi, ama i ne e zahteven, pa koga nema jadenje znae sam se da si napravi , od poednostavni raboti: przeni jajca, makaroni, salati i sl...

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Мажот во кујна
12.6.2013 14:29:58   
Melanija RR
Мм знае да готви ама нема времеuser posted image колку сакам да кога ќе ми зготви нешто,ретко ама најслатко user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Мажот во кујна
12.6.2013 14:29:59   
mnm1986
Mojot znae da gotvi ama koga ima nekoj drug da go pravi toa zosto toj da e vo kujna user posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Мажот во кујна
12.6.2013 14:31:59   
penelopa
Супер готви ама затоа после него кујната е хаосuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mnm1986)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Мажот во кујна
12.6.2013 14:39:28   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Супер готви ама затоа после него кујната е хаосuser posted image


Исто и мм, додуша готви само неколку јадења, ама после него е хаос

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Мажот во кујна
12.6.2013 16:09:56   
sibela555
najubavoo

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Мажот во кујна
31.8.2013 15:04:25   
Bethany
Е вчера маже мое правеше шпагети со болоњезе сос и можам да кажам дека ги прави подобро од мене. user posted image
Не прави многу јадења, ама тие неколку што ги прави, веќе е експерт user posted image


< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 31.8.2013 15:05:28 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот sibela555)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Мажот во кујна
31.8.2013 20:03:48   
ivoni4ka
mojot vo kujan znae samo kafe da svari sadov da izmie, drugoto e mmoja rabota, za jadenje osven sopska salata drugo nema praveno, kolku lie e maza na rabota s varel jajca mi zvoni m vka a kolku vreme da se varatuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Мажот во кујна
2.10.2013 22:09:49   
Felly RR
Кафе и мојот знае да свари, ама затоа ако сме два дена кај мајка ми кога ќе се вратам ме чека планина од филџани. Среќа што кај свеки руча.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Мажот во кујна
2.10.2013 22:30:57   
bucko mal
Znae da gotvi ama posle toa kujnata e lom.sekoe mozno sungerce,vileda e izmrseno I isprljano.
Otkako ziveeme zaedno jas poveke gotvam no dobro e koga ne e zavrshen rucekot (jas treba da odam)on go zavrshuva.przenite raboti on gi sprema za da mu se potaze,neli przenite raboti ne se jadat posle 2,3 saati.
Najsmesen mi e koga tegne pita so mene hahahah
Sinoka sakashe solenki da mesi aj mu vikam zemi decava da gi cuvash jas ke napravam.Nemashe smisla samo sto dojde od rabota on da mesi.Ama veke ja pretera so tie solenkiuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Мажот во кујна
3.10.2013 22:15:28   
niki
moram da go pofalam maze, ova leto poprilicno napredna so obvrskite vo kujna
sekoj den toj ja sobirase masata posle rucek i sekoj tret den gi miese sadovite, otkako ke se nakupcea vo mijalnik
nekolku pati go iscisti i sporetot
i i varese makaroni na kerkata
ke go bide, neli?user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Мажот во кујна
3.10.2013 22:34:42   
mommy_angels RR
Ќе го биде,ќе го биде,еве се гледа напредок
Е мојот е саме за неред правење.За него под ратскревање маса не се подразбира тресење на чаршавот,трошките си се составен дел од декорот,а ако оставам тој да ги мие садовите ,печурки ке одгледуваме

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Мажот во кујна
4.10.2013 9:10:03   
Tanjat7880
E devojki tuka moram da go ISTAKNAM mm,elem,znae bash se(dobro de,groti)da si spremi,salatata e negov domen,jas raskrevam a on vari kafe I gi mie sadovite ama bash sekoj zaednicki rucekuser posted image ,koga neshto spremam,bilo blago ili soleno cekam on da e doma za da gi sredi tavite,lopatkite I se ostinato shto sum izvalkala,ako przi neshto shporetot e lom I toa ne go fakja no za se drugo e EXPERT!!!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Мажот во кујна
29.3.2014 0:49:41   
Defne90 RR
Јас многу се нервирам кога маж ми е во кујна.Значи скоро секогаш бидува некој инцидент.Или ќе скрши нешто или ќе истури нешто по плочки...А знае само да си направи тост ако не го мрзи.И затоа не му ни давам да ми се мота по кујна затоа што кога е таму само ми смета и уште поголема работа ми отвора.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Мажот во кујна
9.7.2014 8:47:36   
Mila mamicka
Мм добро се снаоѓа во кујна. Не дека готви некои јадења, како манџи и сл, ама пак не готвам ни јас. Кај нас готви свекрва ми. Сепак, кога немаме ручек, мм без проблем може да испржи што било, да направи салата, да ја постави и раскрева масата, кога пиеме кафе сами, секогаш тој го вари. И што е најважно, никогаш не остава неред позади него. Се ќе си измие, ќе си избрише кујна, за тоа немам никакви замерки. За скара, за печење риба е специјалист. Исто и за пица правење, само да му е спремно тестото.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Мажот во кујна
5.10.2014 14:18:56   
Mihaela 2010
Posledniot pat koga bese vo kujna, kujnata bese katastrofa..segde isprskano so zejtin user posted image , pa sakam da ne dobiva zelba za vo kujnauser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Мажот во кујна
28.11.2014 21:22:14   
scared RR
Се вртка колку само неред да направи user posted image знае онака основни работи да си зготви ништо посебно, ама кога не сум јас дома знае и да измие садови да потсреди user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Мажот во кујна
28.11.2014 21:25:49   
caciana
Mojot decko odlicno se snajduva vo kunja. Sega brzo napravi edna torta se ubiv od jadenje... Go biduva. A pak koga dvajcata gotvime...e togas nema dieta koj sto probal od naseto jadenje znae !! Koga se sobirame po doma so drustvo , site od prva vikaat VIE DVAJCA ke GOTViTE user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 74
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?