|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како би го опишале вашиот живот?
4.7.2011 13:25:21   
Octavia
Roller coaster user posted image user posted image (не знам како се вика тоа на македонски) Мислам на ова
user posted image .

E буквално така...

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Како би го опишале вашиот живот?
5.7.2011 16:11:34   
skorpijana
kratko i jasno BUREN hahaha

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Како би го опишале вашиот живот?
6.7.2011 8:51:52   
temjana
изминативе 5-6 месеци нема ден а да не слушнам и лоша вест која тотално ќе ме извади од колосек и добра која барем малку ќе ми даде сила да продолжам да се борам и да направи еден баланс. Незнам што ќе беше ова ама навистина е претерано секој ден буквално user posted image

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Како би го опишале вашиот живот?
6.7.2011 10:43:19   
mami2
Еден стих од песна ме потсетува на секојдневието
„Мојот живот е како Швајцарија, скоро совршен сон“, речиси се е добро, но мора нешто да недостасува. Сепак благодарна сум што имаме здравје, а за другото знам дека ќе помине. Моментално ми недостасува сон и одмор...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Како би го опишале вашиот живот?
6.7.2011 11:15:29   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami2

Еден стих од песна ме потсетува на секојдневието
„Мојот живот е како Швајцарија, скоро совршен сон“, речиси се е добро, но мора нешто да недостасува. Сепак благодарна сум што имаме здравје, а за другото знам дека ќе помине. Моментално ми недостасува сон и одмор...



isto,no samo sto ne mi nedostiga son..sve je great


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Како би го опишале вашиот живот?
6.7.2011 11:22:13   
delfinka
Koga kako....vo glavno e miren i spokoen,no vo posledno vreme protkaen so mnogu neprijatnosti...izgleda zvezdite ne mi se nakloneti...pogresna planeta ima vo mojot horoskopski znak:)

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Како би го опишале вашиот живот?
6.7.2011 14:30:07   
Палешка РР
Како трчање без пауза за одмор и вода и без цел user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Како би го опишале вашиот живот?
6.7.2011 14:37:02   
dostickage
kako borba za zivot,ama nema otkazuvanje.
se zavisi od nas samote i samote sme si kreatori na sopstvenata sreka.mora taka,glavata gore i samo napred;)

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Како би го опишале вашиот живот?
6.7.2011 18:57:37   
Martins mom
Кај некој како Roller coaster, а кај мене е тобоган...само надолу, надолу и надолу...
Ни точка светлина на крајот на тунелотuser posted image user posted image Лошо, ептен лошо...и тоа што претставуваше трошка надеж, го нема, се изгуби...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Како би го опишале вашиот живот?
7.7.2011 1:33:23   
vida
Ne go zamisluvav vaka svojot zivot...Imam soprug i naj prekrasno dete ama sepak se cuvstvuvam prazno vo sebe.I toa radi luge sto nit me rodile,nit mi davaat da jadam,nit pak pridonesuvaat nesto vo mojot zivot.Samo smetaat i mi pravat problemi...user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Како би го опишале вашиот живот?
11.7.2011 23:21:04   
Џесика
Опстанок... Survivor... бар сега за сегаuser posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Како би го опишале вашиот живот?
12.7.2011 0:36:42   
mamamoni
многу динамичен откако почнав на работа, мислам дека немам време да се изнагушкам со срцката мамина

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Како би го опишале вашиот живот?
12.7.2011 10:37:15   
anedespo
kako natprevar vo brzo odenje. Sekade trcam, brzam, doma ne zastanuvam pak e turbo i legnuvam podocna pa mi fali son. Gore dole zadovolna, so maz sto me saka i go sakam, 2 ubavi (no nemirni) deca, ubava i dinamicna rabota. Sakam poveke da setam i da se druzam, no nemam vreme. Sakam da prosetam malku nadvor (imam drugi finansiski prioriteti)Se nadevam so tek na vreme, da potporasnat decava uste 2-3 godini i da stanat posamostojni ke imam poveke vreme i sredstva i za drugive raboti.

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Како би го опишале вашиот живот?
11.6.2013 8:36:49   
bucko mal
ocajna domakinka
gotvi,peri,peglaj,trcaj po eden trcaj po drugi,na site da im pogodishuser posted image

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Како би го опишале вашиот живот?
8.6.2014 1:18:02   
Defne90 RR
Хм како би го опишала...па што знам најверојатно и јас спаѓам во редот на домаќинките кои што по 24 часа само трчаат од овде до овде и немаат време дури ни да седнат на маса и да се најадат ко луѓе.Значи живот во кој никогаш јас не сум приоритет,туку приоритет ми се децата и сопругот.На моменти здодевен,а на моменти чиниш дошла најголемата бура и ништо не оставила на свое место.Но од друга страна и живот исполнет со многу љубов и топлина кои што ги добивам од моите две деца и од мојот сопруг.Ете така би го опишала мојот живот.user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Како би го опишале вашиот живот?
8.6.2014 23:16:34   
deluxe
Секој ден ми е како да возам болид на формула1user posted image user posted image 300км/ч.Се чувствувам како да правам трка со времето,буквално секоја минутка ја цепкам за некоја обврска.Додека спие кенгурчето моеuser posted image Јас летам низ дома да средам обврски за покасно да бидам слободна за user posted image Или да можеме да учиме и пишуваме со ќерката,повторно темпирам и брзам ...И така си правам трки со времето секој ден..user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Како би го опишале вашиот живот?
27.11.2014 10:49:48   
caciana
Mozam DA go narecam "mirno more" ,mirno bidejki zivotot go dvizam onaka kako sto jas sakam(Ne sum mazena,nemam obvrski) a more kako more znae DA Se razbranuva,taka sekojdnevnite slucuvanja mi Se mali ili pogolemi branovi Vo moreto

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Како би го опишале вашиот живот?
30.11.2014 18:05:19   
scared RR
Бура од непријатни нешта user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 43
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?