|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колешки од работа
19.8.2009 12:06:50   
profesorica
Колку колешки имате на работа и дали некоја од нив се облекува смешно?
јас имам една што денеска е облецена во дрец розеви хеланки и кратка маица знаци задникот и е на мегдан и доле има црни гладијаторки облецено.не знам колку сте по трацарењето ама ова е навистина смесно.


< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 3.1.2013 21:12:18 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: колешки од работа
19.8.2009 12:22:50   
mami
јас сум сама на работа, имам 2ца колеги плус газдата. Со овие двајца сум во канцеларија. Едниот е постојано во некој костум или така по официјално облечен, ама таква му е работата а помал е од мене 1 година ама изгледа убаво, му стои одело, а другиот е поспортски па си доага со маичка или блузонче тенко, фармерки и патикиuser posted image user posted image user posted image а како што сум на прометна улица, секојдневно гледам убиствени шеми на облекувањеuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: колешки од работа
19.8.2009 12:28:54   
profesorica
незнам на оваа сите тука сеир и фаќаат розев и хеланки со кратко маице.лосо!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: колешки од работа
19.8.2009 12:43:53   
mami
хехехе забавно ви е денес а?  просто неможам да се изначудам какви се комбинации можат да смислат луѓетоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: колешки од работа
16.11.2009 16:01:23   
vezilka RR
јас имам две колешки и супер се..ги обожавам..подобри не можев ни да посакамuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   за колешките..

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: колешки од работа
30.11.2009 9:18:38   
arh_diz
Jas imam mnogu koleski 90% zenski sme . No edna koleska e mnogu cudna otkakao rabotam vo firmava odi postojano isto oblecena vo isti alista neznam kako ne i se iskinat user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: колешки од работа
29.1.2010 12:29:06   
vezilka RR
Леле луѓе, од Нова Година навака имаме нов колега на работа..ама колку е оток, не се издржува. Се он има нешто да каже, да праша со десет потпрашања, има посебни желби и за него важат посебни правила на работа. Вчера на мажле му викам не сум видела толку егоцентричен човек доооооолги години..не знам како ќе се справуваме со него..

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: колешки од работа
29.1.2010 12:34:00   
BILJANA_G
Cat pat odam na rabota vo nasata kancelarija imam 3 koleski odnosno 3 vraboteni no nikogas ne sakam da komentiram koj kako e oblecen sekoj si ima svoj vkus i sam si odlucuva kako da se oblece a i da ne zaboravime dali ima sekoj moznost ubavo da se oblece.Tuka stanuva zbor za vkus i moznoist.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: колешки од работа
29.1.2010 12:38:24   
pacuvce
Поздрав и гушки за двете мои колешки и еден куп колеги на работа...Сега додека сум дома на породилно,многу ми недостасуваат...И јас на нив...Барем така велат тие....За Нова Година пријатно ме изненадија со музичка честитка на која беа потпишани сите,а ми ја донесе чичко поштар...LOVE U ALL...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: колешки од работа
14.2.2010 23:59:51   
Cacko
eeee,ovaa tema neznam kako sum ja utnala.bev vo kancelarija so kolega i koleska,koi bea primeni tamu 1 god pred mene i sve si bese super so niv(barem taka si mislev)a so rakovoditelkata imav mnogu maka,dusata mi ja izvadi.i da ne tupam mnogu,celo vreme kolegive kao na moja strana se i takvi raboti,ja ogovaraa rakovoditelkata i to.po 1 god tamu bas pred da pravam svadba i da idam na meden mesec se spukav so rakovoditelkata(opravdano;generalniot mi potpisal 7 dena za svadba a ona se buni i vika pravnikot nesto utnal,mi sledele samo 3,vi se verueuser posted image dzanam ona mi gi dava,umesto da se raduva za mene ona se buni,btw kerka mozam da i bidam)i taka posle 1 mesec se vrakam ja na rabota,so kolaci prviot den da pocastam za svadba,koga kolegive moi nesto mnogu u zemja gledaat,baska koga kazav deka sum trudna ne se izraduvaa,i koga idam ja da castam kaj direktorot na sektor,a on na mene mi dava mojata ostavka,posto otkaz ne mozea da mi dadat,mi ja dade mojata ostavka napisanauser posted image user posted image user posted image eeeej vi se veruva li,normalno ne potpisav nego somm sredivme patoloska i pa si zimam plata sea do april,ali od pravnikot razbrav deka gi potkupila kolegive da zborat protiv mnene za da me izbrkaat.ejjj,kaj ke i ide dusata na nea a i na niv,ova mi e prva rabota i prvi kolegi,i za pamet,mm vika od sea so site rival a ne drugar

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: колешки од работа
15.2.2010 0:12:44   
lidijas
E Cacko toa tie, mnogu zboruvanje za sefot pred kolegite ne osven ako ne gi znaes podolgo vreme i znaes so luge se. Nekoi i namerno zboruvaat loso za direktori i sefovi pa koga ti ke se ispustis nesto trcaat da te kodosat. Rabotam so mnogu luge i so mnogu stranki pa sum videla i zapoznala sekakvi. Mora mnogu vnimatelno so kolegite na rabota dodeka ubavo ne gi zapoznaes, posebno tie so koi si vo kancelarija ili kaj mene vo t.n.okean.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: колешки од работа
15.2.2010 0:18:17   
Cacko
abe skolo mi bese ova,za pamet

(Одговор на членот lidijas)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: колешки од работа
15.2.2010 10:33:59   
profesorica
е немам ја избркаа таа колешката што беше сега имам само еден колега и со него си дружам, пијам чај и тако даљеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: колешки од работа
15.2.2010 10:45:45   
Annabel
Ние бидејќи сме голема фирма (со околу 700 вработени), можам да кажам дека имам многу колешки со кои убаво се дружам...

Ама има и такви кои нон-стоп оговараат и многу ме нервираат....

Ме нервираат и колешки што нападно се облекуваат а работат со клиенти, џвакаат мастики на цел глас и им се обраќаат на клиентите со срцка, душо, злато....Баш заради таквите како нив имаме кодекс на облекување и однесување...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: колешки од работа
15.2.2010 11:11:08   
BILE.F
Ние сме фирма со 7вработени , од кои 5колеги и една колешка! Колешката ми е супер, подобра да бирав немаше да најдам!
Јас кога дојдов на работа, таа веќе имаше 11год работно искуство, ме прифати и сите работи што ги знам ги научив од неа! До душа и јас брзо учев, така да не и отежнував! 
Поради тоа си ја почитувам и како личност и како професионaлец во нашата струка.
Постара е од мене, но е многу современа! Taa ми е филтер за се!
Ја обожавам! (се надевам дека и натаму ќе бидеме така)
Е баш денес за бебушот ми донесе многу убави рабити од Грчка. Нели е срце!user posted image user posted image user posted image
А и колегите се супер! Малку сме и си се почитуваме, а и газдата е доста коректен!
За облекување, секој си има свој стил, и сите сум ги прифатила какви што се, и само ако има нешто драстично ќе приметам што се облечени!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: колешки од работа
17.2.2010 12:46:02   
pacuvce
Си ги мразите ли колегите?

Бидете внимателни ако ги оговарате соработниците – еден од нив сигурно има “долг“ јазик па ќе ве предаде. Секој ден ве дочекуваат со насмевка и прашуваат како сте. Но, она што ви го зборуваат зад грб е се само позитивно не!Една петина од вработените ги мразат своите соработници и две третини од нив редовно трачарат за колегите на лице место.Најновите истражувања покажуваат дека најголем дел од вработените се лицемерни и се борат за подобра позиција, така што не бираат време и начин за да ја елиминираат конкуренцијата.
Надредените секогаш се оние кои предизвикуваат напнатост и нервоза на работното место. Најмалку оговарање има во медицинските кругови, а најмногу во ИТ секторот и сметководството.Најчесто на место поголема тимска соработка на работното место – постои конкуренција и постојано наоѓање начин да се оцрни колегата.
Какви сте вие со вашите колеги?

-------------------------------------------------------

Бидете претпазливи,драги мои!!!






_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: колешки од работа
17.2.2010 13:27:12   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cacko

eeee,ovaa tema neznam kako sum ja utnala.bev vo kancelarija so kolega i koleska,koi bea primeni tamu 1 god pred mene i sve si bese super so niv(barem taka si mislev)a so rakovoditelkata imav mnogu maka,dusata mi ja izvadi.i da ne tupam mnogu,celo vreme kolegive kao na moja strana se i takvi raboti,ja ogovaraa rakovoditelkata i to.po 1 god tamu bas pred da pravam svadba i da idam na meden mesec se spukav so rakovoditelkata(opravdano;generalniot mi potpisal 7 dena za svadba a ona se buni i vika pravnikot nesto utnal,mi sledele samo 3,vi se verueuser posted image dzanam ona mi gi dava,umesto da se raduva za mene ona se buni,btw kerka mozam da i bidam)i taka posle 1 mesec se vrakam ja na rabota,so kolaci prviot den da pocastam za svadba,koga kolegive moi nesto mnogu u zemja gledaat,baska koga kazav deka sum trudna ne se izraduvaa,i koga idam ja da castam kaj direktorot na sektor,a on na mene mi dava mojata ostavka,posto otkaz ne mozea da mi dadat,mi ja dade mojata ostavka napisanauser posted image user posted image user posted image eeeej vi se veruva li,normalno ne potpisav nego somm sredivme patoloska i pa si zimam plata sea do april,ali od pravnikot razbrav deka gi potkupila kolegive da zborat protiv mnene za da me izbrkaat.ejjj,kaj ke i ide dusata na nea a i na niv,ova mi e prva rabota i prvi kolegi,i za pamet,mm vika od sea so site rival a ne drugar



леле цацко, па ти си имала прав пречек на работа...аууу катастрофа, на што се се спремни луѓето...
Ти беше што по струка? Нешто за прехрамбено? Гледав денес некој оглас..ајде ке ти го пуштам по пп :)))

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: колешки од работа
17.2.2010 13:47:27   
mis.
Cacko e прехрамбен технолог како мм.Виталија бараат технолози имаше оглас во весник.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: колешки од работа
17.2.2010 13:53:44   
zami
Jas imam samo eden kolega i gazdarica, a kolegata e sinot na gazdaricata. user posted image user posted image user posted image

za sreka odnosite vo firmata se za sekoja pofalba, relaksirani, taka sto nemozam da se zalam.
e sega nemame muabeti od stilot, ej si kupiv nova bluza, daj recept za kolacive i sl. ama rabotata e super.
a i kolegava e mlad i smeski e


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: колешки од работа
17.2.2010 13:54:52   
mami
дада мис видов и го пуштив огласот по пп.. Денес како ми тргнало за сите ке најдам нешто..кажувајте што ви фалиuser posted image

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: колешки од работа
17.2.2010 13:57:06   
topce
за колегите не можам да се пожалам, до пред некое време бев едно женско ама никогаш не сум имала со ниту еден проблем. е сега ни дојде уште една колешка на која се и е тешко, ги дели работите на машки и женски, инженер е по професија така што самата професија не поднесува делби на машки и женски. се нешто и мириса се некој галами и со еден збор почнува да мрчи и гледаме дека ќе си имаме проблеми. и нормално момциве почнаа да се дистанцираат и да ја зезаат уште толку. мене искрено не ми се допаѓа нејзиниот однос, малку има страв од мене па кога јас сум во канцаларија тогаш седи мирна.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: колешки од работа
17.2.2010 13:58:26   
topce
стан од 50 квадратни метри од нова железничка до ново лисиче и да не биде повеќе од 1000 еуро за квадратен метар user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Колешки од работа
17.2.2010 14:02:35   
mami
хеххехе и мене тоа ми фалиuser posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 3.1.2013 21:12:38 >

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Колешки од работа
30.11.2013 9:37:54   
Mihaela 2010
Prethodno imav mnogu kolegi okolu mene,ama so premestuvanjevo na drugo rabotno mesto,imam + uste dve koleski u kancelarija i seficata...na pocetokot imav malku problemi,neli ne se znaeme ,jas stara a sepak nova koleska,i imase od nivna strana distanciranje, sto e i normalno iako si priznavam ne mi bese seedno..ama sega se si se namesti na svoe mesto,taka da mozam da kazam deka mi se super...

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Колешки од работа
1.12.2013 22:56:06   
Snowhite RR
Јас имав колешка на работа со која многу добро ни одеше работата, бевме ептен погодени и колегијални и приватно си живеевме, ама за жал даде отказ и се вработи во друга фирма, иако нејзинот заминување за мене значеше унапредување, сепак ми недостасува, ама тоа е, сепак и до ден денеска е супер кога и да и се јавам да ја прашам нешто за работата никогаш не ме одбила, фер е, се слушаме од време на време и на кафе сме биле. Е сега нови колеги имам, колешка и колега и со нив се согласуваме, ама се уште сме така малку на дистанца да речам, а и не сакам да се приврзувам зашто не знам до кога и дали ќе останат во фирмата

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?