|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Затемнување на Сонцето
20.3.2015 11:06:48   
Felly RR
Рингерајки, веќе почна затемнувањето на Сонцето, но кај нас ќе биде само делумно и според скопското Астономско друштво, затемнувањето во Скопје веќе почна во 9:37, максимумот ќе биде во 10:45, а ќе заврши во 11:56 минути. За време на максмумот ќе се гледаат 43,5 проценти од дискот на Сонцето.
Препораките се да не се гледа директно во Сонцето, без специјални очила или да се користи маска за заварување.
Според астрономите следно помрачување на Сонцето ќе се случи на 12.1вгуст.2026

Може во живо да го следите затемнувањето на Сонцето ТУКА.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 20.3.2015 11:07:57 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Затемнување на Сонцето
20.3.2015 12:07:02   
Melanija RR
Сабајле прочитав и баши тоа време кога почна бев во продавница заглавив на каса.Во 11ч дојде некој облак многу се раздува
Ова во живо е интересно.Мислам дека имаше вакво нешто крајот на 90тите знам средно бев, или нешто потоа

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Затемнување на Сонцето
20.3.2015 13:39:06   
lukajana RR
Јас го заборавив затемнувањето а баш сакав да видам знам кога бев мала исто имаше како што рече Меланија и со сестра ми седевме дома не ни даваа да излегуваме опасно било.А сега кога никој не ми забранува го утнав user posted image ,ајде наредна прилика

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Затемнување на Сонцето
20.3.2015 13:53:34   
Felly RR
Lukajana, исто и кај нас минатиот пат, хехеее, мајка ми затвори прозорци/врати ролетни спуштени, не смеевме да излезиме user posted image а сега мм излезе, демек со наочари за сонце ќе го гледа, ама било мн јако. Да знаев дека така ќе пробува да го гледа, и јас немаше да го пуштам да излезе user posted image па дури и пробал со телефон да го слика, ама ништо од сликата.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Затемнување на Сонцето
20.3.2015 13:58:59   
lukajana RR
Felly ама тогаш и многу фама се крена како горело кожа се ослепувало и сл.работи и не затворија дома исто така со спуштени ролетни а пусто детска љубопитност мислиш којзнае што е ,колку сакав да ѕирнам тогаш,а сега заборавивuser posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 5
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?