|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Тетоважа
10.6.2013 23:06:12   
Snowhite RR
А дали имате тетоважа или имате желба за некаква тетоважа и дали би им дозволиле на вашите деца да си направат тетоважа се разбира кога ќе пораснат?

Јас немам, а многу сакав да си направам едно бубаче мало на вратот назад како ми влегува в коса, нешто така. Ај можи еден ден ќе направам заедно со децатаuser posted image
Значи почитувам нешто минијатурно, а не сакам кога ќе видам истетовирани како сликовници
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Тетоважа
10.6.2013 23:09:38   
elenak
Мислам дека кикичка веќе имаше ваква тема за тетоважи. Инаку баш пред некој ден ми дојде ваква луда идеа ама ми е страв да ја кажамuser posted image Сепак доколку би се решила би сакала да биде некој нежна, на раката и со името на ќерка ми. Како онаа на наша Луци, ептен ме бендисува.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Тетоважа
10.6.2013 23:10:20   
Bethany
Исто како и за пирс. user posted image
Едно време, додека бев помлада, сакав и скоро па да направив, ама се исплашив од болка user posted image
Сега ми е драго што беше така...

А дете/деца понатаму во животот ако изразат желба, со тетоважа која нешто би им значила/означувала, кога веќе се возрасни и изразат желба. Ама нешто со стил user posted image

Оффтопик, приметувам дека се зборам во множина, не за дете, туку деца, хехе, треба да се преиспитам user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Тетоважа
10.6.2013 23:39:36   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Мислам дека кикичка веќе имаше ваква тема за тетоважи.


И јас помислив на таа тема, но тука се пишува само за тетоважи посветени на децата. КЛИК

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Тетоважа
30.11.2014 19:29:17   
caciana
Nemam tetovaza , a mnogu sakam da imam . I dokolku pravam ke bide dream catcher
user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Тетоважа
30.11.2014 19:31:15   
blond
Nemam niedna, a mnogu sakam. Mozebi eden den ke se osmelam....

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Тетоважа
30.11.2014 19:43:26   
scared RR
немам, а сакам да имам некоја малечка интересна на глуждот user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Тетоважа
30.11.2014 19:45:02   
Ki4iko
Јас со сопругот одамна се договоривме да правиме тетоважи.само после породувањево user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 8
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?