|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Тетоважа посветена за децата!
18.9.2011 17:33:25   
kikicka
Еве ја отворам темава бидејќи одамна сакам да направам тетоважа со името на моето сонценце али бидејќи немам време сега ја одложувам,не дека не ми е страв ,имам страв али и меракот е гооолем user posted image
Што мислете вие, дали некој од вас има или би направил тетоважа посветена на своето дете?!

< Поракaта ја уредил kikicka -- 18.9.2011 17:47:43 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Тетоважа посветена за децата!
18.9.2011 18:52:41   
Sandric
Mene ne mi se sviga toa ic... nekako mislam deka ima mnogu poubavi tetovazi ako veke tolku imas merak....

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Тетоважа посветена за децата!
18.9.2011 19:03:30   
lilicka
И јас размислувам на оваа тема уште пред да се роди Леонтина...супер ее според мене!!!

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Тетоважа посветена за децата!
18.9.2011 19:34:03   
kikicka
што знам за мене нема поубава тетоважа од името на моето чедо бидејки би знаела дека значи нешто самата тетоважа ,ако веќе би се тетовирала би го истетовирала тоа а др.не
Е сега нормално има една купица фонт нормално нема да го напишам како име во именик user posted image .

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Тетоважа посветена за децата!
18.9.2011 19:43:58   
vida
Jas imam tetovaza posvetena na moeto dete...koga napravi sin mi 40 dena jas go istetovirav na rakata negovoto ime i datata na ragjanje.4 tetovaza po red mi e megjutoa najgorda sum na nejze.I sekako sekoja moja tetovaza ima posebno znacenje za mene.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Тетоважа посветена за децата!
18.9.2011 19:45:06   
Viktori
Jas ne sum za takva tetovaza. A ako imas poveke deca? KO Pero Antic ke bides user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Тетоважа посветена за децата!
18.9.2011 20:08:27   
kikicka
user posted image ke tetoviram :D planiram dvee da imam ako ispade i treto i toa :D ne beviktori malecki ne tolkavi ko pero:D pero preteral malku user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Тетоважа посветена за децата!
18.9.2011 21:18:39   
Тања РР
Ако си тип кој го сака таквиот боди арт, ако секако планираш да ставаш тетоважа на себе не гледам причина зошто тоа не би било името на твоето дете во некое стилизирано издание.
Јас лично никогаш не би ставила тетоважа на себе ниту посветена на детето ниту било каква друга. Едноставо не е мој стил.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Тетоважа посветена за децата!
19.9.2011 23:09:25   
mila mama
Порано ич, ама ич не сум сакала тетоважи, дури и одбивни ми беа оние што имаа. ама сега некако откако живеам во средина каде што секој втор е тетовиран, не само што не ми сметаат туку сум се мислела и јас да ставам user posted image Сепак, знаејќи си го карактерот, знам дека ќе ми здосади за помалку од една недела, а тука назад нема, така што уште си чекам. Малку и професијата не ми дозволува послободно изразување, а да си ја ставам тетоважата и никој да не ја види, не гледам резон user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Тетоважа посветена за децата!
19.9.2011 23:48:03   
ikki
Јас пред некое време размислував да ставам тетоважа само првата буква од името на ќерка ми. А за цело име не сум размислувала, штознам..

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Тетоважа посветена за децата!
20.9.2011 8:28:30   
Luci
Јас го истетовирав името на мој син Марио на десната рака user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Тетоважа посветена за децата!
20.9.2011 8:47:13   
Maca25
Јас чекам малце да подзалади, па ќе си тетовирам маче на плешката. Не дека е посветена  на ќерка ми, но за мене таа е моето мало маче, а и мене сите ме викаат Маца. Така да ќе биде и за неа и за мене user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Тетоважа посветена за децата!
20.9.2011 9:00:51   
kikicka
e luci boleshee? jas si razmisluvam celo vreme na bolkata ama poshto sme zeni sekakva bolka trpime pa zaenda tetovaza ne bi bilo bolno tolku user posted image ....inaku jas sakam na rakata pod maliot prst da ja stavam imam videno i ubavo mi izgleda .

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Тетоважа посветена за децата!
20.9.2011 9:29:45   
rina13
i jas kaj i da e ke se istetoviram,razmisluav a imeto na user posted image ama se predomisliv zdravje ponataka ke treba i za drugo dete pa togas naednas dve ke stavam,sega za sega vo plan sum da istetoviram latinska recenica po dolzina na rbetot...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Тетоважа посветена за децата!
20.9.2011 9:45:56   
Luci
Па болеше малку ама не нешто неиздржливоuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

e luci boleshee? jas si razmisluvam celo vreme na bolkata ama poshto sme zeni sekakva bolka trpime pa zaenda tetovaza ne bi bilo bolno tolku user posted image ....inaku jas sakam na rakata pod maliot prst da ja stavam imam videno i ubavo mi izgleda .


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Тетоважа посветена за децата!
20.9.2011 9:49:57   
lilicka
luci и јас на истото место планирам да ставам тетоважа само малку погоре,а со какви букви тие е тетоважата??

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Тетоважа посветена за децата!
20.9.2011 9:53:39   
Maca25
луци, ај прати ми пп кој те тетовираше. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Тетоважа посветена за децата!
20.9.2011 10:09:40   
Luci
Еве ја од поблиску user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Тетоважа посветена за децата!
20.9.2011 13:44:08   
kikicka
super e !

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Тетоважа посветена за децата!
23.9.2011 14:17:06   
vida
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Јас го истетовирав името на мој син Марио на десната рака user posted image

I jas na istoto mesto go imam istetovirano imeto na mojot sin Danilo a pod imeto datata na ragjanje samo sto mene mi e na levata raka,desnata mi bese veke zafatena so tetovaza.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Тетоважа посветена за децата!
23.9.2011 14:33:41   
vida
bas sakav da ja vidite i mojata malku bleda e ama so mobilen e slikanauser posted image

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Тетоважа посветена за децата!
23.9.2011 15:26:11   
kuklica

Koga bi se odlucila za tetovaza sekako deka toa ke bide imeto na moeto najmilo ama doskretno i so neobicni bukvi

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Тетоважа посветена за децата!
23.9.2011 15:29:02   
Luci
Супер ти е тетоважата Вида
ИЗВОРНА ПОРАКА: vida

bas sakav da ja vidite i mojata malku bleda e ama so mobilen e slikanauser posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Тетоважа посветена за децата!
23.9.2011 15:34:25   
miana
jas ne bi se tetovirala....

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Тетоважа посветена за децата!
16.10.2011 12:06:25   
SkCura77
Otsekogas sakav da se istetoviram, ama ne znaev sto bi bilo dovolno dobra slika za da izrazi nesto simbolicno povrzano so mene. Sega koga imam sin bi istetovirala lav (negoviot horoskopski znak) i negov inicijal. A sakam i lav i volk (kuceto moe mnogu lici na volk) zasto nekako se povrza doagjanjeto na toa kuce vo nasiot zivot so doagjanjeto na naseto dolgo ocekuvano dete. Sekako tetovazata bi bila so poumetnicki sliki i bukvi. Samo bi treba dobar crtac da mi ja pogodi mislata i zelbata :)

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?