|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   FAQ
14.3.2009 15:22:20   
nina
Администраторе ако може да ми објсните како да си ставам слика на профилот?Може е глупаво прашањево но барав некое време и неуспеав ништо да најдам.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: FAQ
14.3.2009 18:40:06   
predrag
Може може, како да не може user posted image user posted image user posted image

Откако ќе се логираш одиш на "Моја рингераја"
долу десно има неколку линкови меѓу кои и "мој профил", кликаш на него
стигаш на страната каде што можеш да го менуваш својот профил. Меѓу опциите таму има и "Мој аватар" со 2 опции. Една од нив е "Пренеси ја мојата слика - аватар (постоечката ќе биде заменета) " ако дојдеш со курсорот врз текстот ќе приметиш дек тоа е линк. на клик на тој линк се отвора прозорче во кое има текст "Избери датотека на аватарот:" и копче "Choose file". Со клик на копчето се отвора ново прозорче во кое може да одберете сликичка која што е на вашиот компјутер. Откако ќе ја изберете сликичката со клик на потврди таа се поставува како ваш аватар.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: FAQ
22.3.2009 17:20:59   
mis.
Kako mozam da stavam tiker probav kako sto e navedeno ama tikerot gonema.Neli treba na e-mail adresata da mi stiga izvestuvanje deka imam odgovor vo temata na forumot koja ja sledam.Jas do sega ne sum dobila poraka na e-mail.Fala za odgovorot odnapred.Se nadevam go postaviv na vistinskoto mesto.

(Одговор на членот predrag)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: FAQ
26.3.2009 15:26:18   
vesna_kr
Kako mozam da promenam stara poraka moja od forumot?

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: FAQ
26.3.2009 21:12:42   
Еца
оди на таа порака која што сакаш да ја промениш,над неа има уреди, кликни на тоа, направи ја промената и потврди.Готово. Се надевам дека помогнавuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: FAQ
27.3.2009 9:17:30   
vesna_kr
Pa ne mi pomogna,zasto znam deka treba na uredi, megutoa ovaa e postara poraka i nema uredi.Ima samo citiraj odgovori i prosledi.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: FAQ
27.3.2009 11:03:03   
Еца
па добро весна пробај вака, оди на цитирај одговор и избриши  или додади тоа што сакаш,ајде пробај да видиш дали ке успееш.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: FAQ
17.5.2009 18:57:20   
biljanaM
Едно прашање, нели е возможно тикерите да ни се гледаат без кликање на името на корисникот, т.е. да се видливи или.....само со тој хтмл кодот па пасте итн, итн....

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: FAQ
17.5.2009 19:26:54   
Еца
Билјана пред некое време беше така,но сега има промени и тикерите можат да се гледаат само со кликање на името на корисникот.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: FAQ
17.5.2009 19:29:54   
biljanaM
Елена фала на одговорот, дека не сите корисници имаат направено тикер, а вака кога би биле видливи, сите би направиле, односно тоа би ги потикнало да си направат, и би знаеле чие дете колку години има и слично без да го разгледуваме профилот на корисникот

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: FAQ
30.3.2010 18:51:31   
Annabel
Дали може да ми стига порака на e-mail кога ќе добијам одговор на некоја тем што ме интересира?

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: FAQ
9.5.2011 10:31:58   
Maca25
За сите прашања кои ги имате, како на пр.:  како да поставите тикер, слика, да промените лозинка, како да додадете потпис и уште многу други корисни рабори, можете да си прочитате овде

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: FAQ
21.12.2012 21:29:53   
Ring
Kako mozam da postavam prasanje anonimno ??? aj da ne ja prasuvam miana , neka odgovori nekoj :)))))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: FAQ
21.12.2012 22:15:41   
Ring
Otkriv kako , vidov deka ima opcija da izberes
Sega vidov sto zaboravila miana da stiklira user posted image user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Kako mozam da postavam prasanje anonimno ??? aj da ne ja prasuvam miana , neka odgovori nekoj :)))))


(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: FAQ
22.12.2012 12:16:35   
Felly RR
RIng, анонимно може да се постави прашање само на некои форуми. ДОколку ја има таа опција, ќе видиш горе кај што стои корисник, и твоето корисничко име, ќе има и друга опција - анонимно - ако го означиш квадратчето, прашањето ќе биде анонимно поставено./

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: FAQ
9.3.2013 23:50:42   
Ring
Ajde tuka ke prasam
Zosto vo mojot profil pisuva deka mojata e-mail adresa e vidliva za prijateli, a vo podesuvanjeto za privatnost imam staveno da ne e vidliva za nikoj ?

Taka treba ili ???

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: FAQ
10.3.2013 9:16:52   
Ikana
Бидејќи сега имаш опција да побараш некој за пријател односно да испратиш покана за пријателство на некој член. Тие што ти се пријатели на РР ќе можат да ти ја видат адресата. Мислам дека има и опција никој да не ти ја гледа. Провери уште еднаш убаво во подесувања.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: FAQ
11.3.2013 11:39:47   
babyhope
Рингерајки, напишав пред извесно време и на маил адресата ама не добив одговор. Кога во ноември месец си ги видов user posted image се приклучив на календарот на бременост по недели. Меѓутоа потоа беше missed и никако не можев да го најдам подесувањето да не ми стигнуваат пораки на мојот маил за која недела сум. Ќе може ли некој од администраторите да ми каже како да постапам... баш се натажив кога денес видов дека сум требало да влезам во 21 user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: FAQ
16.3.2013 11:13:45   
Lina*
i jas se registrirav na kalendarot ama mene voopsto mi nema stignato poraka???

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: FAQ
20.3.2013 17:10:58   
Melanija RR
babyhope кликни на Моја рингераја,потоа застани со маусот на Поставувања и кликни на Рингераини семејни е-новости.
Подоле на отворената страна ќе видиш Рингераин Календар на бременоста и кај што пишува Одјавете се со клик на копчето. кликни на Одјава .

Што поскоро повторно да си се регистрираш user posted image

Lina* провери по истата постпка дали си регистрирана и со кој меил.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 20
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?