|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Најдобра заштита од крадци
15.12.2010 16:10:28   
zelba
da vi raskazam:
Majka mi zivee sama i veke 4 pati  kukata ja obivale od koi posleden pat imaat odneseno se od kukja od zlato do ves masini , mikrotalasni ,sporeti ma se se bas ali koga majka mi ne bese doma . Pred dve veceri mi kaza deka dvajca dosle do vrata i i tropale  sakale da vlezat iako svetloto gorelo i znaele deka ona e vnatre  e sega mi e stvarno dosta se sekiram za majka mi umiram

Dali znae nekoj dali vo skopje policijata nudi privatno obezbeduvanje

I vtoroto prasanje  dali nekoj znae stan vo cair garsonjera kolku kosta 

Ve molam za pomos  ili soveti so da pravam umiram od nervoza user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Martins mom -- 15.12.2010 16:22:20 >
Непосредна врска до пораките: 1
   Најдобра заштита од крадци
15.12.2010 16:11:40   
zelba
dali znaete kade da se obratam za takvi uslugi  da ja cuva nekoj majka mi navecer  koj nudi toa nekoj tel br  se otepav barajkji po net ali nisto konkretno pa da vi se obratam

< Поракaта ја уредил Martins mom -- 15.12.2010 16:24:42 >

(Одговор на членот zelba)
Непосредна врска до пораките: 2
   Најдобра заштита од крадци
15.12.2010 16:16:21   
Anushka
Желба,
Најпрофесионална и најефтина заштита можеш да побараш во НИКОБ или ЛУПУС (месечна заштита 30-50 ЕУР). Полицијата не врши обезбедување. Тие можеби ќе обрнат внимание на некој објект, еднаш два пати и толку. Нон-стоп обезбедување полицијата не може да пружи.
А да се обидете со квалитетна блиндор врата? (1000 ЕУР)
Најефтино решение е куче. Добро, големо, гласно и неподмитливо!

< Поракaта ја уредил Martins mom -- 15.12.2010 16:23:31 >

(Одговор на членот zelba)
Непосредна врска до пораките: 3
   Најдобра заштита од крадци
15.12.2010 16:17:38   
Maca25
Желба, полицијата не верувам дека може да понуди приватно обезбедување, но знам дека има еден куп приватни агенции за обезбедување кај кои можеш да се обратиш.
А за купување стан во Чаир, зависи од тоа дали е реновиран и во кој дел на чаир се наоѓа, но за 25 - 28.000 евра може да се најде. Има и поевтини, мислам, но нереновирани од пред 100 години.

< Поракaта ја уредил Martins mom -- 15.12.2010 16:22:54 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот zelba)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Најдобра заштита од крадци
15.12.2010 16:25:41   
zelba
maca fala mnogu sto mi pisa  a da ne znaes br. na tel od tie agencii i da ne znaes kolku se doverblivi

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Најдобра заштита од крадци
15.12.2010 16:30:14   
zelba
lele anushka super si bas ke razgovaram so majka mi za kuce sakam bas nekoj da ja cuva da ne i dojde ama nikoj pred vrata  pa bilo covek ili kuceuser posted image lele se nasmeav na ovolkava maka 
a da ne mas  br na tel od tie dve agencii sto mi gi navede

(Одговор на членот zelba)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Најдобра заштита од крадци
15.12.2010 16:34:32   
zelba
anushka najdov na netov nikob  obezbeduvanje fala ti

(Одговор на членот zelba)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Најдобра заштита од крадци
15.12.2010 23:26:00   
veckasr
lele imene mi go ukradoa zlatoto minatata godina  policijata ne prezede nisto ama bas nisto da go najde 

(Одговор на членот zelba)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Најдобра заштита од крадци
16.12.2010 15:39:57   
majka 79
posle dve krazbi, nie se osiguravme so alarm, blindirana vlezna vrata i metalni roletni na zaklucuvanje(mnogu se licni, nezni, a bezbedni)
da cuknam vo drvo.......mozebi se spasivme od kradci

_____________________________

mudriot covek ne kazuva se sto misli, tuku misli i razmisluva se sto ke kaze.

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Најдобра заштита од крадци
30.9.2012 13:00:39   
Annet
sega se mislime od kade da si kupime sigurnosna vlezna vrata za vo stan.ke ve zamolam za vasite iskustva,od koja firma se zadovolni?

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 10
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?