|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Препорачајте ТВ програма
22.9.2009 10:18:57   
niki
Site znaete deka ne sum vo MK, Bocko vo edna tema mi posoci internet stranica preku koja mozam da gi gledam makedonskite televizii.
Bidejki dolgo gi nemam gledano i nemam programa i nemam ni tolku vreme za gledanje, ajde ringerajki pomagajte. Koja TV ja gledate, koja ima najdobra programa, preporaki za nekoja emisija vreme vo koe se emituva i sl??????
Odnapred blagodarna.

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 2.1.2013 22:47:43 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: препорачајте ТВ програма
22.9.2009 10:45:15   
profesorica
Откако се вработив не гледам многу ТВ, а најчесто од македонските ги гледам канал 5 и к15.На к15 телевизија има добри стари и нови македонски спотчиња.Понекогаш ќе ја фатам емисијата Бебе магазин, во недела на А1, околу 9, и серијата Забранета љубов, секој ден околу 17 ч. на А1.Исто можам да ти ја препорачам емисијата Под сенка,доколку сеуште оди на ТВ, летоска се емитуваше околу 16 ч. секој ден.Почесто ги следам програмите од кабловска телевизија.

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 30.9.2009 14:25:41 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 2
   препорачајте ТВ програма
22.9.2009 11:14:37   
Палешка РР
Верувај ники дека се мислам еве веќе пола саат и не знам што паметно да ти препорачам user posted image Зар сме толку слаби со интересни емисии за кои треба да брзаш за да седнеш пред телевизор? Незнам, ништо не ме привлекува толку колку хрватската Latinica за да можам од срце да го препорачам.user posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 30.9.2009 14:29:22 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   препорачајте ТВ програма
22.9.2009 11:18:04   
niki
Bez cel da navredam nekogo, ama veruvajte maka mi e veke od srpski i hrvatski jazik, ja bi nesto na makedonski pa makar i loso neka e. A utrovo se sto nacekav na TV bea spanski serii, uzas!

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 30.9.2009 14:30:06 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   препорачајте ТВ програма
22.9.2009 11:21:47   
big_mama817
iskreno nemamam mnogu vreme za tv no ti ja preporacuvam a1 ili a2 ima interesni filmovi a da i vesti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 30.9.2009 14:30:27 >


_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   препорачајте ТВ програма
22.9.2009 13:57:58   
Saturn
препорачајте ТВ програмаZnachi od makedonskive kanali ponekogash se naogja neshto gledlivo na A1, A2, Sitel, Kanal 5, Kanal 5+, Alfa, Telma. Znaat po nekoja ubava emisija da dadat i na Nasha TV i na Sky net. No pretpladne, posle 9h skoro site napagjaat so shpanski serii. Iako gledam vesti na ovie kanali (zavisi na koj kje naletam) poslednive godini pochnuvaat so  "crna hronika" navistina da te voznemiri i rastrevozi vesta (osobeno A1) i definitivno mislam deka kako i pred drugite emisii, pred Vesti i Dnevnici mora da stavat deka e zabraneto za pomali od 12 godini. Se pochetsto gledam stranski kabelski programi ili simnuvame filmovi i serii od internet. Sega i kjerka mi diktira okolu izborot na TV, pa najchesto odi nekoja epizoda od Baby Einstain, Mickey Mouse Club House ili nekoj crtan (no ne preterano, koga jade ili pred zaspivanje).

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 30.9.2009 14:30:55 >

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 6
   препорачајте ТВ програма
22.9.2009 14:02:49   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Bez cel da navredam nekogo, ama veruvajte maka mi e veke od srpski i hrvatski jazik, ja bi nesto na makedonski pa makar i loso neka e. A utrovo se sto nacekav na TV bea spanski serii, uzas!


ники драга, затоа имаш сега шпански сериии синхронизирани на македонскиuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image се зезам и мене ми е мака од нив..а и јас како Палешка од прееска се мислам и сеуште немам предлог...

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 30.9.2009 14:31:22 >

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 7
   препорачајте ТВ програма
22.9.2009 15:52:09   
kiki_riki
niki tv gi imas na zulu.com, a jas bi ti preporacala "zdravo Makedonijo" na kanal5 vo 8 sabajle, a nesto posle toa "nesto ubavo" na sitel, kontaktni emisii za se i sesto pogledaj mislam deka ce ti se dopadnat

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 30.9.2009 14:31:46 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   препорачајте ТВ програма
22.9.2009 16:42:18   
barbi
jas preku den ine gledam mnogu tel.a i toa sto povece programi ne znaes sto da gledas pa zatoa navecer nekoj dobar film ako ima ?

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 30.9.2009 14:32:05 >

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 9
   препорачајте ТВ програма
22.9.2009 19:04:53   
Боцко
А1:
бебе магазин во недела, додека почне рр тв, после баталуваш :-))
квизови 50-50 и милионер

ТЕЛМА:
незадолжително - недела
храна и вино - секој ден попладне
5+ - одлична еко емисија за деца секој ден попладне

СИТЕЛ:
опуштено - петок навечер
поинакви - сабота
ај ти замижи - емисија за деца

КАНАЛ 5:
супер ѕвезда
код
миленко шоу (евентуално)

АЛФА:
земи или остави - квиз
зебра

подетално на:
www.a1.com.mk
www.telma.com.mk
www.kanal5.com.mk
www.alfatv.com.mk
www.sitel.com.mk

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 30.9.2009 14:32:26 >


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот barbi)
Непосредна врска до пораките: 10
   препорачајте ТВ програма
22.9.2009 22:49:46   
delfinka
www.zulu.mk
tuka gi imas del od kanalite a posebno mozes da gi vidis i celodnevnite programi

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 30.9.2009 14:32:43 >


_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 11
   препорачајте ТВ програма
26.9.2009 7:31:16   
niki
Eve gledam Zurnal na Sitel, vsusnost slusam i pisuvam, ne e loso za promena.
Si se smeev samata na sebe koga go procitav postot na bocko, se ke mozev fino lepo da najdam na google search, ama otkako sum si na ringeraja se tuka da si prasam, da ne gledam nesto sto ringerajki i ringerajovci ne odobruvaat.user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 30.9.2009 14:33:01 >

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: препорачајте ТВ програма
8.8.2011 14:29:47   
Mihaela 2010
Se duri ne ja prekinaa gledav A1,moze od navika ili neznam od sto ama samo toj kanal go gledav.Otkoga ja zatvorija ne sum pogledala ni vesti ni vremenska prognoza
user posted image Iskreno mi e krivo za A1,pogotovo za seriite,ama gi izgledav na internetuser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: препорачајте ТВ програма
8.8.2011 14:38:07   
miana
Najiskreno otkako ja zgasnaa A1 ne uklucuvam TV ili koga i da uklucam nemam sto da gledam..Na A1 si imav nekoj red ,si znaev sto da gledam..sega user posted image Ke imam poveke vreme za ucenje 

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: препорачајте ТВ програма
8.8.2011 23:29:52   
Bogdancanka
Гледам Фокс крим,универзал и Тв 1000 таму има филмови нон стоп
јас немав ни приметено дека нема А1телевизија свеки ми кажа


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: препорачајте ТВ програма
8.8.2011 23:50:21   
Maca25
Само вртам по каналите, а ништо не гледам. Обично за викенд гледам вести или некоја емисија на RTL и толку. Порано гледав FOX Crime ili Life, ама Телекабел ни ги укина user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: препорачајте ТВ програма
9.8.2011 0:13:39   
Snowhite RR
Јас само фокс лајф ако начекам некоја од моите омилеи серии гледам и последно време гледам филмови на ППВ (пеј пер вју), во последниве 2 недели дури 3 филма изгледав еј, ќе си поставам рекордuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: препорачајте ТВ програма
9.8.2011 13:09:07   
AnnaMolly RR
Мене ТВ цел ден на Фокс Лајф ми е пуштен. Ама не гледам многу телевизија. По цели денови на работа преведувам емисии за Animal Planet и Travel and Living и кога ќе дојдам дома не ми се ни пушта ТВ.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: препорачајте ТВ програма
11.8.2011 1:21:40   
biljanaM
Celo vreme gledam Fox Life...si gi pratam kazi reci site serijali tamu...

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: препорачајте ТВ програма
11.8.2011 11:14:57   
zapce
јас викендот ја гледав Пријатели- ми беше омилена ТВ серија, онака ме опушташе и се потсетив на старите добри времиња, мислам повторно да ги даваат истите епизоди нема да ми бидат досадни.user posted image

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: препорачајте ТВ програма
11.8.2011 11:16:54   
zapce
И уште нешто исто многу би сакал повторно да ја емитуваат Беверли Хилс иако немам многу време за таа серија би нашла,user posted image
инаку и јас многу ја гледав Fox life ама сега немам време некако,user posted image


_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: препорачајте ТВ програма
11.8.2011 12:53:46   
*miki mami*
Mene mi se bendisa novava tv serija braka i sestri sto ja davaat na sitel bas mi odgovara vremeto go zaspivam sin mi isi gledam na raat posle 2dnevnik na siteluser posted image

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: препорачајте ТВ програма
11.8.2011 14:08:53   
skorpijana
eve jas momentalno gledam edna serija bugarska se vika staklen dom ja emituvaat na kanal 5 vo 19:50

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: препорачајте ТВ програма
11.8.2011 14:12:40   
mama26
imase americki film so vakov naslov user posted image staklenata kuka 

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Препорачајте ТВ програма
11.8.2011 14:13:37   
mama26
niedna negledam ako mi treba nesto na kompjuter sum zamena za tv



< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 2.1.2013 22:48:09 >


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?